Kdy a jak přesunout

10545
31.7.13 23:15

Kdy a jak přesunout "neuspávací" dítě do velké postele?

Ahoj, mám dotaz ohledně stěhování dcery do větší postýlky. Budou jí dva a uspáváme ji ve dne i večer tak, že položíme do postýlky, zazpíváme, dáme pití, rozloučíme se a jdeme z pokoje, ona někdy hned usne, někdy si chvíli hraje (hlavně přes den), výjimečně chvíli brečí (tak jednou za týden). Přemýšlím, jak a kdy bychom ji mohli přesunout do velké postele… Pokud jste měli stejně fungující dítě (tedy že jste u něj neseděli do usnutí), jak jste to řešili? A v jakém věku a s jakým průběhem?

A neměli jste problémy s padáním z postele apod.? Dneska dcera občas spí v dost krkolomných polohách, tak se bojím, aby se nevrtěla i na velké posteli… (nevím, jak to vzniká a jak moc se stěhuje v noci ve spánku, má vlastní pokojíček).

Díky moc za případné zkušenosti :) Jo a omlouvám se za zařazení do nespací kategorie, dítě spí zaplaťpámbu dobře, jen jsem nenašla u diskusí jinou spací sekci ;)

Příspěvek upraven 31.07.13 v 23:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13498
31.7.13 23:24

Ja prestehovala dcerku do velke postele po tretich narozeninam, mela velkou postylku, ze ktere mohla diky oddelanych spruslim vylezt. Koupila jsem postel v Ikei a takovou tu zabranu, aby ze zacatku nepadala a po roce jsem ji sundala a v pohode.
Jinak nikdy jsem ji neuspavala a od miminka spala sama v pokojicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
31.7.13 23:32

Ahojky, počkám si s tebou na tipy a rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
31.7.13 23:49

Syn 3R je taky neuspávané dítě, v postýlce byl donedávna, přesunuli jsme ho měsíc před 3. narozeninama, stěhovali jsme se z bytu do RD, tak dostal rovnou velkou postel se zábranou (první noc si ale vyřval, že chce ještě do postýlky :mrgreen: ). V postýlce byl spokojený, ač to byla obyč. z Ikea, bez vyndavacích šprušlí, bez stahovací stěny, až ke konci se z ní naučil sám vylézt.
Přesun byl celkem v pohodě, byl motivovaný hezkým povlečením, také tím, že se mu tam vejde mnohem víc plyšáků (v postýlce už pod nimi nebyl vidět), hází tam sebou stejně jako v malé postýlce, jednou z ní ráno spadl (a to je zábrana přes 3/4 délky, ale nějak se doházel až do nohou postele), ale ona trochu nižší než dospělácká (ač má normální „dospělé“ míry), tak to nebylo nic divokého, nakonec jsme ani přechodně nedávali k posteli matraci, jak jsme původně plánovali. Napřed z ní ani sám nevylézal, jen volal, asi jak byl zvyklý z postýlky, ale to brzy padlo :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48775
1.8.13 00:01

Nejstarší ve 2 letech, prostřední šla do té postele z Ikey v 16 měs.(má kousek zábrany na boku) musela jít z postýlky, že jsme postýlku potřebovali pro benjamínka a nechtěla jsem kupovat nebo mít doma dvě postýlky, tak šla do postele normální akorát velikostně pro trpaslíky :jazyk: a obešlo se to v pohodě, první týden měla pod postelí peřiny kdyby se chtěla katapultovat, ale vůbec nespadla což mě překvapuje páč je divoká, dokonce asi měsíc trvalo, že když jsme ji tam položili, že sama neslezla, jen volala že chce sundat, ale jak na to přišla, už si sama slezla kdy chtěla, myslím, že se jí tam spí dobře, teď má 23 měsíců.

edit: tuhle jsme ji koupili http://www.ikea.com/…s/S39823978/ říkám ji přestupní postel, že časem se ji koupí veliká a nejstarší dostala ve 4 letech 140/200 aby se mohla podle potřeby rozvalovat, pokud máš prostor, je to úplně ideální velikost postele i pro dítě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
1.8.13 06:48

Malá má 20 měsíců a už nějaký čas spí ve velké posteli. Máme i stou zábranou z Ikei a v noci se jí i tak povedlo jednou spadnout. Taky se totiž v noci hodně přesouvá. My jsme ze začátku nechali ještě i postýlku a když nemohla ve velké usnout, tak jsme jí šoupli tam. Po pár týdnech se to zlepšilo. Teď už tam spí bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35641
1.8.13 07:45

Kluka (neuspavaciho) jsme presunuli tak ve trech lelect, predchazela psychicka priprava (budes mit velkou postylku, koupime nove povleceni s autama), postylka ma postranici. Nekolik mesicu z ni vubec nevylezal, jak byl zvykly z male postylky. Normalne v ni usnul. Dokonce jednou rikal, ze se v noci probudil a nevedel, kde je, ale pak uvidel autovou perinu a uklidnil se :-) problemy zacinaji spis tedka, vecer 10× v obyvaku, napit, auticko… uvaZUJI O KLECOVEM LUZKU :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
1.8.13 07:46

My jsme Anežku přesunuli asi měsíc před druhými narozkami, protože jsme potřebovali uvolnit postýlku pro mimino. Koupili jsme ikeáckou postel se zábranou, dělali jsme celý nový pokojíček a ona na něj byla tak natěšená, že si na samostatné spaní zvykla v pohodě. Nejdřív jsem ji tam dávala spát přes den, v noci ještě do malé postýlky, asi po týdnu už jsme ji nechali ve velké i přes noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9367
1.8.13 09:19

Koupili jsme velkou postel, chvíli jí nechali postavenou, aby si na ní zvykl.
při rozebírání postýlky, jsme bočnice našroubovali do boku postele, jako zábranu, a pro optické zmenšení jsem mu tam dala velkej polštář… vylést může, ale nevylejzá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama