Kdy mohu vzít miminko s sebou do obchodu, nebo k příbuzným

Anonymní
10.12.19 14:30

Kdy ho mohu vzít s sebou?

Ahoj. Prosím kdy můžu vzít miminko poprvé do kočárku a případně budu-li potřebovat jet do obchodu nebo k příbuzným? Prozatím nákupy obstarává manžel, ale bude se muset brzy vrátit do práce a nechci nic zanedbat nebo přehnat. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13784
10.12.19 14:35

Kdy chces, já brala staršího v kočárku ven hned druhý den po příchodu z porodnice (potřebovala sem něco nakoupit, chlap byl v práci), mladšího sem dala do kočárku když mu byly 2 týdny, předtím sem ho brala ven v šátku nebo vajíčku, narodil se dřív a neměla sem kočárek koupený a přišel až 2 týdny po porodu :lol: ale sme jarní, to neradi tolik nemoci. Jako na procházku bych šla hned, někam do obchoďáku, MHD atak bych počkala aspoň po šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3100
10.12.19 14:36

Kdykoliv. Nemusíš hned do obřího nákupního centra, ale nemyslím si, že pobyt v kocare dítěti nejak ublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2557
10.12.19 14:37

Mimčo jsme do kočárku brali od prvního dne doma. Do obchodů ke konci šestinedělí a na návštěvy k blízkým nějak po dvou týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
10.12.19 14:38
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím kdy můžu vzít miminko poprvé do kočárku a případně budu-li potřebovat jet do obchodu nebo k příbuzným? Prozatím nákupy obstarává manžel, ale bude se muset brzy vrátit do práce a nechci nic zanedbat nebo přehnat. Děkuji

No ono to zalezi na tobe. Ja se treba vyhybala uplne nakupnimu stredisku, mhd a podobne cele sestinedeli a dokud nemela zakladni ockovani, tak jsem to opravdu eliminovala. Ale bezne vidam v nakupaku novorozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6401

Já brala hned od propuštění z porodnice a obě děti to přežily v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108

Také jsme byli venku hned druhý den asi necelou hodinku, je pravda, že obchodům jsem se vyhýbala (často čekal přítel s kočárkem venku, nebo naopak) ale když musíš, tak musíš :-) Osobně bych se toho nebála, jen bych nenechala lidi sahat do kočáru a očumovat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48855
10.12.19 14:41

Tak ona neexistuje nějaká hranice, kdy mimčo ohrožuješ na životě a kdy jsi zcela za vodou (koneckonců ani jeden z těchhle stavů není pravda). Courání po klimatizovaném nákupáku v době, kdy půlka populace něco prská, asi není žádná sláva nikdy, ale zas kvůli tomu hlady neumřeš, takže v nutné míře, snažit se vyhnout špičce, davům a dlouhým frontám (před Vánocema asi utopie) a vynechala bych ohromné hypermarkety, ale nakupovat se musí. Pokud z toho máš obavy, nakoupí chlap, no. K příbuzným je to asi mnohem méně nutné, zato mnohem více bezečné, máš-li rozumné příbuzné, co si nepozvou návštěvu ve stavu „stejda jenom trochu pokašlává“ nebo „neteř včera celej den blila, ale už je to dobrý“. Trajdání s kočárem po lese je bezpečné za rozumného počasí už od příchodu z porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39789
10.12.19 14:44

Do kočárku a k příbuzným jsme kluka brala hned od propuštění z porodnice. Do velkých krámů jsem ho pár týdnů nebrala. Nepotřebovali jsme to. Chlap obstaral velké nákupy cestou z práce a já tak občas jenom došla do vesnického krámku pro drobnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14741
10.12.19 14:46

Já hned po návratu z porodnice..byla to i nutnost, protože měl silnou kojeneckou žloutenku a když jsme se po týdnu vrátili z porodnice domů ( 4 dny byl pod světlem) tak musel co nejvíc na sluníčko, aby se bilirubin odbouraval rychleji.
Asi do jeho 2-3 měsíců mám na fotkách oranžové miminko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 14:48

Na nákup bych ho v období chřipek a viróz vzala co nejdéle. K příbuzným, pokud jsou zdraví, klidně teď a na procházku taky klidně teď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 14:49

Ahoj, myslím, že ven ho můžeš vzít v kočárku kdykoli od narození. A návštěvy a obchody si myslím, že je na tobě, jak si to zařídíš, resp. jaký z toho budeš mít pocit, tím bych se řídila.

My jsme návštěvy (kromě dvou babiček) zvali až po 6nedělí a jen rodinu teda blízkou a postupně. Co se obchodů týče, já jsem s malou do žádných obchodů nelezla, aby něco nechytla, a vydržely jsme to hodně dlouho takhle, nakupoval prostě manžel cestou z práce nebo jsem šla já, když on o víkendu hlídal…ale někdo tu možnost nemá a nakoupit jít musí, a nebo prostě bere děti do obchodů nebo obch. center a neřeší to, takže to spíš záleží na tobě a tvém pocitu…řekla bych, že je zbytečné někoho hanět jen proto, že to dělá a cítí jinak, podle mě je nejdůležitější, abys to dělala podle sebe (a manžela) abyste neměli pocit, že děláte něco „špatně“ jen proto, že to tak považuje za správné někdo jiný…u nás v rodině i mezi známými si asi hodně lidí myslelo, že to přeháním (netahala jsem jí ani do mhd, když to nebylo nutné, a chodily jsme jen na procházky ven tady kolem, dokud neměla druhou hexavakcínu, což bylo myslím v 9m), někdo to řekl, někdo si to nechal pro sebe, ale já to prostě chtěla takhle a nechtěla riskovat zbytečně, když to nebylo nutné (podotýkám, že jsme v Praze v poměrně frekventovaném místě co se lidí v mhd týče a nemáme auto)…a i pediatr mi řekl, když jsem se ho na to ptala, že pokud s tím nemám problém já, tak on nevidí důvod, proč malou zbytečně tahat po návštěvách a obchoďácích nebo mhd, že jí nejvíc prospěje procházka v přírodě, že si toho později užije dost - a je to tak :-)

nevím odkud jsi, ale třeba v Praze se dají objednat nákupy až domů, stojí to podobně jako v obchodě a rodiny s dětmi neplatí dopravu a vrací dokonce nějaké pidiprocento z nákupů jako kredity, já to bohužel zjistila až když byl malé rok, do té doby tahal kojvody a plíny domů manžel :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 14:52

Ven klidně hned, do obchoďáku nechodím teď radši ani sama :lol: na nákupy bych ho asi zbytečně netahala, dala bych seznam manželovi nebo objednala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7177
10.12.19 15:16
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím kdy můžu vzít miminko poprvé do kočárku a případně budu-li potřebovat jet do obchodu nebo k příbuzným? Prozatím nákupy obstarává manžel, ale bude se muset brzy vrátit do práce a nechci nic zanedbat nebo přehnat. Děkuji

My jsme jeli s kocarem uz z porodnice, dite narozene na konci listopadu. Do obchodu jsem chodila hned, jak sel muz do prace, tzn. cca po tydnu. Jen jsem teda necourala po nakupnich centrech a radsi chodila pesky, nez jezdila MHD. Dite je zdrave jak ripa, je mu 6 a jeste nikdy nemel ATB.
Na navstevy jsme zvali v rozumne mire taky hned. Ne, ze by se u nas netrhly dvere a samozrejme jsme se ptali jestli dotycni nebyli v nedavne dobe nemocni, ale kamaradi a rodina chodili. Vsechny deti se v podstate aspon castecne zucastnily sveho vlastniho zapijeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
10.12.19 15:40

U nás nákupy zařizoval partner, abych s miminkem nemusela do obchodu. MHD jsme taky dlouho nejezdili. Ven v kočárku na procházky normálně hned po příchodu z porodnice. Ale to bylo v létě. V zimě bych se orientovala podle počasí, nedoporučuje se chodit ven ve větru a samozřejmě při smogu (inverzi) a při velkých mrazech (nevím přesně, jaké mrazy pro vycházky s miminkem nedoporučují, tuším větší než -5 stupňů). A v zimě bych se určitě taky vyhýbala MHD i obchodům kvůli tomu, že je víc různých nachlazení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama