Kdy je ideální čas na dítě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 15:08

Kdy je ideální čas na dítě?

Ahoj všichni,
je mi 26 let, dřív jsem chtěla dítě s bývalým partnerem, bohužel sme spolu nebydleli a on moc děti nechtěl … po rozchodu sem změnila názor, ze děti nechci ale teď na konci léta sem začla chodit s kamarádem co o mě dlouho stál a až když sem přestala myslet hlavou a nechala tomu volný prubeh se to zlomilo i u mě a dokonce se kvůli mě přestěhoval ke mne přes 200km. Bydlíme teda sice jen v malé garsonce a najmy a hypotéky jsou teď na prd, přítel si tu obtížné našel práci takže má 20-23 čistého, ale cítím ze on je ten pravý a bavili sme se, ze bych na konci jara vysadila prášky, bydlení se nějak vyřeší a já nechci mít dítě jako “starší matka” … ale na druhou stranu ve mně hlodá něco a jsem zatím tak na 80%-90% rozhodnuta … co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1412
3.1.22 15:10

Myslím si, že ani ne po roce vztahu otěhotnět je brzo, ale to je můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 15:14

Jako Jo i ne já sem si fakt jistá, ze ho miluju, příteli je teda 22 ale má víc rozumu nez bývalý, kterému bylo 29…

• Citovat
  • Nahlásit
14406
3.1.22 15:16
@Anonymní píše:
Jako Jo i ne já sem si fakt jistá, ze ho miluju, příteli je teda 22 ale má víc rozumu nez bývalý, kterému bylo 29…

Nebýt tam ten věkový rozdíl, řekla bych ti - jdi do toho.. Takhle bych pro jistotu ještě rok počkala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
3.1.22 15:18

Pockala bych 2 roky. Jestli ti bude 29 tak stejne nebudes starsi matka. Prumerny vek prvorodicky je pres 30 let. Jste spolu velice kratce. Meli byste spolu bydlet dyl a vic se poznat. Taky teda ty finance nic extra 23+10 rodicovska. Vyjdete s tim? Dite muze stat i dost pebez, kdyz se nepovede kojeni, je alergicke atd. Naklady porostou, jak poroste dite. A bydlrni v gardonce s miminkem. Urcite to jde, ale je to obtiznejsi nez ve vetsim byte. Takze za me 2 roky pockat. Sporit. Nejlepe vyresit bydleni. Ta garzonka urco nepujde dlouhodobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
3.1.22 15:21

No nepíšeš, kolik vyděláváš ty a jak jste na tom celkově s financemi. Já bych dítě do garsonky nechtěla, to říkám rovnou. Máme 2+1 a už teď vím, že nám to bude s dítětem malé. Ovšem my plánujeme stěhování do domku a manžel i já máme velmi dobře placenou práci. K tomu si dodělávám i já vysokou a po návratu z mateřské povýším. Takže vyhlídka do budoucna je velmi slibná.
Jestliže ti ale jde jen o tvůj pocit, že nechceš mít děti stará, tak je to stejně všechno jedno. Nikdo nežijeme tvůj život, ale dělat si dítě jen abych nebyla „stará matka“, mi přijde ulítlý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
3.1.22 15:21

Je to samozřejmě každého věc, my s manželem jsme taky věděli, že chceme děti, ale stejně jsme po půl roce spolu začali bydlet, na štědrý den 2020 mě požádal o ruku, loni v červnu byla svatba a od svatby se snažíme. Myslíme si, že je to tak akorát, ty 2 roky spolubydlení a poznávání se navzájem, aby se dalo říci, že se navzájem vážně znáte a jste schopni spolu fungovat za každé situace i v těžkém období, podle nás je pak mnohem větší pravděpodobnost, že vztah vydrží. Jo a ještě dodám, že bych počkala, až opadnou ty růžové brýle zamilovanosti, kdy nevidíš, neslyšíš.

Příspěvek upraven 03.01.22 v 15:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
3.1.22 15:22

No nejste spolu moc dlouho, mate poresene finance? Vyjdete i s materskou a rodicakem?
26 neni zadny vysoky vek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
3.1.22 15:23
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
je mi 26 let, dřív jsem chtěla dítě s bývalým partnerem, bohužel sme spolu nebydleli a on moc děti nechtěl … po rozchodu sem změnila názor, ze děti nechci ale teď na konci léta sem začla chodit s kamarádem co o mě dlouho stál a až když sem přestala myslet hlavou a nechala tomu volný prubeh se to zlomilo i u mě a dokonce se kvůli mě přestěhoval ke mne přes 200km. Bydlíme teda sice jen v malé garsonce a najmy a hypotéky jsou teď na prd, přítel si tu obtížné našel práci takže má 20-23 čistého, ale cítím ze on je ten pravý a bavili sme se, ze bych na konci jara vysadila prášky, bydlení se nějak vyřeší a já nechci mít dítě jako “starší matka” … ale na druhou stranu ve mně hlodá něco a jsem zatím tak na 80%-90% rozhodnuta … co myslíte?

Do toho bych nešla, jste spolu kratce, bydlení na prd, garsonka s dítětem nebude nic moc, on je mladý, vydělává houby, ty pak budeš mít jen rodicak. Spocitej si jestli vyjdete třeba s 30 tisíci čistého a zapocitej náklady na dítě, kdyby mělo nějakou dietu, nemoc apod, tak to může být i pár tisíc měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22173
3.1.22 15:27

Nešla bych do toho jste spolu chvíli v podstatě máš mladého zajíčka jste spolu chvíli, dítě je velká změna i pro pár který je se pořádně zná, navíc bydlení řešíte stylem " ono se to vyřeší " výpletu on nic moc na to aby utáhl rodinu a případnou hypo nevím já bych počkala vyřešila bydlení a čas ukáže jestli je dostatečně vyspělý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1536
3.1.22 15:36

Mate nejaky rezervy? Vyreseny finance? Ted bych do toho nesla. On je moc mladej, jeste se porad meni a dozrava, oba máte ruzovy bryle. Kdyby ti bylo 35, nereknu, ale ted to fakt nespěchá a rok bych jeste pockala, nasporila a poresila bydleni (tim nemyslim vlastni, dite se v klidu muze narodit do najmu, ale neco s ditetem schudnejsiho. A idealne uz si ted zkuste zit s tim, ze ze sve vyplaty nechas jen částku rodicaku a zbytek das na sporak, at oba vidite, jak to zvladate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10586
3.1.22 15:39

Nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
3.1.22 15:48

Podle mě je bydlení priorita. Až pak dítě.
Můj názor je takový, že do 30ti je čas. Druhé třeba v těch 32-34 ideál….
Po 35 je podle mě už na děti pozdě, ale když to dřív nejde, tak to chápu….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3029
3.1.22 15:49

Ani sebelepší kalkulace, přemýšlení není záruka. Člověk může věřit jen sám sobě, protože ten druhý může kdykoli změnit názor i pocity…a co potom.

Takže bych řešila jen to, co ty sama dokážeš s dítětem, kdyby se stalo to nebo ono. Budeš mít s dítětem kde bydlet, za co žít, úspory…? jestli to máš, potom je vhodný čas na dítě kdykoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
3.1.22 16:10

Nikdy. Ale udělala bych to až poté, co „kamaráda“ trochu poznáš v reálných situacích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat