Kdo založil úspěšně fungující eshop?

Anonymní
21.3.17 17:15

Kdo založil úspěšně fungující eshop?

Ahoj všem maminkám, které nakouknou a nebo přispějí…
Chystám se založit eshop. Ráda bych, aby to byl fungující a prosperující eshop :mrgreen:
Vím, co budu prodávat (komodity) a od koho (zahraničí) to budu brát. Zají má mě, jestli jsou tu maminky, které zakládaly eshop, díky kterému se nyní uživí? Jaká byla počáteční investice a po jaké době začal eshop vydělávat? Jsou tu takové maminky, kterým se nedařilo a nebo nedaří? Víte proč?
Nejsem úplně hloupá, ale v tomhle směru jsem celkem nepolíbená. Hodlám se hodit do vody a až pak se naučit pavat :pankac:
Kapitál mám. Jak zjistím, že mi eshop bude fungovat, když na něm nebudu šetřit? Nebo je leší cesta udělat to obráceně? Vytvořit základ, počkat na první vlaštovky a pak zainvestovat do reklamy? Pomáhaly jste si i jinak? Vizitky do firem? Letáky do schránek?
Omlouvám se za tolik otázek, ale kde jinde by mi mohly být zodpovězené, než právě tady? ;)
Prosím zachovat anonym! Děkuji:-)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5638
21.3.17 17:38

To by me taky zajimalo, jestli ma v dnesni dobe jeste nekdo novej sanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 17:41

@Tarjei Šance je přece vždycky :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
21.3.17 17:46

Já jsem úspěšný a prosperující eshop zavřela, už mě to nebavilo. Není to jednoduché pořád čumět do krabic, být neustále online a pracovat s lidma.
Ukončila jsem to po 6-ti letech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 17:50

@Nina Filipi Co to znamená úspěšný? Pokud sis našla něco lepšího, tak chápu :palec: Já na to nebudu sama, tak to s těma krabicema nebude tak dramatický :)
Můžeš naznačit, po jak dlouhé době se ti začalo dařit? Nebo nějaké rady, co nedělat při proagaci a nebo naopak co ano?

• Nahlásit
  • Citovat
6564
21.3.17 17:51
@Tarjei píše:
To by me taky zajimalo, jestli ma v dnesni dobe jeste nekdo novej sanci.

samozřejmě že má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 17:52
@Anonymní píše:
@Nina Filipi Co to znamená úspěšný? Pokud sis našla něco lepšího, tak chápu :palec: Já na to nebudu sama, tak to s těma krabicema nebude tak dramatický :)
Můžeš naznačit, po jak dlouhé době se ti začalo dařit? Nebo nějaké rady, co nedělat při proagaci a nebo naopak co ano?
úspěšný - vyhledávaný, oblíbený, objednávek spousta. Uživil mě víc než nadprůměrně
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
21.3.17 17:57
@Anonymní píše:
Chystám se založit eshop. Ráda bych, aby to byl fungující a prosperující eshop :mrgreen:
Vím, co budu prodávat (komodity) a od koho (zahraničí) to budu brát. Zají má mě, jestli jsou tu maminky, které zakládaly eshop, díky kterému se nyní uživí? Jaká byla počáteční investice a po jaké době začal eshop vydělávat? Jsou tu takové maminky, kterým se nedařilo a nebo nedaří? Víte proč?
Nejsem úplně hloupá, ale v tomhle směru jsem celkem nepolíbená. Hodlám se hodit do vody a až pak se naučit pavat :pankac:
Kapitál mám. Jak zjistím, že mi eshop bude fungovat, když na něm nebudu šetřit? Nebo je leší cesta udělat to obráceně? Vytvořit základ, počkat na první vlaštovky a pak zainvestovat do reklamy? Pomáhaly jste si i jinak? Vizitky do firem? Letáky do schránek?
Omlouvám se za tolik otázek, ale kde jinde by mi mohly být zodpovězené, než právě tady? ;)

No, ale eshop na co? V dnešní době, tím spíš bez většího kapitálu, už není až tak jednoduché vzít obyč. věci a začít je prodávat. Měla bys umět nabídnout něco nového těm lidem, něco co neseženou na každém druhém webu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11963
21.3.17 17:58

Tak na online byznys nefunguje reklama typu letáčky atd. To chce online reklamu. Samotné zrealizování eshopu jde do desítek tisíc. Grafik, programátor, kodér, doména, reklama a nahnat tam lidi. I ta návštěvnost se dá v podstatě koupit. Pak zmapovat trh a počítat s tím, že konkurence dělá často problémy. Spočítat kolik potřebuju prodat, abych vydělala XY. Počítat že budete podléhat EET, takže bud omezený zpusob plateb nebo mít eet. No je toho kvanta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11963
21.3.17 18:04

Mužeš si pak zaplatit třeba balíček u hledejceny.cz nebo heureky atd. a oni tě budou nabízet vždy mezi prvníma, pokud někdo bude vyhledávat to co ty nabízíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9000
21.3.17 18:10
@Anonymní píše:
Nejsem úplně hloupá, ale v tomhle směru jsem celkem nepolíbená.Hodlám se hodit do vody a až pak se naučit pavat:

tohle podle mě není správný směr, doporučuji spíše podrobněji propracovat nějaký plán, ideálně podpořený nějakým tím výpočtem (a teď hodně zjednodušuji). Jinak na otázku bude/nebude fungovat, záleží, jestli vystihneš správnou situaci a vhodné produkty. Osobně jsem eshop nezakládala, ale pár fungujících znám (vesměs jsou to eshopy se specifickým zbožím, malá konkurence), takže ano šance udržet se je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11963
21.3.17 18:11

Jinak komodity se dají jen přes burzu ne? Jo ještě počítej ze zahraniční clo a 10/20.000 měsíčně na reklamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9000

Jinak ještě do reklamy se určitě vyplatí investovat 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564

Tak moje začátky byl takové že jsem našel pronájem eshopu za 180Kč měsíčně s pěknou šablonou a jedu na něm dodnes.
Tehdy se mi líbilo že má automatický export na mimibazar a aukro, což dnes ani jedno nepoužívám.
Z mých zkušeností je naprosto zbytečné dávat desítky tisíc do gafiky atd.
Na začátku jsme prodávali hodně přes sbazar, bazos, aukro, mimibazar. Časem něco přes heureku. Ale z heureky přicházelo více jak 50% problémových zákazníků a nakonec jsme to úplně zrušili. Rok na to jsme vypli i reklamu na skliku a googlu a lidi chodí stále stejně.
Po otevření kamenné prodejny jsme udělali i ty letáky, reklama na autě co stojí ve městě, reklama v letáku kauflandu.
Každý rok rosteme zhruba o 35% zisku… už osmým rokem:-)
ze začátku jsem jezdil pro zboží (700km)starou felicií na lpg s vozíkem, prostě snažil jsem se investovat co nejméně do provozu.
Problém se oběvil až v nedostatku peněz když se to opravu rozjelo. Přepravní společnosti si klidně podrží peníze z dobírek u 20dnů a tak najednou 400 000kč co jsem měl ve zboží jsem nestíhal točit a musel jsem si občas vybrat z kreditky. Řrašení bylo jednoduché, zrušil jsem přepravní společnosti a začal používat českou poštu. Dobírky jsou druhý den po vybrání na účtu a % reklamací kleslo skoro na nulu. O oproti PPL kdž něco rozbijí, tak to i zaplatí (prodejná cenu, ne jen nákupní a bez DPH)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
21.3.17 18:13
@Šarlota4 píše:
Jinak komodity se dají jen přes burzu ne? Jo ještě počítej ze zahraniční clo a 10/20.000 měsíčně na reklamu.

ta pokud to půjde z EU zak neřeší nic a nakupuje bez DPH

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama