Kdy do lázní s 15-měsíčním prckem?

kolonie
7.4.10 23:36

Kdy do lázní s 15-měsíčním prckem?

Prosím o radu nebo zkušenost, od kdy je možné jet do lázní - u nás konkrétně na hybnost - s 15-měs. dcerkou. Má diagnostikovanou lev.hemiparezu, teď po magnet.rezonanci slibovali lázně, ale najednou zase neuroložka řekla, že může jet až v 18 měsících, teď že nemá ještě věk. Dost mě to překvapilo, osobně si myslím, že čím dřív by do lázní jela, tím dřív by se jí dařilo třeba vypilovat lezení nebo chození nebo rovnováha, to je u nás pořád problém. Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

51148
8.4.10 07:25

kolonie do lázní s poruchou hybností je vhodné jet co nejdříve, já to bohužel nevěděla a začala jsem s dcerou jezdit až jí byly téměř 4 roky. Moje rada je jet co nejdříve, já jezdím pravidelně do Klimkovic a musím říct, že jsou tam podstatně mladší děti než tvoje, tak že neváhej a u neurologa si výžádej návrh do lázní. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51148
8.4.10 07:58

JO a ještě dodám, pokud se tvůj neurolog k tomu staví ta, že podle něho ještě nemá věk, tak být tebou tak se jdu poptat na příšlušnou pojišťovnu. Já se s lázní vrátila před necelým měsícem a i letos tam byl s námi chlapeček hypotonik 15ti měsíční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51148
8.4.10 08:00

Loni tam byli s námi dvojčátka a těm byl sotva rok..........sorry za počet příspěvků, ale vždy když odešlu tak mě zase něco napadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolonie
8.4.10 08:42

Děkuji za příspěvek, myslela jsem si to, tak jdu žavit drát a budu trvat na doporučení, abych odjela co nejdřív. Jo, to kdyby bylo její dítě, tak by tam jela ještě dřív. Tam mi drž pěsti, zkusím to a napíšu. Pa.

• Nahlásit
  • Citovat
kolonie
8.4.10 13:46

Tak už jsem o něco chytřejší. Volala jsem přímo do Janských lázní primářovi a ten mi řekl, že má 300 dětí před námi a že se tam dřív než na podzim nedostaneme. Taky něco mlel o ZPMV, že máme přejít k VZP. Docela mě to mrzí, všichni tvrdili, že po magnetu pojedeme do 14 dnů do lázní a teď tohle. No nic, asi nezbývá, než čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
51148
8.4.10 14:11

kolonie a proč chceš jet zrovna do jánských lázní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolonie
8.4.10 21:34

No, my jsme z vých.Čech a je to pro nás blíž než třeba ty Klimkovice. Mám ještě chlapečka a chtěla bych být o víkendech doma, celý měsíc bych to nevydržela. A zas tak bohatý nejsme, aby jsme mohli jezdit takovou dálku až k Ostravě kažký víkend tam a zpět. Od lidí, co jezdili do jiných lázní a pak do Jánských by už neměnili - prý tam dělají skvěle Vojtovku, žádné šmudlání jako v ostatních, kde pobývali před tím. To samé mi říká naše rehabilitační, že tam jsou pro naše postižení nejlepší. Moc mě mrzí, že musíme tak dlouho čekat, malá je teď v období, kdy se má naučit nejdůležitější pohyby pro život a to oddalování se může projevit. A s čím jezdíte do lázní s holčičkou vy?

• Nahlásit
  • Citovat
51148
8.4.10 21:39

kolonie tak já teda mám jiné poznatky, do klimkovic se maminky rády vracejí a spousta z nich jezdily právě do Jánských, ale každá nakonec došla k názoru, že se svým dítětem nejlépe odcivičí matka, ta který s dítědem doma pravidelně i tak civičí. Klimkovice jsou právě dobré co se týce vodových koupelí. ALe jasně, ty to máš blíže, máš doma ještě chlapečka a chceš být s nim doma, tak že se nedivím, že chceš být blíže domovu. Jen teda co já vím, tak běžně se na víkendy domů stejně jezdit kvůli pojišťovně nemůže. V klimkovicích jsou procedury i v sobotu, nevím jak v Jánkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolonie
8.4.10 21:56

To bych si musela ještě zjistit, myslím ty víkendy v Jánských. Moje tchyně byla taky v Klimkovicích a moc se jí tam líbilo. Pro nás je důležitá hlavně ta Vojtovka. Maminy, co byly v Jánkách říkaly, že tam dělají s dětma zázraky = děti dělají při cvičení velké pokroky. Taky jsem si říkala, že pojedeme někan jinam, hlavně co nejdřív, ale čím víc se po tom všem pídím, tím víc mě všichni ujišťují o Jánkách jako nejvhodnějších. A doma cvičíme a cvičíme a zase cvičíme, ale tam je to mnohem intenzivnější, v lázníchjá nemusím dělat to všechno, co doma a taky si trochu odpočinout, je to dost náročné. Když jsme byly teď v HK na magnetu, leželi jsme na oddělení, kde byli děti s maminkama s různýma nemocema, tak jsme si chvílema připadaly
jako simulanti, ale to je spíš otázka věku dětí, u těch malých to není hned tak vidět, víc se to projevuje u starších, kdy už okolí kouká, proč to dvouleté dítě ještě nechodí, vždyť vypadá normálně atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama