Kdy dát ve vztahu druhou (či další) šanci?

37
1.1.20 21:09

Kdy dát ve vztahu druhou (či další) šanci?

Zdravím všechny členy v novém roce.

Chtěla bych vás poprosit o vaše názory, zkušenosti, zda ve vztahu dávat druhou či jakoukoli další šanci. S přítelem jsme se rozešli (já s ním), protože jsem, jak jsem psala již v jednom příspvěku, nemohla zkousnout minulost, kdy přítel udělal pár chyb. Pro příklad uvedu ve zkratce. Když jsme spolu s přítelem začali chodit, místo aby se ke mě choval zamilovaně s láskou, pozorností a péčí, se ke mě začal chovat odtažitě, nevěnoval mi čas ani pozornost a když už tak pouze na sex a nebo válení se u televize. Psal si s kamarádkami, místo aby se věnoval mě, dokonce jsem zjistila že psal k narozeninám a novému roku své bývalé, že lajkoval a prohlížel si fotky jiných žen na fb ani nemluvě. Po asi 4 měsících vztahu se sice přítel začal měnit k lepšímu - údajně si uvědomil, že by náš vztah zkrachoval díky jeho chování - avšak já si sebou jeho nezájem, nelásku a chyby nesu celý náš roční vztah. Začala jsem z toho mít psychické problémy, chodit na terapie až vztah ukončila. Necítila jsem se milovaná a žádaná ani vážená svým partnerem, naopak chybami, které dělal mi dokázal, že nejspíš nejsem jeho pravá láska. Jsme rozejiti asi týden a přítel mi neustále vypisuje, jak ho to vše mrzí, že vše podělal, že mi nechtěl ublížit. Bohužel za mnou za celý týden nebyl schopný přijet a svou lásku mi dokázat. Pouze se lituje a svých činů.

Byly byste schopné dát takovému muži druhou šanci, kdyby se změnil a najednou o vás začal zajímat, snažit a dokázat vám jak vás miluje? Myslíte že byste byly schopny se již nikdy nevrátit k minulosti, k tomu jak se k vám zezačátku choval? Důvěřovaly byste mu? Že nepíše ani bývalé, ani jakékoli jiné? Byť kamarádce? Nebo razíte heslo že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš?

Díky za vaše názory, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

410
1.1.20 21:12

Myslím, že nejlepší, co pro něj můžete udělat, je trvat na rozchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11279
1.1.20 21:13

Vykašli se na něj, ukonči to a jdi dál. Sama píšeš, že jsou to jen slova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 21:20
@Mini9 píše:
Zdravím všechny členy v novém roce.

Chtěla bych vás poprosit o vaše názory, zkušenosti, zda ve vztahu dávat druhou či jakoukoli další šanci. S přítelem jsme se rozešli (já s ním), protože jsem, jak jsem psala již v jednom příspvěku, nemohla zkousnout minulost, kdy přítel udělal pár chyb. Pro příklad uvedu ve zkratce. Když jsme spolu s přítelem začali chodit, místo aby se ke mě choval zamilovaně s láskou, pozorností a péčí, se ke mě začal chovat odtažitě, nevěnoval mi čas ani pozornost a když už tak pouze na sex a nebo válení se u televize. Psal si s kamarádkami, místo aby se věnoval mě, dokonce jsem zjistila že psal k narozeninám a novému roku své bývalé, že lajkoval a prohlížel si fotky jiných žen na fb ani nemluvě. Po asi 4 měsících vztahu se sice přítel začal měnit k lepšímu - údajně si uvědomil, že by náš vztah zkrachoval díky jeho chování - avšak já si sebou jeho nezájem, nelásku a chyby nesu celý náš roční vztah. Začala jsem z toho mít psychické problémy, chodit na terapie až vztah ukončila. Necítila jsem se milovaná a žádaná ani vážená svým partnerem, naopak chybami, které dělal mi dokázal, že nejspíš nejsem jeho pravá láska. Jsme rozejiti asi týden a přítel mi neustále vypisuje, jak ho to vše mrzí, že vše podělal, že mi nechtěl ublížit. Bohužel za mnou za celý týden nebyl schopný přijet a svou lásku mi dokázat. Pouze se lituje a svých činů.

Byly byste schopné dát takovému muži druhou šanci, kdyby se změnil a najednou o vás začal zajímat, snažit a dokázat vám jak vás miluje? Myslíte že byste byly schopny se již nikdy nevrátit k minulosti, k tomu jak se k vám zezačátku choval? Důvěřovaly byste mu? Že nepíše ani bývalé, ani jakékoli jiné? Byť kamarádce? Nebo razíte heslo že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš?

Díky za vaše názory, M.

Když Ti dělá psychické problémy, tak buď ráda, že je pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Amnestovaný_vdovec
1.1.20 21:21

Když chceš náš verdikt, neměli bychom ještě slyšet i protistranu? A neudělala jsi sama nějakou chybu? Krom toho nechápu, proč si chceš nechat radit od druhých, když jenom sama víš, co chceš udělat a pokud to nevíš, co si takhle hodit korunou? Ne se nechat řídit výsledkem, ale těsně před odkrytím zkrátka budeš vědět, co si přeješ…

• Nahlásit
  • Citovat
3632
1.1.20 21:24

Mě se textovky s přáním a koukání na holky nezdá nějak závadné… ale lemrovitost jo. Zamysli se jestli sebe máš ráda. Protože pocit že ti někdo dává lásku vychází z tebe a ne z toho druhého… Jdi dál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.20 21:26

Ze své zkušenosti vím, že bych se vrátila pokud bych byla hloupě zamilovaná. Svému bývalému příteli jsem dala šanci víc jak 5×. Ale ta důvěra tam nikdy už nebyla taková jako by měla být. Kdykoliv mu někdo napsal tak já už vyhlížela kdo. A často jsme se hádali jen kvůli tomu kdo mu zase píše nebo ho otravuje pozdě večer. :nevim: byla jsem v tomhle nesnesitelná, ale každým dnem mi přišlo že se více věnuje lidem v mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
Amnestovaný_vdovec
1.1.20 21:29

Ještě jenom dodám - nevstoupíš dvakrát do stejné řeky neznamená, abys do nevstupovala, ale upozorňuje na fakt, že voda hodně původních věcí odnesla, takže není všechno tak, jak si to pamatuješ…

• Nahlásit
  • Citovat
738
1.1.20 21:43

Zaujalo mne Tve spojeni “nebyl schopný přijet a svou lásku mi dokázat.“ lide vyjadruji lasku a zajem ruznymi zpusoby, ktere se nemusi potkavat, a pak i pary, kde se miluji, maji pocit, ze druhy ho nemiluje. Je to hezky popsano v knize 5 jazyku lasky - treba zde https://www.booktook.cz/…azyku-lasky/?…
Mozna proste jen komunikuje (a dokazuje svou lasku) jinak, nez jak tomu rozumis. Ve Tve situaci bych si to jeste promyslela, co skutecne dava a co mu davas Ty, a pak se rozhodla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 22:08

Ne nedala, nemá to cenu. Ještě navíc když jen kecá po zprávách a není schopný činu. Nakonec těžko budeš stavět nový partnerský vztah s člověkem, který ti narušil psychiku. Bude to tam nad tebou pořád viset jak chcíplá myš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 00:15

Tak hlavně bys měla dát na svoji vlastní intuici jestli ten vztah má cenu nebo ne, my ti tu asi těžko objektivně poradíme jaké rozhodnutí je správné, neznáme ani tebe ani jeho, co mezi vámi bylo a nebylo víte opravdu jen vy dva. Miluješ ho, schází ti nebo je ti lépe bez něho a jen ti ho je teď líto když se snaží a naléhá na tebe? Můžeš si na papír vypsat všechny plusy a mínusy vašeho vztahu a pak si to porovnat co převažuje a jak se rozhodnout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
2.1.20 00:29
@nocenka.jalapovita píše:
Ne nedala, nemá to cenu. Ještě navíc když jen kecá po zprávách a není schopný činu. Nakonec těžko budeš stavět nový partnerský vztah s člověkem, který ti narušil psychiku. Bude to tam nad tebou pořád viset jak chcíplá myš…

Jakého činu? Zakladatelka píše, že by mohl přijet, jenze on její myšlenky nečte a upřímně kdybych se s nekym rozešla a ten by přijel zpívat pod okny, zprotivil by se mi, ja tyhle nečekané navstevy nenavidim z celého srdce, páč člověk nerespektuje moje praní a soukromí.
Takže chová se jako jedinec při smyslech, nechce otravovat a zatěžovat člověka, který se S NIM ROZEŠEL

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 01:14

Jak se znam tak ja bych odpustila a vzala zpet… A pak bych toho horce litovala :P :D :) Jeste nikdy se mi to neosvedcilo. Nech ho jit a najdi si lepsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1774
2.1.20 02:17

Tak popřál bývalce k narozeninám. No a co? Lajkoval někomu fotku. No a co, to se nesmí? Neprojevoval ti dostatek lásky, až ses z toho zhroutila a skončila na psychiatrii? Wtf? Jestli ty nebudeš nějaká přecitlivělá.

Edit: Tak jsem si přečetl tvoji druhou diskuzi a myslím si, že problém je jen a jen v tobě. Tys mu prošmejdila facebook a vadí ti, že před šesti lety psal své bývalce, jak moc jí miluje. Seš ty vůbec normální? Vadí ti, že lajkne fotku neznámé silikonové krásce. A vadí ti, že když jste spolu začali chodit, tak byl první tři až čtyři měsíce chladný. A to mu teď, po roce a půl, při každé hádce připomínáš. Nechápu, proč ti to takhle zpětně vadí, pokud už se změnil. Jo pokud by to dělal doteď, tak chápu, že by ti to vadilo. Ale tebe štve dávná minulost. Žárlíš na to, jak tvůj přítel kdysi miloval svoji bývalou pritelkyni, a potřebuješ od něj dokazovat, že tebe miluje vic, než ji tenkrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
2.1.20 11:04

@Tomkins Podle vás nejsem třeba normální, ale kdo jste že si dovolujete někoho posuzovat zda je normální? Ptala jsem se jen na názory. Vám evidentně nevadí, když by vaše partnerka psala jiným mužům, lajkovala fotky těch, se kterými vy se nemůžete popasovat a nebo svým bývalým partnerům. Mě to vadí a proto to řeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama