Kdy je čas na odchod z práce?

Anonymní
5.2.21 13:37

Kdy je čas na odchod z práce?

Ahoj, můžu se zeptat kdy a za jaké situace jste odcházeli z práce? Docela by mně zajímalo, kdy a co se v člověku tak zlomí, kdy si řekne dost…

Ještě nemám děti a jsem ve svém prvním zaměstnání po škole. Smlouvu mám ještě na necelé tři roky s mizernym výhledem možnosti ( pořád na to slibují, ale nevědí, jestli na nás budou peníze a budou to vědět až tak za dva roky cca). Do pěti let bych chtěla mít dítě a děsí mě představa, že se v dnešní době nemám kam vrátit po mateřské. Přítel je OSVČ a chceme hypotéku, jemu jí zatím nedají a mně také se smlouvou na dobu určitou také ne, i kdyz nějaký vklad by byl a na splácení bychom měli a nezivorili bychom…ve firmě skoro nic nefunguje, je tu opravdu bordel, vše je strašně neefektivní a vedení za moc nestojí vč. mých přímých nadřízených…plat také nic extra a výhled na zlepšení nebo kariérní postup není. Rozeslala jsem nějaké zivotopisy a dokonce mně pozvali na pohovory, ale pořád mě to hloda, jestli nedělám chybu…i přes to všechno mě práce stále ještě pomerne dost baví a dobíjejí mně naši partneři, se kterými vedu nějaké projekty a je opravdu radost s nimi pracovat…nicmene se nejak začínám cyklit a mít pocit, že uz se nikam nevyvíjím a že ze špatně nastavených procesů začínám mít špatně návyky. byste dělali na mém místě? Zůstali byste nebo šli byste jinam?

Příspěvek upraven 05.02.21 v 13:52

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2024
5.2.21 13:47

Pokud by me prace bavila a byla financne ok, zustala bych do konce smlouvy. Pak si nasla praci na dobu neurcitou. Za ty 3 roky muzete jeste neco nasetrit, a pak si vzit hypoteku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 13:50

@hani28 jenže já mám výhled těch pět pět nicméně bych ráda dítě právě do těch tří, už mi bude 30. Nevím, jak moc je chytré odcházet na mateřskou a aspoň nezkusit, by se měl člověk kam vrátit.

• Citovat
  • Nahlásit
2683
5.2.21 13:54

Já jsem z první práce odešla protože po dvou letech denních i nočních dvanáctek už jsem byla unavená - práce a lidi super, plat taky, napsala jsem tam po nocích bakalářku, ale byl čas se pohnout. V druhé jsem byla pět let (vč. jednoho roku MD a RD), ale chtěla jsem mnohem víc peněz než mi mohli dát. V aktuální práci jsem dva roky, peníze fajn, lidi jak kteří, náplň práce náročná ale baví mě, budu se vracet hned po MD na půl úvazku. Ale tipuju že déle jak pět let tam taky nebudu, leda bych se pohnula na nějakej zajímavej projekt. Nebaví mě být dlouho na jednom místě a dělat pořád stejné věci.
V tvé situaci bych odešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.21 14:02

Já dávala výpověď ve zdravotnictví ve 29 letech, tři roky po promoci, z důvodu absolutního vyhoření. Pořád jsem si říkala, že je ta práce sice na houno a nebaví mě, ale je dobře placená a na dobu neurčitou, mateřská bude a bla bla bla. A zlom u mě nastal ve chvíli, kdy jsem strašně chtěla otěhotnět ne proto, že bych chtěla mimino, ale abych se z tý práce dostala. Když jsem si tohle přiznala, tak jsme se snažit přestali, já dala výpověď, pět měsíců jsem byla nezaměstnaná a teď dělám v kanclu a jsem spoko. Beru o třetinu míň, dělám o 8 hodin týdně víc a v životě bych se navrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
5.2.21 14:13

A je ta práce vůbec vhodná po mateřské? Jestli třeba nemáš nějakou pevnou pracovní dobu, budeš pak muset hodně koukat třeba na provozní dobu školky a práci mít podle toho. Hodně holek co znám (včetně mě) se už do původní práce nevrátila, protože se to časové nedalo skloubit :nevim: jinak bych hledala práci, kde ti teda nabídnou smlouvu na neurčito, ale ta se dává třeba až potom co tam oddelas rok, málokdo ji teď dává hned :think: já za bezdetna měnila práci, když sem dostala nabídku blíž domova a s lepšíma směnama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 14:20
@Kriss Tina píše:
A je ta práce vůbec vhodná po mateřské? Jestli třeba nemáš nějakou pevnou pracovní dobu, budeš pak muset hodně koukat třeba na provozní dobu školky a práci mít podle toho. Hodně holek co znám (včetně mě) se už do původní práce nevrátila, protože se to časové nedalo skloubit :nevim: jinak bych hledala práci, kde ti teda nabídnou smlouvu na neurčito, ale ta se dává třeba až potom co tam oddelas rok, málokdo ji teď dává hned :think: já za bezdetna měnila práci, když sem dostala nabídku blíž domova a s lepšíma směnama.

V Kauflandu ti dají smlouvu na neurčito hned, s 3měs. zkuš. lhůtou.. Ale nedá se říct, že by tam byl nějaký extra karierní růst.. Co se ale týče práce a skloubení s rodinou, je toto ideál. Víceméně se řídí tak, jak ty můžeš, takže si to krásně zkloubíš..

• Citovat
  • Nahlásit
2525
5.2.21 14:20
@Anonymní píše:
@hani28 jenže já mám výhled těch pět pět nicméně bych ráda dítě právě do těch tří, už mi bude 30. Nevím, jak moc je chytré odcházet na mateřskou a aspoň nezkusit, by se měl člověk kam vrátit.

Ja bych na tvem miste s klidným srdcem naznala, ze je cas se presunout jinam. Odchazela jsem z prvni prace po 2 letech prave z duvodu, ze jsem citila, ze to neni to prave, ze chytam spatne navyky a prace me ubiji. Cerne svedomi ani pochyby jsem nemela, proste jsem uzrala a byl cas zmenit lokal, na tom neni nic spatneho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 14:22

@Kriss Tina právě že s dětmi by mi vyšli vstrici…nicmene mě minimálně v tomto oddělení smlouva na dobu neurčitou na 99 % nečeká, děláme totiž s grantovymi žádostmi, z kterých nás platí…porad nám slibují, že nové aktivity budou navazovat na ty staré, ale nikde není nic jisté a může to být všelijak…a může tam být i třeba několik měsíců proluka. Nebo to skončí a zatím nebude navazovat, když budu odcházet na mateřskou či končit v průběhu toho. A když najdu něco teď tak třeba ještě na tu dobu neurčitou budu mít šanci.

Tak nevim, nerada bych si/nám uškodila.

• Citovat
  • Nahlásit
2683
5.2.21 14:36
@Anonymní píše:
@Kriss Tina právě že s dětmi by mi vyšli vstrici…nicmene mě minimálně v tomto oddělení smlouva na dobu neurčitou na 99 % nečeká, děláme totiž s grantovymi žádostmi, z kterých nás platí…porad nám slibují, že nové aktivity budou navazovat na ty staré, ale nikde není nic jisté a může to být všelijak…a může tam být i třeba několik měsíců proluka. Nebo to skončí a zatím nebude navazovat, když budu odcházet na mateřskou či končit v průběhu toho. A když najdu něco teď tak třeba ještě na tu dobu neurčitou budu mít šanci.Tak nevim, nerada bych si/nám uškodila.

Já jsem třeba vždycky dostala dobu neurčitou hned, bez čekání. Tohle mi připadá spíš jako přešlapování na místě, je to dost nejisté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
5.2.21 14:41
@Anonymní píše:
Ahoj, můžu se zeptat kdy a za jaké situace jste odcházeli z práce? Docela by mně zajímalo, kdy a co se v člověku tak zlomí, kdy si řekne dost…

Ještě nemám děti a jsem ve svém prvním zaměstnání po škole. Smlouvu mám ještě na necelé tři roky s mizernym výhledem možnosti ( pořád na to slibují, ale nevědí, jestli na nás budou peníze a budou to vědět až tak za dva roky cca). Do pěti let bych chtěla mít dítě a děsí mě představa, že se v dnešní době nemám kam vrátit po mateřské. Přítel je OSVČ a chceme hypotéku, jemu jí zatím nedají a mně také se smlouvou na dobu určitou také ne, i kdyz nějaký vklad by byl a na splácení bychom měli a nezivorili bychom…ve firmě skoro nic nefunguje, je tu opravdu bordel, vše je strašně neefektivní a vedení za moc nestojí vč. mých přímých nadřízených…plat také nic extra a výhled na zlepšení nebo kariérní postup není. Rozeslala jsem nějaké zivotopisy a dokonce mně pozvali na pohovory, ale pořád mě to hloda, jestli nedělám chybu…i přes to všechno mě práce stále ještě pomerne dost baví a dobíjejí mně naši partneři, se kterými vedu nějaké projekty a je opravdu radost s nimi pracovat…nicmene se nejak začínám cyklit a mít pocit, že uz se nikam nevyvíjím a že ze špatně nastavených procesů začínám mít špatně návyky. byste dělali na mém místě? Zůstali byste nebo šli byste jinam?

Příspěvek upraven 05.02.21 v 13:52

Jestli tě to v práci štve, tak odejdi teď. Ale po pravdě, nespoléhala bych na smlouvu na neurčito. Je to záruka snad jen toho, že v případě že po RD nebudou mít pro tebe práci, že ti dají odstupné. Jinak ničeho. Já jsem jednu dobu měnila práci opravdu hodně a zpětně jsem za to ráda. Každá práce mi něco dala. Po RD chci jít ale do jiného oboru. Takže ano odejdi, pokud budeš mít lepší nabídku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
5.2.21 14:45
@Kriss Tina píše:

Dávají se smlouvy na neurčito celkem běžně. Na mě to dvakrát zkoušeli, že mi dají na rok a pak se uvidí. Vždy jsem jim řekla, že buď mi dají neurčito nebo nenastoupim. V jednom případě mi řekli, že nedají, tak jsme se rozloučili a ve druhém případě mi ji dali a ještě přidali peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
5.2.21 14:51

Moje zkušenost je taková, že odchodu z mizerné práce bez výhledu na zlepšení jsem nikdy nelitovala… Z první práce po škole jsem odešla rok a půl po nástupu, v další jsem vydržela skoro pět let. Teď už jsem rok a půl a na změnu zatím nemyslím. Ten zlom vždycky přišel ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že v té práci není kam se posunout - po osobní/kariérní/finanční stránce. Samozřejmě vždycky byl strach z neznáma, obava, zda neudělám chybu, že to v nové práci bude hrozné, ale tyhle obavy se mi zatím nenaplnily… Pro představu, po roce a půl v současné práci více než dvojnásobný plat, než s kterým jsem odcházela z předchozí práce, což se mi předtím ani nesnilo…
Zajdi si na pohovory a pokud Ti sedí spolupráce s partnery, nebála bych se zmínit ani před nimi, že uvažuješ o změně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2915
5.2.21 14:52

Já vždy, když mě to v práci dlouhodoběji nebavilo, tak jsem si vzal 14 dní dovolenou v kuse. - A pak když jsem přišel a štvalo mě to stejně nebo víc, tak jsem věděl, že musím pryč a šel jsem.
V první práci jsem byl 1,5 roku, ale odcházel jsem kvůli změnám, se kterými jsem nesouhlasil.

Příliš si vážím své práce, času, zdraví a psychické pohody, než abych to plýtval pro někoho, kdo si toho neváží, nebo si to nezaslouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4045
5.2.21 20:30

Vzdy, kdyz se vynorila lepsi nabidka. A to „lepsi“ mohlo mit vic podob nez vyssi plat, vetsi autonomii oddeleni, lepsi pracovni dobu, moznost zkraceneho uvazku, moznost vybrat si dovolenou podle svych predstav, blizkost k bydlisti atd. Smlouva na dobu neurcitou byla samozrejmosti. Nebyla jsem nikdy karierni typ, ale po 3-5 letech jsem obvykle pocitila touhu za sebou ve firme zabouchnout dvere. @Pruhovaný_mýval mmch u tebe jsem nevim proc mela zafixovano, ze jsi lekarnik. Coz teda evidentne nejsi, cili to rusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat