Kdy dostanu poslední rodičák a od kdy může malý do školky?

1039
11.8.13 17:55

Kdy dostanu poslední rodičák a od kdy může do školky.

Ahoj,
prosím o radu.
Synovi budou 11.09.2013 - 3roky. Chtěla bych se zeptat kdy dostanu poslední rodičák(3letou variantu) a od kdy můžu dát malého do školky. Mohu ho dát do školky od 1.9. nebo musím počkat a dát ho tam od 12.9.
Děkuji moc za radu.
Hanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Any11
11.8.13 17:57

@Haňule1 Muzes ho dat klidne ted hned. Omezeni je jen do dvou let ditete. Posledni RP dostanes za zari v rijnu, dava se zpetne.

• Citovat
  • Nahlásit
15672
11.8.13 18:04

Ahoj. Pokud máš staré vyplácení rodičáku, tak dostaneš za celý měsíc září v říjnu. Do školky může dítě od 2 let neomezeně a rodičák ti zůstane. Takže docházka do školky závisí jen na tobě a dohodě se školkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879
11.8.13 19:37

Holky a neposlali vám někomu 2 RP naráz? Syn se narodil na konci ledna 2011 a já mám pocit, že v únoru došel za leden i za únor. Je to možné nebo si to jen špatně pamatuju?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
11.8.13 19:41

@karamellka Mně určitě ne, ani s jednou dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
11.8.13 20:59

Děkuju moc všem :-))
Hanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
11.8.13 22:12

@karamellka A nedošel ti například ve stejném měsíci doplatek za dovolenou od zaměstnavatele a zároveň první rodičák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
11.8.13 22:33

Pokud mas rodicak jeste po staru, tak pokud nechces prijit prave o ten rodicak, tak malyho do skolky na normalni dochazku muzes dat opravdu az ode dne jeho 3. narozenin. Do te doby muze do skolky pouze na 5 dnu v mesici. Svagrova to tak mela loni u netere. Pro stary typ rodicaku plati stara pravidla. Pokud mas rodicak po novu, tak plati toto omezeni pouze do dvou let veku ditete, jak tady jiz nekdo psal. Nova pravidla vesla v platnost tusim od roku 2011, takze predpokladam dle data narozeni maleho, ze, pokud jsi mela materskou, tak jiz spadas do novych pravidel. Rodicak ti budou vyplacet do te doby nez nevycerpas celou castku 220tis. urcenou jako RP. Muzes si to tedy spocitat, kolik jsi jiz vycerpala a kolik jeste zbyva. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
11.8.13 23:35

Holky to mě zaujalo promiň zakladatelko, že se tady zeptám. A do jakého systému patřím to poznám kde? Když se malý narodil v prosinci 2011 to je starý nebo nový systém? Zůstala jsem se synem sama, tak mě to zajímá a nevěděla jsem, že už bych ho mohla dát do školy dřív než ve 3 letech a jít do práce. Děkuji moc za odpověd :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
12.8.13 07:17

@AnitAma jedes podle novyho, vzdyt pisu ze od roku 2011. Ja s mladsim listopadovej 2011 jedu taky uz po novu. Starsi brezen 2010 byl po staru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Any11
12.8.13 09:01

@Mishaak ne to není pravda, už i tohle se změnilo. Muže dat díte od dvou let i ve stare verzi.

• Citovat
  • Nahlásit
1984
12.8.13 09:07
@Anielka píše:
@Mishaak ne to není pravda, už i tohle se změnilo. Muže dat díte od dvou let i ve stare verzi.

Jo, tak já mám stejný problém a na sociálce mě řekli, že stará varianta
rd a může jen na 5 dní v měsíci. Ty to máš písemně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Any11
12.8.13 09:17

@lenka16 http://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

viz dole:

Rodič, který se rozhodl, že bude i nadále pobírat rodičovský příspěvek „postaru“ v pevných částkách do tří nebo čtyř let věku dítěte, nebude omezen celkovou částkou rodičovského příspěvku 220 000 Kč, nemůže zvolenou výši dávky změnit. Ostatní podmínky nároku na rodičovský příspěvek a jeho výplatu, včetně souběhu rodičovského příspěvku a příspěvku na péči nebo možnosti umístit dítě starší dvou let do předškolního zařízení bez časového omezení, platí pro všechny příjemce rodičovského příspěvku stejně, bez ohledu na právní úpravu platnou v době vzniku nároku.

• Citovat
  • Nahlásit
1259
12.8.13 13:52

Děkuji Vám moc za odpověd :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11383
12.8.13 13:54
@Mishaak píše:
@AnitAma jedes podle novyho, vzdyt pisu ze od roku 2011. Ja s mladsim listopadovej 2011 jedu taky uz po novu. Starsi brezen 2010 byl po staru.
Žádné po novu ani po staru už není, u školek se docházka nesleduje od dvou let dítěte u obou variant.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama