Kdo vám uklidí opravdu hodně zanedbanou domácnost?

Anonymní
25.1.20 22:09

Kdo vám uklidí opravdu hodně zanedbanou domácnost?

Dobrý den všem, obracím se na vás s otázkou na koho se mám obrátít s úklidem hodně zaneřáděne domácnosti? Bydlím s přítelem, před 4mi lety jsem se odstěhovala od své mamky z bytu. Poté se mamce zhoršily hodně psychické problémy, také se ještě do toho pletl alkohol a stalo se, že se přestala absolutně starat o veškerý úklid a žije teď u svého přítele. Dnes jsem se rozhodla po dvou letech do bytu podívat a začít s úklidem, ale tohle bych opravdu nezvládla. Je to opravdu šílený nepořádek- nikdy jsem nic podobného neviděla. Plesnivé nádobí všude možně, pavučiny, plíseň… Prosím o radu, zda někdo provádí takové úklidy? Četla jsem jen o obyčejných úklidech. Vůbec to nechápu, jak tohle mohla mamka dopustit, vždy jak jsem byla malá měla vše čisté, navařeno, vypráno… Moc mě to mrzí a taky se stydím, ale chci ten byt opět dát doporadku. Děkuji za všechny rady dámy :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4017
25.1.20 22:15

No já myslím, že úklidové firmy už zažili ledacos. Firmu se specializací na něco takového přímo asi nenajdeš… Jelikož je to asi spíš raritní záležitost, ale to neznamená, že to nedělají. Takže bych jich pár oslovila v okolí, napsala třeba email, případně připojila fotografie, aby si mohli udělat skutečný obrázek stavu a uvidíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20781
25.1.20 22:16

Prostě seber někoho sebou, kámošku, partnera a vrhnete se na to. Plesnive věci bych rovnou házela do pytle na odpadky. Postupně sebrat to nejhorší a vyhodit, okna dokořán ať to větrá, plísně třeba na zdi bych polila savem ať zmizí aspoň než se uklidí a začne se řešit něco dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8160
25.1.20 22:24

Pokud to není po mrtvém, asi bych se na to vrhla sama.
Rukavice, čistící prostředky, na plíseň je přímo savo ve spreji.
Bez milosti vyhazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
25.1.20 22:38

Urcite firmu najdes. Jsou takove co uklizi i horsi veci. Treba tady hned prvni odkaz https://www.dopareal.cz/…izeni-uklid/ :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16061
25.1.20 22:40

Vem někoho s sebou a vrhni se na to. Rukavice, oblek na malování. Vše plesnive, vlhké, znečištěné vyhodit rovnou, začala bych po místnostech. Ale pokud si na to nevěříš, nějakou firmu si najdi a zkus jim tohle při objednávce říct, případně se zeptej jestli nějakou firmu neznají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
25.1.20 22:50

Odkud jsi? Je to pro mě výzva, já bych pomohla. Kdysi jsem se starala o dementní paní. Byla strašný bordelář, její sedmdesátiletý syn také. Uvažovala jsem tehdy, že bych jim uklidila, ale bordeláři se nesmí sáhnout ani na stoletý zamaštěný papírek od bonbónu válející se na zemi, jinak chytí hysterák. Tak jsem to tehdy vzdala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
25.1.20 22:51

Já bych se toho nebála, vzít roušku na obličej, velké rukavice a pustit se do toho. Co je humus dát do velkých černých pytlů. Nábytek na skládku a savo jako nejlepší kamarád na plíseň. Pokud to fakt nedáte, tak bych se obrátila na uklidovou firmu, stav bytu jim popsala a uvidíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 23:07

Klidně bych šla pomoct dělala sem u úklidové firmy co nabízete a odkud jste??

• Citovat
  • Nahlásit
1716
25.1.20 23:23

Ja davala dohromady byt 1+1, 30 m. Po najemnici. 30 hodin prace. Okna a koupelnu tam nikdo nemyl roky. A to byl ten byt prazdny. Uplne vsechno umastene, zasle. Takze savo, cif, jar, kartac a pritlacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
25.1.20 23:30
@Lerista píše:
Ja davala dohromady byt 1+1, 30 m. Po najemnici. 30 hodin prace. Okna a koupelnu tam nikdo nemyl roky. A to byl ten byt prazdny. Uplne vsechno umastene, zasle. Takze savo, cif, jar, kartac a pritlacit.

Pokud je někdo hromadič bordelu a neuklízí třeba 10 let, tak to za třicet hodin uklidíš jen pokud to vezmeš buldozerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16061
25.1.20 23:51

@Enmamma to ale tak úplně není bordelář, takový člověk trpí obsedantně kompulzivni poruchou hromadění věcí a to je pak opravdu problém na něco sáhnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
26.1.20 00:20

Nech si pristavit kontejner a rovnou vše do něj oknem vyhazej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
26.1.20 01:37

Ja nechapu, ze de zakladatelka zepta, kdo provadi takove uklidy, a 10 komentaru ji tu napise, at vezme rousku, rukavice a udela to sama. Tak to asi sama delat nechce, jinak by se neptala, ne? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
26.1.20 09:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie