Kdo se vyzná ve věcech ohledně mateřské, RP, úřadu práce,..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.12.21 10:07

Kdo se vyzná ve věcech ohledně mateřské, RP, úřadu práce,..

Ahoj :mavam: Chtěla bych poradit, jaké mám možnosti v mé situaci:
Mám dvě děti (skoro 4 a skoro 3). V únoru mi končí rodičák a od 1.3.2022 jsem se měla vracet do práce, ale vzhledem k tomu, že jsme se během dětí odstěhovali, tak bylo v plánu jít na chvíli na pracák, protože dojíždění do mé práce nepřipadalo časově v úvahu.
JENŽE! Průser na entou, jsem hodně neplánovaně těhotná… :zed:
Takže co teď? Předpokládám, že na pracák těhotnou nevezmou a i kdyby vzali neměla bych nárok na mateřskou a na zvolení délky RP? (nebo by se bralo v potaz, že jsem otěhotněla ještě na RP?) Jaké mám možnosti, aby to bylo co nejvýhodnější?
Domluvit se se zaměstnavatelem, že tam ještě do porodu budu a nějak pořešíme práci, neplacené volno?
Nebo se domluvit na rizikový těhotenství a být na nemocenské? (to by za mě zaměstnavatel něco musel platit? Nebo z čeho by se pak počítala mateřská, byla by taková jakou jsem měla předtím nebo by se to těmato 4 měsíci zmenšilo kvůli té nemocenské? Z čeho by se ta nemocenská počítala?
Nebo jde být prostě někde v meziprostoru a platit si sama sociální zdravotní? :nevim:
Zaměstnavateli samozřejmě budu volat a on mě samozřejmě obeznámí, ale jelikož se mnou už jednou s něčím podobným docela vyběhl, chtěla bych dopředu znát, co je pro mě výhodné a co naopak rozhodně ne.
Mým cílem je, abych měla nárok na mateřskou v +- stejné výši jako vždy (aby to nebylo jen pár tisíc) a možnost si zvolit délku RP.
Milión otázek, poradí někdo? :andel:
Anonym kvůli začátku těhu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
22.12.21 10:20

Pořád ti trvá pracovní poměr? Pak leda nemocenská až do nástupu na md.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
22.12.21 10:28

Aby si měla narok na mateřskou tak musíš být zaměstnana nebo se vejít do ochrane lhůty 180 dní od konce pracovního poměru. Takže výpověď nedávat a buď si domluvit neplacené volno s tím musí zamestnavatel souhlasit, případně tu neschopenku. Kdyby si musela dát výpověď tak by si buď musela na pracak nebo si platit zdravotní sama, nebo si natáhnout rodičovský příspěvek aby ti to vyšlo do nástupu na PPM/rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55300
22.12.21 10:38

Kdy mas termin porodu? Kdy ma mladsi dite 3 roky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.21 10:40

Děkuji za odpovědi :) Já bych se s výpovědí do té ochranné lhůty vešla, ale proč ji takhle „zbytečně“ dávat, že :)
A když budu na nemocenské, bude za mě něco odvádět zaměstnavatel? Aby mu to nevadilo

• Citovat
  • Nahlásit
78
22.12.21 10:41

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3866
22.12.21 10:42

A nemas moznost si snizit vyplatu rp, aby ti vydrzel rp do materske? Domluvila byses se zamestnavatelem na neplacenem volnou po 3. narozeninach druheho ditete do nastupu na md

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.21 10:43

@matkabagristy
3 roky bude mít 4.3., termín mám 8.8

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.21 10:44

@Melodie91
To bych měla snad 1000, měsíčně, už tam skoro nemám z čeho natahovat :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1833
22.12.21 10:45
@Anonymní píše:
@Melodie91
To bych měla snad 1000, měsíčně, už tam skoro nemám z čeho natahovat :think:

Minimum je myslim 50 Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3866
22.12.21 10:49
@Anonymní píše:
@Melodie91

Jestli s tim vyjdes, tak me to prijde jako nejlepsi reseni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
22.12.21 11:02
@Anonymní píše:
@Melodie91

stačí brát 50Kč měsíčně a máš pořešeno… nemusíš na pracák, kryje se ti zdravotní pojištění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55300
22.12.21 11:07
@Anonymní píše:
@matkabagristy
3 roky bude mít 4.3., termín mám 8.8

rodicovska dovolena ti tedy konci nejpozdeji 4.3., i kdyby k tomuto datu skoncila pracovni smlouva, narok na ppm mit budes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
22.12.21 22:38

Vůbec bych se tim nestresovala ochranou lhůtu 180 dní splňujes takže nárok na PPM mít budeš kdyby náhodou tak na pracáku tě vezmou i těhotnou ja jsem byla vedena těhotná a měla jsem podporu v nezaměstnanosti + jsem stihla tu ochranou lhutu takže jsem měla i PPM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.1.22 09:31

Nemocenská

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat
V květnu 2020 se mi narodil syn. Rd jsem měla na 30 měsíců, ale musela jsem čerpat rychleji, takže poslední RD mi přijde v listopadu 2022 ( za říjen). Chtěli by jsme se snažit o další mimčo. Samozřejmě by bylo nejlepší kdyby se to povedlo teď, aby mi to navazovalo a já měla nárok na MD.
Kdyby se to ale povedlo až dejme tomu v září nebo v říjnu. Musela bych na nemocenskou. A můj dotaz je zda když bych byla na nemocenské, jestli mám pak nárok na MD? V práci mám smlouvu na dobu neurčitou :) :)
Moc děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat