Kdy dát vědět zaměstnavateli, za jak dlouho přijdu do práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Badboda
Povídálka 42 příspěvků 05.03.19 10:30
kdy dát vědět zaměstnavateli, za jak dlouho přijdu do práce?

Ahoj maminky,
Jsem s malou(3 měs.) na mateřské, od května budu brát RP. Na socce nahlásím, po jak dlouhou dobu ho chci vyplácet. Mám tohle nahlásit i v práci? Tzn. nahlásit i kdy zpět nastoupím?
Díky za odpovědi

Reakce:
Kukacka123
Závislačka 3346 příspěvků 05.03.19 10:40

@Badboda ja do prace vedet davala, zda je to ale povinne, netusim :mrgreen:

P4ja
Echt Kelišová 8637 příspěvků 05.03.19 10:51

@Badboda Já se v práci domluvila, že nastoupím ve třech letech, a víc jsem neřešila. Pak jsme ještě domlouvali postup, kdybych se chtěla vrátit dřív. Jinak RP můžeš pobírat, i když budeš chodit do práce. Ty se zaměstnavatelem RP neřešíš, ale řešíš rodičovskou dovolenou, na kterou máš nárok do tří let věku dítěte.

Příspěvek upraven 05.03.19 v 10:51

TopSecret
Závislačka 3700 příspěvků 05.03.19 10:51
@Badboda píše:
Ahoj maminky,
Jsem s malou(3 měs.) na mateřské, od května budu brát RP. Na socce nahlásím, po jak dlouhou dobu ho chci vyplácet. Mám tohle nahlásit i v práci? Tzn. nahlásit i kdy zpět nastoupím?
Díky za odpovědi

Ano. Musis jim podepsat papir.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9506 příspěvků 05.03.19 10:52

Tak vetsina zaměstnavatelů počítá, že budeš doma do těch 3 let. Když chceš nastoupit dřív nebo naopak dyl je fajn to předem nahlásit, aby tam pak za tebe nebyl nějaký zaskok zbytečně :nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 05.03.19 10:58
@Badboda píše:
Ahoj maminky,
Díky za odpovědi

To jak dlouho budete brát rodičovský příspěvek zaměstnavatele nezajímá. Musíte ale požádat o rodičovskou dovolenou, chcete-li.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 05.03.19 11:02
@Kriss Tina píše:
Tak vetsina zaměstnavatelů počítá, že budeš doma do těch 3 let. Když chceš nastoupit dřív nebo naopak dyl je fajn to předem nahlásit, aby tam pak za tebe nebyl nějaký zaskok zbytečně :nevim:

Zaměstnankyně chce-li rodičovskou dovolenou musí o ni požádat (následně si ji může prodloužit, ale nikdy ne déle než do 3 let dítěte). Neudělá-li to může se dostat do problémů, protože zaměstnavatel bude počítat s jejím návratem.

Ornwen
Kelišová 5086 příspěvků 05.03.19 13:00

@Badboda zamestnavateli hlasite, jak dlouho chcete byt doma max. Do tri let je rodicovska.
Ale, prodlouzit vam ji do tech tri let musi, zkratit nemusi. Takze je lepsi nahlasit treba do dvou a pak prodlouzit.
Nevite, co se muze stat. Treba u kamarádky prisel manzel o praci, tak se vymenili.

Váš příspěvek
Reklama