Kdy jde o pochybnosti a kdy přílišnou náročnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 13:28
Kdy jde o pochybnosti a kdy přílišnou náročnost?

Otázka je asi jasná… Jak se vyznat v tom, zda jde o pochybnosti, nebo jsem ohledně svých představ o vztahu a partnerovi příliš a nesmyslně náročná… co byste mi k ní řekli? Díky za každý postřeh :-) :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineBorůvka1990
Kelišová 5363 příspěvků 15.01.18 13:32

Napiš konkrétní požadavky na partnera či vztah o kterých si myslíš, že jsou nesmyslné.

Aries6
Generální žvanilka 21865 příspěvků 2 inzeráty 15.01.18 13:34

Zajímavá otázka, ale bez upřesnění se bude těžko odpovídat. Jedna ti napíše, že jí chlap nepomáhá s domácností a dítětem a jiná bere za dobrý, že po sobě chlap hodí ponožky a trenky do koše na prádlo.
Někdo si potrpí na časté projevy lásky, pozornosti a někomu to může připadat až obtížné. Má to nastavené jinak.
Co trápí tebe? Rozepiš se a uvidíš, co ti kdo napíše.

pikola
Neúnavná pisatelka 18679 příspěvků 15.01.18 13:34

Tak každý má ty ale představy o vztahu a partnerovi jiné :nevim: Co toleruje jedna, to by jiná nesnesla.

Aries6
Generální žvanilka 21865 příspěvků 2 inzeráty 15.01.18 13:37

Ale za mě - co se týče domácnosti, tak tam jedu na 99% já. Máme dům a chlap dílnu a práce má až až. Chtít po něm třeba vysávat, hanba by mě fackovala. Ale ve chvíli, kdy lehnu, tak to bere jako samozřejmost. Vyhovuje mi/nám to tak.
Co se týče té citové stránky, tak mi sem tam skloní kompliment, řekne, že mě miluje, pochválí jídlo, poděkuje. Jsem tak spokojená. Byla jsem ve vztahu, kde toto nefungovalo.

warita
Kelišová 7105 příspěvků 15.01.18 13:39

Tyhle otazky mne vzdy napadaly tehdy, kdyz se moje predstavy o zivote/partner­stvi vyrazne rozchazely s partnerovymi. Ja mozna budu trosku narocna v tomto smeru. Mam jasnou predstavu, jak by vztah vypadat mel a kdyz to neni, je mi smutno a trapim se. Vetsina mych ex to videla ale velice relaxovane a tudiz drive ci pozdeji cloveka napadne, jestli nema ujete naroky.

Ted mam parnera, ktery mi po vsech strankach vyhovuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 13:40

Co trápí mě - poměrně dlouhou dobu ze začátku vztahu pocit, že on tomu nechce „obětovat“ svou „svobodu“… on to tedy vysvětluje tím, že se cítil jako že chci rychle dítě… Pak mi asi přijde jako takový větší názorový nesoulad v otázkách Boha vs. evoluce. My se o tom jako nehádáme, protože se o tom rozdílu moc nebavíme, ale víme o něm a myslím že oba máme trochu otázky, jak by to komplikovalo přístup každého z nás k těm případným dětem.. byl by určitě úplně odlišnej…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 13:41

@warita díky, to jsem asi potřebovala slyšet ;) :palec:

Aries6
Generální žvanilka 21865 příspěvků 2 inzeráty 15.01.18 13:44
@Anonymní píše:
Co trápí mě - poměrně dlouhou dobu ze začátku vztahu pocit, že on tomu nechce „obětovat“ svou „svobodu“… on to tedy vysvětluje tím, že se cítil jako že chci rychle dítě… Pak mi asi přijde jako takový větší názorový nesoulad v otázkách Boha vs. evoluce. My se o tom jako nehádáme, protože se o tom rozdílu moc nebavíme, ale víme o něm a myslím že oba máme trochu otázky, jak by to komplikovalo přístup každého z nás k těm případným dětem.. byl by určitě úplně odlišnej…

Takže děti ještě nemáte? A bydlíte spolu? Mě se to zdá jako zcela zásadní věc.
Máme tady pár, kde je ona silně věřící a chlap a jeho rodina (se kterou bydlí) ne a není to dobré. Ona není šťastná, ale nikdy ne nerozvede, protože přece Bůh. A výsledek je ten, že se nezdravě upírá na děti a nepouští je za prarodiči :think:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 15.01.18 13:49
@Anonymní píše:

Tak pro mě by tato otázka byla velmi zásadní, a s partnerem potřebuji v tomto 100% shodu.

warita
Kelišová 7105 příspěvků 15.01.18 13:50
@Aries6 píše:
Takže děti ještě nemáte? A bydlíte spolu? Mě se to zdá jako zcela zásadní věc.
Máme tady pár, kde je ona silně věřící a chlap a jeho rodina (se kterou bydlí) ne a není to dobré. Ona není šťastná, ale nikdy ne nerozvede, protože přece Bůh. A výsledek je ten, že se nezdravě upírá na děti a nepouští je za prarodiči :think:

U nas je silne verici muj manzel. Chodi do kostela kazdou nedeli a pod. Snad netrpi, ja verici nejsem a nebudu.

Jeho rodina to teda bere dramaticteji. Jak tchyne, tak manzelova sestra uz ze mne lamaly, jestli si uz hledam cestu k bohu. Nejak nechapu, proc to je dulezite? Pry chteji, abych byla stastna. Rekla jsem, ze ja ale stastna jsem. Pry se mi to jenom zda a nejsem doopravdy stastna. PNvedela jsem, jak mam na to reagovat a pak si tchyne uvedomila asi, jak to zni a zmlkla.

Nevim, z meho pohledu to problem neni. Svatbu jsme meli v kostele. Manzel chodi v nedeli na mse, obcas vezme sebou i nase dite, ja mam pak chvilku pro sebe a je nam obema fajn.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 15.01.18 13:50

Boha vs. evoluce?! Pokud Bůh znamená, že jeden odmítá antikoncepci nebo že chce vodit děti do kostela, tak to je věc, kterou IMHO může druhý skousnout… ale pokud by jeden chtěl do dětí tlačit, že evoluce je nesmysl, tak to bych teda považovala docela za problém - už proto, že by děti tvrdě narazily ve škole (o realitě nemluvě).

Pokud jde o obětování „svobody“, můžeš tím taky myslet různé věci. Něco jiného je, jestli chodí každý večer do hospody a tam se zlinkuje, a něco jiného jestli dělá sport, kde má třikrát týdně trénink a má tam kámoše, a nechce se toho vzdát… to druhé IMHO není o svobodě, které se má „vzdávat“, ale obecně o nastavení vztahu (já bych třeba takový nechtěla).

Příspěvek upraven 15.01.18 v 13:51

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7601 příspěvků 15.01.18 13:51
@Anonymní píše:

Vůbec nechápu v čem je rozpor mezi vírou v Boha a evoluční teorií? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 13:56

Rozpor je asi spíš ve chvíli pokud jeden tu svou věc bere jako jedinou správnou nezpochybnitelnou a druhou nepřipouští. To je jasné. A asi všeobecné?
Ovšem zrovna tyto dva názory asi dost k tomu směřují, není to tak? :-)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.01.18 13:59
@Anonymní píše:
Rozpor je asi spíš ve chvíli pokud jeden tu svou věc bere jako jedinou správnou nezpochybnitelnou a druhou nepřipouští. To je jasné. A asi všeobecné?
Ovšem zrovna tyto dva názory asi dost k tomu směřují, není to tak? :-)

Můžu vědět, v čem tahle odlišnost názorů na evoluci ovlivňuje běžné soužití dvou lidí? Kdybych si hledala chlapa, abych se s ním ve všech názorech shodla, tak jsem dote´d svobodná 8o 8o 8o

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama