Kdy a jak jste odnaučovaly děti na nočník?

14.8.15 12:53

Kdý a jak jste odnaučovaly děti na nočník?

Chtěla bych se zeptat, kdy jste začali s odnaučováním na nočník? A jakým způsobem? Malá má 17.měsiců a přes den je bez plíny ale zatím se nam to moc nedaří, vždy se počurá do kalhotek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
14.8.15 12:56
@Monika Nika píše:
Chtěla bych se zeptat, kdy jste začali s odnaučováním na nočník? A jakým způsobem? Malá má 17.měsiců a přes den je bez plíny ale zatím se nam to moc nedaří, vždy se počurá do kalhotek.

my jsme nocnik preskocili u obou deti ani jedno i tam mesedelo taze jsem je rovnou ucila na velky wc s redukci a mala kolem 1,5 roku byla bez plin přes den a malej 21 mesicu je stále ma ale uz chodi a wc no jen si ne pokadzy rekne ale nocnik sel mimo nas uplne :nevim:

• Citovat
  • Upravit
14.8.15 12:57

Neodnaučovala jsem. Jako jo, po roce jsem to se synem zkoušela, i chvíli chodil na nočník a záchod, ale pak se seknul. Občas jsem to zkusila, ale bez plíny to držel, tak jsem ho nechala být. Občas jsem se zeptala a opakovala, že nevadí, že nechce, že má čas. Věděl, kde má nočník. Jednoho dne přišel, že chce sundat plínu, vytáhl nočník a byl bez plen. Bylo mu 22 měsíců. Nedělám si iluze, že s druhým to půjde stejně snadno. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
14.8.15 12:57

No ja jsem to u kluka nechala do te doby než chápal co se po něm chce. Mel myslim 2 roky a par měsíců. Nočním jsme měli, on chodil do školky a viděl nekteré děti chodit na nocnik a tak si ho jednoho dne vzal a ze půjde curat. Tak jsem mu sundala plinu a do tři dnu chodil na nocnik.
Kdyz to člověk děla moc brzo tak jsou s tím akorát starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22806
14.8.15 13:00

Měli jsme ho doma od roka, sama se vyčurala kolem roka a půl, před druhým rokem najednou plinky suchý a chodí jen na nočník. Nikdy jsme ji nenutili, dala jsem tomu volný průběh a slon to skoro samo, teda musím zaklepat zatím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
14.8.15 13:09

Prvního jsem odplínovala během týdne v 19 měsících. Běhal s nahou prdkou a pochopil to. Během toho týdne si i začal říkat a mohli jsme zavést zpátky tepláky. Jak měl tepláky/trenky, myslel, že to je plína a pustil to.
A začala jsem učit ve chvíli, kdy nečůral každých 5 minut a uměl se vyčůrat na povel = posadila jsem na nočník, řekla jsem mu, aby udělal e-e a poslechl. V danou chvíli jsem věděla, že umí ovládat vědomě močák, tak jsem se do toho pustila.
Druhému je 13 měsíců a zatím máme nočník. Občas se posadí, ale nic nevytvoří. Neřeším a nenutím, má zájem o novou věc, tak podporuju. Počkám, až na to bude připravený. Říká se, že dítě je zralé ve chvíli, kdy chodí samo po schodech (ale už si nepamatuju, jaký to má být způsobem) nebo když umí poslechnout komplikovanější povel - dojdi do pokoje a přines panenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47206
14.8.15 13:11

Decka vsechny tři mi chodili od roku na nocnik, nějak kolem 20 měs. zacli s wc, jsme jim nechali vyrobit stokrle, koupili nástavec.
I když se naucili na wc, tak ale chodili dal i na nocnik prostě to střídali. Měli pořad k dispozici oboje.
Dcery pak nocnik samy definitivně odpiskaly po pár měs.
Nejmladsi 2r.ten to strida ještě, běží tam, kde to má blíž.
Mi je jedno jestli jde na wc nebo nocnik, hlavně že to vsechno konci tam kde má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
14.8.15 13:18

Na nocnik jsme zkouseli davat kolem roku a pul, ale bez vysledku. Mala si sedla a za par vterin stoupla, proste nevedela co ma delat. V cervnu kdy ji bylo 27 mesicu a zaclo byt teplo jsem si rekla, ze to zkusime znovu. Asi 3 dny jsme to ladily, kdy nestihala dobehnout, ale uz vedela o co jde. Behem 14 dnu byla bez plenek na den a behem dalsiho tydne i na noc. K plenkam jsme se uz nikdy nevratili, zvladne i nekolikahodinove cesty autem. Takze za me kazde dite je jine a ma cenu je ucit az kdy opravdu vi co se po nich chce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
14.8.15 13:23

Tak já jsem syna začala v jeho 18 měsích, ale docvaklo mu to až ve 2,5 letech, do té doby čůral klidně do gatí. Potom ještě asi měsíc trvalo, než jsme to úplně vychytali. Od té doby už je bez nehod. Dcerku nezačnu učit dřív než ve 2 letech, je to zbytečný stres pro mě i pro to dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
14.8.15 13:26

@Monika Nika používali jsme látkovky, na nočník (misku) jsem vysazovala od 5ti měsíců (vždy jsem ji nad tím držela, takto se naučila vždy po obědě na velkou, tak jsem už řešila jen počůrané plínky) Sedla si až pozdě, takže samostatně na nočníku seděla až cca od roka - do té doby teda miska). Od 15ti měsíců je přes den bez plenky, dávám jen na spaní. Asi týden čůrala po bytě, ale pochopila celkem brzy. V zápětí už čůrala i venku na trávu či do záchoda.

Příspěvek upraven 14.08.15 v 13:33

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
14.8.15 13:29
@Loki01 píše:
Kdyz to člověk děla moc brzo tak jsou s tím akorát starosti.

dovolím si nesouhlasit, mám teda naprostou pohodu ;) ano, chce to trpělivost a důslednost, ale přináší to ovoce. stojím si za tím, že je to s většího procenta zásluha matky. pokud se s tím nechce „piplat“ a vzdá to brzo s tím, že dítě na to „nemá“, pak je to spíš lenost…důležité je podle mě vytrvat. děti nejsou hloupé.

• Nahlásit
  • Citovat
14033
14.8.15 13:31

Od roka nočník k dispozici, ale nijak jsem to nehrotila. Ve 24m bez plen přes den, ve 25m i přes noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
14.8.15 13:31
@Kelsey píše:
Decka vsechny tři mi chodili od roku na nocnik, nějak kolem 20 měs. zacli s wc, jsme jim nechali vyrobit stokrle, koupili nástavec.
I když se naucili na wc, tak ale chodili dal i na nocnik prostě to střídali. Měli pořad k dispozici oboje.
Dcery pak nocnik samy definitivně odpiskaly po pár měs.
Nejmladsi 2r.ten to strida ještě, běží tam, kde to má blíž.
Mi je jedno jestli jde na wc nebo nocnik, hlavně že to vsechno konci tam kde má.
:palec: super, kde se hrabeme na vás :jazyk:
  • Nahlásit
  • Citovat
14.8.15 13:37

@Kelsey a jak jsi toho docílila? Vysazovala jsi každou chvilku? Náš má 13 měsíců, chvilku si tam posedí když ho něčím bavím, ale bez výsledku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
14.8.15 13:39

@kaarcuulkaa já jsem ze začátku s malou u toho prohlížela knížku a když se mezitím vyčůrala, tak jsem ji za to pochválila. Ona nám pak chtěla dělat radost tak tam prostě čůrala, když pochopila, že se nám to líbí ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama