Kdy a jak začít se správným cvičením po porodu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.5.22 18:07

Kdy a jak začít se správným cvičením po porodu?

Zdravím všechny,

poraďte mi, jestli (a hlavně jak) můžu začít s nějakým lehkým cvičením po porodu.

Porod před týdnem jsem měla bez problémů. Neměla jsem žádné porodní zranění a děloha se mi zavinuje dobře. Dcera se narodila předčasně a z toho důvodu je hodně spavá. Já mám spoustu času a energie. Cítím se fyzicky opravdu dobře.

Jsme na rooming in na dětském JIPu a brzy půjdeme domů. Vůbec jsme nebyly přijaté na oddělení šestinedělí a nebyla tak za mnou rehabilitační sestra, aby mi poradila.

Vím o ležení na břiše na dělohu či posilování pánevního dna. Jde mi spíš o cviky vhodné na břicho. Jsem si vědoma rizika diastázy a rozhodne nechci dělat nic špatně. Na správně provedené samovyšetření si nevěřím a navíc, jestli to chápu správně, po porodu je diastáza fyziologická a má ji každý.

Existuje tedy něco, co mohu (spíš pro dobrý pocit) začít zlehka cvičit již teď?

Díky. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20789
10.5.22 18:36

Prosím tě počkej až ti skončí šestinedělí, uvidíš jak ti bude doma - jestli fajn a s dítkem to bude v pohodě, tak choďte na procházky. Pokud budeš unavená a nebudeš mít sílu, tak na sebe buď hodná, je to úplně normální, je potřeba regenerovat.

Až pak po té co skončí procesy v těle - tedy po šestinedělí do systému začni zasahovat, pokud bude něco blbě a bude se ti chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
10.5.22 22:26

Ahoj, rozhodne se taky primlouvam za dodrzeni 6nedeli. Ono se fyzicky zda vse v poradku a hodne sil, ale telo proslo ohromnou zmenou a dlouhodobym naporem. Doporucuju klidne dlouhe prochazky. Treba ten 4-5-6 tyden bych si nasla nejakou poporodni jogu/jemnou jogu/lehke cviky na stred tela…proste spis neco na protazeni. Neni kam spechat opravdu! Tehotna jsi byla 9 mesicu, zpatky se to bude vracet taky nejaky ten mesic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.6.22 11:44

Doporučuji tuto knihu https://www.ivafis.cz/kniha-ivafis/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
4.6.22 11:52

Doporucuju na youtube Pregnancy and postpartum tv. Pani ma pekna videa, predporodni, poporodni, po cisari, nezatezujici ty prime brisni svaly, ktere se cvici az pozdeji. Hodne je to zamerene na core, stred tela, panevni dno. Za me super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat