Kdy dát děťátko do sportovní korbicky?

3289
24.1.20 07:54

Kdy dát děťátko do sportovní korbicky?

Ahojky, kdypak jste vyměnily hlubokou korbu za sportovní? Az když miminko sedí? Mám holce přes půl roku a přemýšlím kdy ji doprat vyhled. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23392
24.1.20 07:55

Kdy chceš, ale pokud ještě sama neumí sedět, neměla by sedět ani v kočárku, ale ležet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
24.1.20 07:56

Dobrý den, volba kočárku sportovního je okolo 6-7 měsíce( když se miminku nevejdou ručičky do kočárku, musí mít škrcené nožičky), ale pouze do kočárku, který jde dat do polohy úplného lehu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3289
24.1.20 07:57

@pikola však právě v kočárku pouze leží. Děkuji za info, počkám, az si sedne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11986
24.1.20 08:07

Když už se mi nevešli do hluboké korby.
Starší cca v roce, měla jsem Libertu, seděla i chodila.
Prostřední v cca 7m, Xlander, neseděla.
Nejmladší vlastně od narození, mám Phil and teds.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
24.1.20 08:10

Nám je 8 měsíců ještě stále máme hlubokou korbu a to již sedí a stojí :lol: jen se vejde jen tak tak ale zatím se mi vyměňovat kvůli zimě a kvůli spánku… Takže zatím dokud se vejde bude mit hlubokou korbu ale záleží hodně jak se tam vejde. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
24.1.20 08:38

@Wendea71 ja menila, kdyz dcerce bylo 7,5 mesice. Chtela proste lezet na brise, a perovat na kolenou a to v korbe neslo, i proto, ze nevidela ven a nesla tam pripoutat (sedla si az v 10 mesicich).

Příspěvek upraven 24.01.20 v 08:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
24.1.20 08:39

@Wendea71 Když ještě neseděly, taky aby měly výhled. Bdělé jsem je dávala hodně na břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5479

Dceru jsem davala kolem cca 7 mesicu, je cervnova a nevesla se mi do korby s teplym fusakem. Bylo to ke konci ledna nekdy. Ale ona byla v hluboke korbe celkove nespokojena. Sice nesedela, ale sportak nam jde plne do lehu a byla v nem spokojenejsi i v tom lehu, tak nevidim duvod, proc nedat. Takze za me podle citu a potreb ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Wendea71 Záleží jaký máte sporťák. Ten co máme mi se dá dát do úplného lehu takže když bylo dceři 6 měsíců ale ještě neseděla a hluboká korba jí byla malá tak šla do sporťáku a tam buď ležela nebo to měla do pololehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 08:43

Já když mi děti začali v korbicce protestovat… Nejstarší už v necelých 5 měsících… Prostřední v 7 měsících a nejmladší vydržela nejdéle cca 8 měsíců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
24.1.20 08:44

Také jsem kluky vozila jen v leže, dokud bez problémů neseděli. Starší syn tedy přecházel do sporťáku v 7 měsících. Mladší v podobném věku, protože se už do dlouboké nevešel, ale i ta sportovní verze se dala dát úplně do lehu, což jsme využívali do jeho 11 měsíců, protože do té doby jen ležel jak placka na zádech a jeho vrchol pohyblivosti bylo plazení. :lol: Dalo se to vydržet. Dřív bych dítě neposazovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2258
24.1.20 09:17

Do sporťáku šly obě holky kolem sedmého měsíce, měli už v hluboké korbě málo místa. Ale neseděli, takže se vozili jen v leže, hodně rády se vozili v poloze na bříšku, přece jen měli lepší výhled. Do sedu jsem je dávala poctivě až ve chvíli, kdy si samy sedaly.

Dodnes si pamatuju, jak mladší posilovala břišáky, když se snažila vidět ven - nohy nahoru, hlavu nahoru a na podložce jen zadek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 22:05

Ve čtyřech mesicich v září chtěla jezdit v korbe už jen na bříšku, aby viděla skrz síťku ven, v říjnu už se nám do korby nevešla a byla zima na to, aby byla na brise, takže jsme vyměnili za sporťák verzi s tím, že ho měla sklopeny na 180 stupňů, nebo na cca 160 stupňů. Ovšem od sedmi a půl měsíců už jezdí prakticky v uhlu 90 stupňů, pořád se snažila dostat nahoru, když ležela, a knourala. Takže teď má oporu, celou dobu pozoruje okolí a je spokojená. Teď začíná sedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
24.1.20 22:15

Nechala bych ji ležet v korbě a jakmile začne pérovat na kolínkách a sedat si, dala bych ji na kšíry a stále nechala v korbě. Bude se moci krásně hýbat až do zimy, pak bych dala sporťák.
Ve sporťáku jsou přikurtovaní a je škoda je připravit o možnost pohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama