Kdy chodí mateřská z Rakouska?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pandamy
Nováček 7 příspěvků 22.09.18 11:58
Kdy chodí mateřská z Rakouska?

Ahoj holky, vy co pobíráte mateřskou z Rakouska, za jak dlouho po podání žádosti a celého toho kolotoče s papírováním, vám mateřskou schválili a začali vyplácet? Malému je už 6měsíců a pořád nic. Pouze mi vyplácí příspěvěk na dítě. Dá se to popř. nějak urychlit? Rezervy pomalu docházejí.

Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 22.09.18 13:05

@Pandamy normalni :mrgreen: trva to dlouho, musis je porad uhanet, pripadne se obratit na ombudsmana, ale 6 m je jeste v poho, ja cekam 8. Mesic a nic.. Kamaradka to dostala po roce a 2 m.. Porad se pripominej..pri­padne poradi na fb skupine ako si vybavim wochengeld, kbg..

Pandamy
Nováček 7 příspěvků 22.09.18 14:28

@astoret to je dobrý teda :roll: Kdyby na tom byl člověk závislý, tak je včudu. Zkusím to urgovat a uvidíme.

Pandamy
Nováček 7 příspěvků 11.10.18 11:45

@astoret
Můžu se zeptat, jestli jsi něco vyřizovala na české straně? Něco jako že u nás ti schválili mateřskou a rakouská strana ti dovypláci zbytek a nebo jestli ti česká strana dala nějaké zamítnutí, když pobíráš z Rakouska?

mirlija
Stálice 97 příspěvků 2 inzeráty 01.12.18 08:59

@Pandamy me schválili rodicak v Česku a rozdíl doplaci Rakousko. Mateřskou z Rakouska.

Pandamy
Nováček 7 příspěvků 11.12.18 14:21

@mirlija taky to mám tak, ale teda žádná sláva :roll:

mirlija
Stálice 97 příspěvků 2 inzeráty 12.12.18 09:23

@Pandamy tak ja si to dala nje delší varianty a za 5 měsíců končím v Rakousku s rodicakem, tak jsem zvedava jak mi doplatit energie zbytek. Systém hrozny, ale zatím něco dostanete než to pokrati pro ty co neziji s dětmi v Rakousku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >