Kdy dát kaši a příkrmy?

53
3.8.20 11:17

Kdy dát kaši a příkrmy ?

Zdravím vás všechny :hug: mám trošku blbou otázku ale vůbec si nevím rady. Je nam 5 měsíců a podle dr už máme dávat prikrmy a kaše. Jenže já vůbec nevím v jakém časovém rozmezí. Myslite ze je dobrý nápad dat kasi k snídani, k obědu příkrm a k večeři kaši na noc a mezitím mlícko? A je pravda ze kaše k večeři není vhodná kvůli zabetonování dítěte? Doporučte mi prosím značku kaší nebo prikrmu, která se vám osvědčila :) Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4141
3.8.20 11:28

S kašemi není třeba vůbec spěchat, i kdyby je nejedlo miminko vůbec ničemu nevadí. Já zkusila na snídaní kolem 8-9m. Jela jsem měsíc jen zelenina na oběd, pak přidat maso po měsíci co jedla jen zeleninu, za 14 dní po mase teprve jsme začli s ovocem dopoledne. A takto jsme jeli až do toho cca 8m. Mlíko, a dopoledne svačina ovoce (banán, jablko, hruška, přsnidávky) na oběd příkrk (3× masový, 4× zelenina) a pak v 8m ty kaše, bílé jogurty. Kolem 10m pak večeře zeleninové polévky. V 6m jsme zavedli lepek kuskusem. Do ruky jsme dávali rýžové, kukuřičné křupky, okurku, jablíčko. Rohlík jsme dali někdy po roce. šunku, sýry snad až kolem 18m. Solit jsem začla v roce a půl. Já jela spíše pomaličku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4267
3.8.20 11:35

Dávám kaši 1× denně na noc. Dvakrát mi přijde moc.. Dceri je skoro 8 měsícu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
3.8.20 11:38

Začni zeleninovým příkrmem k obědu. Nejdřív si miminko zvykne na tu zeleninu a pak třeba po měsíci dej masozeleninový příkrm. Ze začátku dávej jen jednou denně (třeba ten oběd) a časem přidej i večeři. Já jsem kaši dávala až kolem 10 měsíce a jenom k snídani (ale taky ne pořád, střídala jsem to s jogurtem, přesnídávkou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
3.8.20 11:41
@natyateri píše:
Zdravím vás všechny :hug: mám trošku blbou otázku ale vůbec si nevím rady. Je nam 5 měsíců a podle dr už máme dávat prikrmy a kaše. Jenže já vůbec nevím v jakém časovém rozmezí. Myslite ze je dobrý nápad dat kasi k snídani, k obědu příkrm a k večeři kaši na noc a mezitím mlícko? A je pravda ze kaše k večeři není vhodná kvůli zabetonování dítěte? Doporučte mi prosím značku kaší nebo prikrmu, která se vám osvědčila :) Děkuji moc

Teda tobě je 5 měsíců a už umíš brouzdat na netu, dobrý :potlesk: v 5 měsících má dítě především ochutnávat. Ty chceš už nahradit kojení/mleko 3× jinou stravou. Úplně zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64159
3.8.20 12:35

Nejdriv zaved jedno jidlo a az sni plnou davku, tak dalsi. Staci zapatrat na netu po navodech. A kasi bych davala po ranu a ne na noc (sacharidy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
19.8.20 12:03

Dobré je začít postupně. Nenahrazovat hned všechno jídlo. Začni jednodruhovou zeleninkou a začni jen troškou a postupně přidávej. Až budeš mít zavedené nějaké druhy, tak je můžeš začít míchat. Mě hodně pomáhali skleničky. Kupovala jsem hlavně v DM, dobrá cena a dceři chutnali. Je na nich kdy je můžeš dát:-) Později měla i hodně ráda od Sunárku, ty byli v kapšičkách.
Co se týká kaší… Tady je to těžké, jsou maminky co je dávají hrozně brzy rozmíchané ve flašce s UM a jsou maminky, které jsou proti kaším úplně. Já začala 5-6 měsíc a kupovala jsem Kozí kaše, protože jsou dobře stravitelné a neměla jsem s nimi problém ani na večer. Důležité je nedělat je moc husté, ze začátku je dávat spíš ráno, aby jsi viděla jak na ně bude reagovat a zase ze začátku jen trošku a přidávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7609
19.8.20 12:13
@natyateri píše:
Zdravím vás všechny :hug: mám trošku blbou otázku ale vůbec si nevím rady. Je nam 5 měsíců a podle dr už máme dávat prikrmy a kaše. Jenže já vůbec nevím v jakém časovém rozmezí. Myslite ze je dobrý nápad dat kasi k snídani, k obědu příkrm a k večeři kaši na noc a mezitím mlícko? A je pravda ze kaše k večeři není vhodná kvůli zabetonování dítěte? Doporučte mi prosím značku kaší nebo prikrmu, která se vám osvědčila :) Děkuji moc

Kaše určitě ne jako první.
Navíc je potřeba nejdřív vybrat bezlepkové a lepek pak pomalinku později. Také si dej pozor na složení, slazené kaše plné různých přídavných látek nebrat.
Začala bych zeleninovými příkrmy s přidaným tukem (máslo, lněný olej), případně jiný směr radí silné vývary, žloutek, avokádo.
Do toho se dá přidávat po troškách ta příloha typu rýže, jáhly, qinoa apod.
A pozor, dítě má v tohle věku fakt jenom ochutnávat rozmanité chutě po lžičkách, vůbec nejde o to, abys ho začala cpát jako husu ve výkrmu ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13241
21.8.20 07:56

@natyateri s kasi zacni jako poslední, s tou nemusis spechat a na snidani.
Zacni pomalu jesnodruhovou zeleninou, postupne pak pridavej maso, trosku prilohy jako testoviny, kuskus, jahly.. Mrkni na kojeni.net/prikrmy, tam je vae pekne napsané ;)

A jestli budes varit domaci stravu, mrkni se tady na recepty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama