Kdo žije s rodiči/tchánovci

250
8.7.15 19:41

Kdo zije s rodici/tchanovci

Dobry vecer, jdu si pro podporu.
Kolik z vas zije s rodici/tvhanovci v jednom dome a jak se to da zvladnout??
Nechala jsem se premluvit manzelem ke pristehovani k jeho rodicum a nezvladam to :,( :,(.
Mame pro sebe patro/spolecny vchod a zahradu a i tak…tak to nesnasim, pritom mi vpodstate nic nedelaji. A ja mam vycitky z toho ze jsem hrozna a neumim se prizpusobit a zaroven jsem tady tak zdeptana. Od 17let bydlim sama ve svym, ted se musim prizpusobovat-je to jejich dum, hlasit co kdy kde-vsak to znate :roll:prijdu hotova z prace, tesim se na dite a klid, jenze to nehrozi. Jedine bych se zavrela doma a nevychazela, jenze to pak..to nejde.
Co bych rada vedela---kdo takhle zije S, zvyknul si a jak to zvladat? Funguje to nekomu?
Manzel me nechape

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.7.15 19:46

Já, ale máme s tchanovci výborný vztah. Navícv jsem na vicegeneracni soužití zvyklá z domů. Chápu, že když jsi byla zvyklá být jen svou paní, že je to těžké :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
3140
8.7.15 19:59

Znám několik případů z okolí a nefunguje to NIKDE. Ani tam, kde původně byly vztahy korektní. A s časem se to nelepší, spíš naopak, podle mě proto, že už je pak člověk chytlavý i na maličkosti - to v podstatě zmiňuješ už teď, že vlastně ti nic nedělají, ale přesto se tam necítíš dobře. Vidím to, když přijede na návštěvu švagrová, neustále na tchýni nasazuje kvůli blbostem, nedokáže už mít nadhled, ale chápu ji… Přiznám se, že zpočátku jsem jim tak trochu záviděla, že dostali od tchánovců půl baráku a my musíme pytlíkovat hypotéku, ale čím dál víc mám pocit, že toto by mi nestálo ani za všechny prachy světa. Poradit ti neumím, podle mě tohle nikdy nemůže dělat dobrotu a brala bych to leda na nějakou přechodnou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
8.7.15 20:01

Neměla jsi na to přistoupit. Teď nezbývá, než se kousnout a zvyknout si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4914
8.7.15 20:10

Já takhle žiju s tchánem a je to KATASTROFA! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
8.7.15 20:16

MY bydlíme jen s mamkou od manžela, ale s ní se to dá když potřebuji hlídat tak pohlídá rychle dovařit oběd tak dohlídne před barákem na děti ale jasně nechci ji moc zneužívat až budu chodit do práce tak to bude nepřekonatelná pomoc :palec: protože už je na důchodě ale jasně já mám svou hlavu takže mi kolikrát není po chuti když něco řekne ale vždy se to nějak uklidní bydlíme tady už vlastně 7mým rokem a asi jen 2× jsem se chystala hledat podnájem :mrgreen: :mrgreen: vždy z toho nějak sešlo jinak tady asi zůstávat nebudeme chceme jít do menšího vlastního ale ne nového :) :kytka: musíš se to ty naučit s tím žít nebo prostě se odstěhovat, u mě vím že napořád nebude ale dokud jsou děti malé je to skvělá pomoc a vlastně i si mám s kým vypít kafe když je chlap věčně v čudu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959

My žijem s mými rodiči.. A i když společné bydlení je hodne o kompromisech, pravidla „určujem“ my s manželem, jelikož dům je můj. V opačném případě bych nedokázala žít ani s rodiči, ani s tchánovci.. Kór když jsi byla zvyklá na své.. Zkusila bych s manželem vážně probrat možnost odstěhování se. Protože tohle nikdy neskončí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

A kde je problém, když mate svůj vchod a asi i svou oddelenou zahradu? Kde se tedy setkavate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
8.7.15 20:17
Jezis to te obdivuji!!!
Ale ono asi i zalezi na tchanov. Ti moji jsou hodni, ale maji ohromnou potrebu vse ridit a ke vsemu se vyjadrivat :roll:
@Anonymní píše:
Já, ale máme s tchanovci výborný vztah. Navícv jsem na vicegeneracni soužití zvyklá z domů. Chápu, že když jsi byla zvyklá být jen svou paní, že je to těžké :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
8.7.15 20:20

No my takhle bydlime s nasima..vychazime spolu vyborne..ale budeme si hledAt vlastni bydleni..je to jejich dum..jejich pravidla..a porad nas berou jako deti co potrebujou dohled a rady:)) vyborne je v tom..ze kdyz nekam potrebujeme jit..pohlidaji nam deti:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
8.7.15 20:20

@MiraMoo Chápu Tě lepší to nebude zvykni se nebo frrr pryč :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
8.7.15 20:24

@Izzz vis co ono je to ve mne…vadi mi to-zijeme tak 5mesicu a zatim jsem si nezvykla.
Uz jen to, ze nemuzu parkovat kde bych jinak parkovala :mrgreen: -musim parkovat kde mi urci tchan a…malickost a me to depta!! Prijedu a nakupem a komentare-vymenim kocar-komentare. Nemuzu tu nikoho vzit. Muj pes musi byt v boude a nesmi domu. Vim, blbosti, ale silene me to vytaci.
No ja premyslim, jestli na sobe sakra zapracovat a zvladnout to nebo se odstehovat. Nechci se s nimi rozhadat, nechci si neustale pripqdat jak magor, ktery neumi zit s nekym dalsim…no depka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24909
8.7.15 20:26

Bydlíme u našich a pohoda. Jsem ráda, že pomůžou s hlídáním. My naopak pomůžeme s domem.
Buď si zvykneš nebo to budete muset řešit.

U tchánů bych ale žít nemohla, necítila bych se tam doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23880
8.7.15 20:26

Bydlíme v domě s mojí mámou. Je to hrozný! Nikdy bych do toho už nešla. Jak říkáš chci mít klid, ale to nejde, protože ať už klohní cosi doma, zamoří celej barák, nebo kravál venku. Na zahradě to samý, obtěžuje blbostma.
Jediný plus to má, že nám kdykoliv pohlídá děti a nemusíme je nikam převážet nebo ona sem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.15 20:27

Ahoj, zžiji v rodinném domě ( 3. generačním ) s tchánovcema + pratchýní ( babička ), ačkliv jsem prvně nechtěla, svolila jsem a nastěhovali jsme se, máme ten největší byt k dispozici, bydlíme zde za energie, takže je to pro nás i dost výhodné, líbí se mi tu a hlavně s tchánovcema vycházím myslím hodně dobře, oni občas jezdí ještě s babičkou na chalupu a tak se jim staráme o kočku a naopak oni se nás starají o dítko, navíc jí tam mohu dát kdykoliv během dne, když už toho mám nad hlavu, u babičky se vždy sklidní a přijde na jiné myšlenky, jako jedinou nevýhodou je to, že když už se s chlapem hádáme, tak musíme potichu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama