Reklama

Kdy a jak vrátí přeplatek exekuce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 09:55
Kdy a jak vrátí přeplatek exekuce?

Zdravím, prosím o radu.

V říjnu jsme zaplatili exekuci, celou, vše bylo v pořádku dorovnáno, účetní přišel od exekutora dopis, i do datové schránky, že jsme exekuci zaplatili sami a tudíž nemá provádět srážky ze mzdy. Včera jsme se ale dozvěděli, díky tomu, že tam nastoupila nová účetní, že od října nám exekuci nadále strhávala z platu. Exekutor o tom ví, vyžádal si číslo na účetní a čekám na jeho další odpověd. Chci se ale zeptat, za jak dlouho je možné, že nám vrátí přeplatek z exekuce? A vrátí nám ho společnost přímo, nebo nám ho vyplatí zaměstnavatel v další výplatě s tím, že si to od společnosti, které přeplatil vyžádá? Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

araw
Neúnavná pisatelka 16585 příspěvků 07.02.17 10:01

A to jste si jako nevsimli, ze vam strhavaji mesicne exekuci? 8o 8o to nechapu. Nicmene mam za to, ze to zustava v depositu u zamestnavatele. Tak by to mel vratit. Ve vyplate je to ale nesmysl, vzdyt by to proslo dalsim zdanenim :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:07

@araw ony to nebyly žádné šílené částky a vyplatnici jsme neviděli ani nepatujem, vzhledem k výši manželova platu jsme tu tisícovku/dvě nepostřehli. I ta exekuce byla tak blbě, že jsme nevěděli, že neodešel poslední trvalý příkaz na auto, rok to nechali spát a najednou exekuce. :roll: Prostě naše blbost, zapomněli jsme změnit doručovací adresu a tak jsme ani nevěděli, že se něco děje :zed: za blbost už jsme zaplatili, jen by mě zajímalo, jak teď dostat peníze zpět :zed:

aledud
Kecalka 407 příspěvků 07.02.17 10:12

Mě jako mzdové účetní, vrací peníze zpět na účet změstnavatele (pokud je přeplacená exekuce) a já až následně vyplácím zaměstnanci, ono je totiž riziko, že zaměstnanec má další exekuce a potom se ten přeplatek dává na tu další v pořadí. A já nemůžu dát zaměstnanci peníze z účtu firmy, dokud mi je exekutor nepošle.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:17

@aledud Takže veškeré peníze by měly být zpět na účtu firmy a účetní by nám je měla bez problému zpět vyplatit? Máme to žádat nějak písemně? :zed: Díky za odpoveď

aledud
Kecalka 407 příspěvků 07.02.17 10:19

Já to dělám automaticky, ale nevím jak to máte vy, ona třeba mzdová účetní nemusí mít přístup na účet. Takže písemnou žádostí o vrácení přeplatku nic nezkazíte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:24

@aledud no zpět jsme nic nedostali určitě, právě jsme se včera divili, manžel byl na účtárně a účetní se ho ptala na tu exekuci, protože se mu budou měnit platové podmínky, tak ho chtěla upozornit, že po strhnutí tehle exekuce ten plat bude zas jiný, tak nás to dost překvapilo, protože už je od října splacená. :zed: Tak díky za info :kytka:

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 07.02.17 16:31

Jenže pokud už to takhle běží delší dobu, tak v depozitu ty peníze nebudou.

aledud
Kecalka 407 příspěvků 07.02.17 17:11

Ony nejsou v depozitu, ale pokud má exekutor přeplaceno, vrací zpět na účet zaměstnavatele. Taky si ty peníze nemůže nechat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama