Kdy a jak se vám dítě při kojení samo odstavilo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 01.02.17 17:53
Kdy a jak se vám dítě při kojení samo odstavilo?

Vím, je to tu mockrát, přesto se zeptám těch u vás, které zažily samoodstav, jak to proběhlo? Ze začátku to bylo s kojením náročné, ale překonaly jsme to. Teď jí byly dva roky a nevypadá, že by se prsa vzdala. Kojím pouze doma. Když jsme venku tak se na mě kolikrát tak smutně podívá a prohlásí: „Mlíko, doma.“ Kývne hlavičkou a funguje dál. Někdy si nevzpomene celý den, jindy na mě visí. A tak si říkám kdy to asi přijde, jak to asi přijde, a ač se mi po tom bude stýskat tak kojit do pěti fakt asi nechci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 01.02.17 17:57

@Katerina000 i me by to moc zajimalo u deti starsich, nez 2 roky 8)

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 01.02.17 18:01

Ahoj, Malej se ve 14.mes odstavil sám, když jsme začali jezdit na dopoledne do stacionáře.

phoma
Echt Kelišová 7936 příspěvků 01.02.17 18:06

Kdybych cekala sama cekam do ted odstavila jsem kolem druheho roku :lol: uz mi to prislo divne takova velka slecna ale to je jen muj pocit pokud vam to vyhovuje klidne koj dal

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 01.02.17 18:11

@Katerina000 samoodstavení znám u kamarádek ve věku 10-14 měsíců - prostě děti začaly odmítat z prsa pít. U těch, které kojily déle jak cca 1,5 roku to vždy bylo nakonec ukončení ze strany matky - někde téměř bez povšimnutí, někde s obvázanýma schovanýma prsama atp.. Vše má svůj čas a často na „ještě kojení“ lpí víc matky než děti samotné ;)

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 01.02.17 18:19

No také si říkám, že už je dost veliká. Jenže ten začátek jsme si krutě vybojovaly, tak by se mi líbilo to nenásilně a hladce ukončit, abych na ukončení kojení měla jen pěkné vzpomínky :mrgreen:.

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 01.02.17 18:35

Tak moje dítě se dostavilo na kojení hned po narození tak nějak samo :lol: navštívenku nemělo :mrgreen:

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 01.02.17 18:36

Syn se odstavil ve 13. měsících. V 11 měsících totál závislák, budil se 10× za noc a po dvou měsících už chtěl tak 3× za den a moc tomu nedal. Pak už u prsa jen usínal a nepil, tak jsem mu prso nedala, usnul v pohodě a tím to skončilo.

Tichošlápek
Extra třída :D 10488 příspěvků 01.02.17 18:53

V 17 měsících - byla jsem podruhé těhotná a dítě proste jednou šlo spát bez kojení. A od te doby po něm ani nevzdechlo

linlan1
Povídálka 31 příspěvků 01.02.17 18:54

Ve 2,5 letech.. více méně, ze dne na den. Poslední rok se kojil při uspávání a pak najednou nechtěl a usnul sám.

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 01.02.17 19:07

Prijde to tak, ze si uz venku ani nevzpomene. Pak si nevzpomene doma. Pak i sama nabidnes a ona nebude chtit. To poznas :hug: Je super, ze to nechavas na ni, myslim, ze je to pro deti dulezite, mit v tomhle moznost rozhodnout se samo.

/kluci se sami odstavili hodne pozde, v 5,5 a ve skoro 4 - uz to bylo jen na uspavani - dcerka takova zavislacka neni, tam to tusim mnohem driv, ma taky dva a myslim, ze do skolky uz pujde nekojena :-) /

smudlinky
Závislačka 2555 příspěvků 348 inzerátů 01.02.17 19:09

První dítě cca v 8 měsících, druhé dítě ve 14 měsících- byl to asi dárek k mým narozeninám!-)

frame
Kecalka 372 příspěvků 01.02.17 19:17

Osobni zkusenost nemam, ale kamoska si taky rikala, ze po roce prestane s kojenim, ale maly je docela zavislak a ted mu budou dva a stale se prsa nehodla vzdat. Druha kamoska to vyresila tak, ze dala malou k babicce na dva dny a to ji bylo asi dva a pul a pak si na prso uz ani nevzpomela, ale ja osobne bych to takhle neresila, tou babickou. Hodne mamin to resi tak, ze reknou, ze maji bebi a deti to po case vzdaji.

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 01.02.17 19:19
@majdula1 píše:
Prijde to tak, ze si uz venku ani nevzpomene. Pak si nevzpomene doma. Pak i sama nabidnes a ona nebude chtit. To poznas :hug: Je super, ze to nechavas na ni, myslim, ze je to pro deti dulezite, mit v tomhle moznost rozhodnout se samo./kluci se sami odstavili hodne pozde, v 5,5 a ve skoro 4 - uz to bylo jen na uspavani - dcerka takova zavislacka neni, tam to tusim mnohem driv, ma taky dva a myslim, ze do skolky uz pujde nekojena :-) /

Ty jo pět a půl roku, to je tedy dlouho :mrgreen:, to si neumím představit, že by se moje starší dcera ještě kojila. Ale je fakt, že jsem si to neuměla představit ani u dvouletého dítěte a teď mi to přijde normální, takže kdo ví. Máš můj obdiv, že jsi vydržela. :palec:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 01.02.17 19:25
@Katerina000 píše:
Ty jo pět a půl roku, to je tedy dlouho :mrgreen:, to si neumím představit, že by se moje starší dcera ještě kojila. Ale je fakt, že jsem si to neuměla představit ani u dvouletého dítěte a teď mi to přijde normální, takže kdo ví. Máš můj obdiv, že jsi vydržela. :palec:

Bylo to hezky, nelituju, ono to bylo hodne tim, ze u prvniho to kojeni bylo dost vybojovany, po cisari, pak s klobouckama, tehdy jsem si rekla, ze to nevzdam - a zvladli jsme to, tak by mi prislo skoda ho pak nasilne odstavovat, kdyz to bylo tolik usili :mrgreen:
Hlavne dokud se kojil i ten „malej“, tak mi neprislo fer starsiho odhanet.
A „malej“ to zas potreboval, nastoupil ve trech letech ze dne na den celodenne do skolky a spatne to snasel, to vecerni kojeni byla takova jeho jistota :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >