Kdy je co nejdřív nárok na PPM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 00:03
Kdy je co nejdriv nárok na PPM?

Omlouvám se za anonym, nejsem zatím plně rozhodla a nechci aby to okolí vědělo.
Chtěli jsme další dítě, ale bohužel jsme o 2 přišly. Vlivem psychiky jsem si od snažení chtěla odpočinout a mně se blíží návrat do práce, rodičák na starší dítě mi bude končit. Vím, že abych měla nárok na PPM, musím splnit 270 dnů pojištění. To musím fyzicky odpracovat nebo stačí když třeba odpracují 4 měsíce a zbytek strávím na pracovní neschopnosti? Nechci vypadat jako vyžírka, v životě jsem nebyla na pracovním úřadě, nikdy krom po operaci nemarodila, nepobirala sociální dávky. Ale nejsme nejmladší, o 1 vejcovod jsem přišla, tak to nejspíš ani hned nepůjde. Zas je škoda se kvůli pár měsícům připravit o nárok na PPM. Není to zanedbatelné. Děkuji moc za rady :kytka: :andel:

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
kristyn.g
Závislačka 3075 příspěvků 21.04.19 00:56

Neschopenka se taky započítává

1mila2
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 21.04.19 00:57

Kdyz mas smlouvu, tak mas pojisteni. Pocita se do toho MD, RD, neschopenka, OČR a i škola (kdyz je zdarne ukoncena a nastoupi se po ni do prace, aby to bylo z ceho vypocitat). Takze jestli mas smlouvu na neurcito, tak jsi v pohode.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 01:01

@1mila2 nemám právě. Byla jsem 10 let zaměstnaná v jedné firmě, pak kvůli pracovní dobe zaměstnání měnila a otěhotněla při smlouvě na dobu určitou. Respektive neurčitou, ale zaměstnanec když zjistil mě těhotenství, tak mi smlouvu přepsal :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 01:02

Zaměstnavatel zmenil. Mobil mi to upravil

pedigka
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 21.04.19 02:47
@Anonymní píše:
Zaměstnavatel zmenil. Mobil mi to upravil

Jak změnil? Když zjistil, že jsi těhotná, tak změnil smlouvu na dobu určitou s? Ty jsi to podepsala?

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 21.04.19 07:03

Počítá se do toho i doba na neschopence.

1mila2
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 21.04.19 07:33

Nevim, zda se do toho pocita doba na neschopence, kdyz te behem neschopenky vyhodi z prace. To si myslim, ze asi ne. Kazdopadne ve zkusebce te muzou vyhodit po prvnich 14dnech neschopnosti, tak bacha.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 21.04.19 07:34
@1mila2 píše:
Nevim, zda se do toho pocita doba na neschopence, kdyz te behem neschopenky vyhodi z prace. To si myslim, ze asi ne. Kazdopadne ve zkusebce te muzou vyhodit po prvnich 14dnech neschopnosti, tak bacha.

no tak jasně, počítá se doba na neschopence, pokud k tomu běží zaměstnání

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 7792 příspěvků 21.04.19 07:42
@1mila2 píše:
Nevim, zda se do toho pocita doba na neschopence, kdyz te behem neschopenky vyhodi z prace. To si myslim, ze asi ne. Kazdopadne ve zkusebce te muzou vyhodit po prvnich 14dnech neschopnosti, tak bacha.

Během pracovní neschopnosti tě nemůžou vyhodit.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 21.04.19 07:51
@Prof. Farnsworth píše:
Během pracovní neschopnosti tě nemůžou vyhodit.

ve zkušební době mohou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 08:20
@pedigka píše:
Jak změnil? Když zjistil, že jsi těhotná, tak změnil smlouvu na dobu určitou s? Ty jsi to podepsala?

Nepodepsala. Vyměnil pouze přední stranu a další s mým podpisem nechal. Mám to naskenované v počítači. Vím že soud bych vyhrála. Ale jsme malé město a mám specifický obor, už bych si tu neskrtla. Nic jiného neumim.
Ptám se spíš pro ujisteni, pokud po zkusebce otěhotní, nastoupim na nemocenskou, tak nárok na PPM bude. To by bylo fajn, tak bysme se pak začali snažit, ono to stejně hned určitě nebude..
Všem moc děkuji za rady

pedigka
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 21.04.19 12:01

„Nepodepsala. Vyměnil pouze přední stranu a další s mým podpisem nechal. Mám to naskenované v počítači.“
Cože???
To je pěkný podvod :cert:. V tom případě bych žádné ohledy na zaměstnavatele nebrala. To je hnus. Nemám slov.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 15:54
@pedigka píše:
„Nepodepsala. Vyměnil pouze přední stranu a další s mým podpisem nechal. Mám to naskenované v počítači.“
Cože???
To je pěkný podvod :cert:. V tom případě bych žádné ohledy na zaměstnavatele nebrala. To je hnus. Nemám slov.

Ona byla strasna krava. Tohle mi udělala když jsem ji oznámila že jsem těhotná. Levarnu jsem čekala, proto ji měla oskenovanou.

Váš příspěvek
Reklama