Reklama

Kdy děti přestanou vyžadovat naši pozornost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 18:02
Kdy děti přestanou vyžadovat naši pozornost?

Mám doma sedmiletou rebelku, a už cca od tří let nezavře pusu, doma se často nudí, druhé dítě už bohužel mít nemůžeme, nedaří se, tak se alespoň snažíme ji to vynahraovat jak se dá a jezdíme různě na hřitě a tak…

jsem už z toho ale unavená… je sama, a je to jako kdybych měla děti dvě. nebo tři.
Samozřejmě asi ne, ale ona pořád mluví, pořád se na něco ptá, pořád něco komentuje, něco mi ukazuje. Pořád. Ptá se i na věci, které ví (udržuje tím téma hovoru)

Je to boží, je to krásné, ale tohle jede od chvíle co přijde ze školy, dokud nezavře oči a já jí nečtu pohádku. Od rána zase nanovo. Jinak je zlatá, to ani v nejmenším…

jan jsem se chtěla zptat - už ani nevím, zda jsem byla na rodiče taky taková, ale myslím, že ne. já byla ten typ introverta, co zaleze s knížkou někam sám.. a navíc jsem měla bratra ten mě zaěstnával až až..já v jejím věku ani sourozence nechtěla, neměla jsem svůj pokoj, neměla jsem klid, brácha mě štval:)

chci se zeptat, v jaké třídě tohle neustálé povídání, vyptávání, atd, postupně přejde..? trošku se obávám, že tak až někdy před koncem základky, že? takoví šesťáci, to jsou ještě právě ty upovídané děti :) sedmáci nevím, v osmičce se to možná už láme… nebo dřív?

:) děkuju za odpovědi. ráda bych měla časem někdy i normální život :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Novire
Neúnavná pisatelka 19819 příspěvků 22.09.18 18:26

A proč jí neřekneš, ať ti dá chvilku na vydechnutí? Děti od batolat ví, že když piju kafe, řeším jen tekoucí krev a zbytek musí počkat.
Moc tomu nerozumím, přece se nemůžeš nechat neustále vyšťavovat vlastním dítětem :nevim: Podle mě je dost stará, aby se učila brát ohled i na druhé.

Fofrník
Závislačka 3350 příspěvků 22.09.18 18:28
@Anonymní píše:
Mám doma sedmiletou rebelku, a už cca od tří let nezavře pusu, doma se často nudí, druhé dítě už bohužel mít nemůžeme, nedaří se, tak se alespoň snažíme ji to vynahraovat jak se dá a jezdíme různě na hřitě a tak…

jsem už z toho ale unavená… je sama, a je to jako kdybych měla děti dvě. nebo tři.
Samozřejmě asi ne, ale ona pořád mluví, pořád se na něco ptá, pořád něco komentuje, něco mi ukazuje. Pořád. Ptá se i na věci, které ví (udržuje tím téma hovoru)

Je to boží, je to krásné, ale tohle jede od chvíle co přijde ze školy, dokud nezavře oči a já jí nečtu pohádku. Od rána zase nanovo. Jinak je zlatá, to ani v nejmenším…

jan jsem se chtěla zptat - už ani nevím, zda jsem byla na rodiče taky taková, ale myslím, že ne. já byla ten typ introverta, co zaleze s knížkou někam sám.. a navíc jsem měla bratra ten mě zaěstnával až až..já v jejím věku ani sourozence nechtěla, neměla jsem svůj pokoj, neměla jsem klid, brácha mě štval:)

chci se zeptat, v jaké třídě tohle neustálé povídání, vyptávání, atd, postupně přejde..? trošku se obávám, že tak až někdy před koncem základky, že? takoví šesťáci, to jsou ještě právě ty upovídané děti :) sedmáci nevím, v osmičce se to možná už láme… nebo dřív?

:) děkuju za odpovědi. ráda bych měla časem někdy i normální život :lol:
Tak ten máš zrovna nyní. :D :D

Lucy75
Kecalka 105 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 18:30
@Novire píše:
A proč jí neřekneš, ať ti dá chvilku na vydechnutí? Děti od batolat ví, že když piju kafe, řeším jen tekoucí krev a zbytek musí počkat.
Moc tomu nerozumím, přece se nemůžeš nechat neustále vyšťavovat vlastním dítětem :nevim: Podle mě je dost stará, aby se učila brát ohled i na druhé.
:mrgreen: ;) :pankac: přesně tak ! je to jen a čistě o vymezení hranic..

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 22.09.18 18:33

Myslim ze v 7 letech by uz mohla chapat ze i maminka potrebuje svuj klid, kdyz ji to vysvetlis.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:02
@Anonymní píše:

Kdy dite prestane vyzadovat pozornost? Nikdy a je ji 22 a bude ji vyzadovat cely zivot, je postizena, je to moje dcera.

Russet
Extra třída :D 10883 příspěvků 22.09.18 19:11
@Anonymní píše:
Kdy dite prestane vyzadovat pozornost? Nikdy a je ji 22 a bude ji vyzadovat cely zivot, je postizena, je to moje dcera.

Některé ženy netuší, jaké mají štěstí, že dostaly darem zdravé a zvídavé dítě :kytka:

Helileli
Závislačka 2849 příspěvků 22.09.18 19:16

No od toho chodíš do práce, aby sis odpočinula :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:22
@Lucy75 píše: :mrgreen: ;) :pankac: přesně tak ! je to jen a čistě o vymezení hranic..

když já mám pak špatné svědomí, že jí pořád říkám, at mě ted chvíli nechá, atd. že ji od sebe pořád odháním… ona mi vlastně vububc nedá prostor, abych se jí nějak já chtěla aa aktivně věnovala.

a fakt mě bolí ji pořád říkat, ať je chíli zticha:/ samozřejmě to říkám, ale musím to říkat furt, fakt to bolí…

kacakaca
Závislačka 2554 příspěvků 22.09.18 19:24

Toho, na co ty se tesis, se ja hrozne bojim. Az me vystrci ze sveho zivota a bude ji stacit jednou mesicne mi z povinnosti zavolat. Z Noveho Zelandu treba. Cekam treti a klid potrebuju taky. Bud zavelim mamka chce odpocinout nebo se oblozim maskama, peelingama, hrebinkama, pilnikama a hrajeme si na kosmeticky salon. Jedna skrabka nohy, olejickuje bricho, druha pusti potichu radio a masti, drhne, cese. Uzasne si u toho odpocinu. Byt tebou, najdu si takovou hru, u ktere se ona zabavi a ty vydechnes.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:29
@Helileli píše:
No od toho chodíš do práce, aby sis odpočinula :mrgreen:
:lol: :mrgreen:

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 22.09.18 19:34
@Anonymní píše:
když já mám pak špatné svědomí, že jí pořád říkám, at mě ted chvíli nechá, atd. že ji od sebe pořád odháním… ona mi vlastně vububc nedá prostor, abych se jí nějak já chtěla aa aktivně věnovala.a fakt mě bolí ji pořád říkat, ať je chíli zticha:/ samozřejmě to říkám, ale musím to říkat furt, fakt to bolí…

Tak děláš to pořád nebo neděláš?
Vymez jasně čas a ten dodržuj. Měla by být schopná sama si hrát nebo číst, když chodí do školy. Je dost způsobů, jak ji zabavit, aby si hrála sama.

Fazulina
Závislačka 3472 příspěvků 22.09.18 19:42
@Anonymní píše:

Hele, možná mě tu některé ukamenují, ale zkoušela jsi jí dát třeba tablet s nějakými fajn hrami pro děti? To by mohlo na chvíli pomoct. Vím, že někteří jsou proti technologiím, ale pokud na tom netráví celé dny a má tam vhodné aplikace, nevidím důvod, proč to nedat, je to součást dnešního života… Mohla by se tam i něco naučit, jsou i výukové aplikace atd…

ugluk
Hvězda diskuse 42597 příspěvků 22.09.18 19:52

Řekla bych, že v pubertě jim bude naše pozornost na obtíž? :mrgreen:
Ne, dcera je podobná nátura podobného věku a kromě toho, že se umí občas sama zabavit (staví z lega…), tak mám doma mantinely, kdy se prostě maminka nechá na pokoji. Když sedí na záchodě, když si konečně sama sedne k jídlu (po obstarání rodiny, které s rostoucím věkem klesá, chleba už si namaže sama, i ten jogurt k snídani otevře a kelímek vyhodí a lžičku dá do myčky). No a taky jsme na ni dva.
Zas jsem ráda, že je zdravá, šikovná, zvídavá - kolikrát ty děti, co jsou náturou spíš pecky, nemají takový rozhled, potřebu vědět… Nejsou-li to pecky, co tráví půl dne v knihách, že :)

ivulineček
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 22.09.18 19:58
@Anonymní píše:
když já mám pak špatné svědomí, že jí pořád říkám, at mě ted chvíli nechá, atd. že ji od sebe pořád odháním… ona mi vlastně vububc nedá prostor, abych se jí nějak já chtěla aa aktivně věnovala.a fakt mě bolí ji pořád říkat, ať je chíli zticha:/ samozřejmě to říkám, ale musím to říkat furt, fakt to bolí…

Ja jsem,jeste,kdyz byla dcera cca dvouleta vymezila prostor jednoduse.
Cetla jsem to v jedne knizce.
Funguje to tak,ze jsem dala upozorneni na mobilu treba na 30 minut a ty byly pouze jeji.nedelala jsem nic jineho,nez se ji venovala.po zazvoneni vedela,ze nasleduje moje treba desetiminutovka.a takhle jsem to stridala.v mezicase jsme treba uklizeli a tak,to nebyl cas vymezeny ani jedne.
Ale jako uprimne…tohle jsem delala opravdu u maleho ditete.ted mam skoro sestiletou a nemam problem.kdyz na ni nemam cas nebo naladu, narovinu ji to reknu a ona to respektuje.maluje si nebo hraje.a az chci se zapojit,zapojim se.a s tim mluvenik to stejny.kdyz jsem treba po nocni,tak vi,ze se na maminku zbytecne nemluvi.
Respektuje vse.je to taky vaha.o to je to jednodussi.je velmi chapava.pokud se pribehne zeptat,odpovim,ale tlachani o nicem u nas nefunguje

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >