Kdy je nejmenší riziko otěhotnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 13:28
kdy je nejmenší riziko otěhotnění

V první řadě se omlouvám za anonym, ale chodí sem hodně známých a není mi příjemné, aby vše věděli ;-)

K jádru problému, ze zdravotních důvodů neužívám antikoncepci, spermicidní gely zase nedělají dobře partnerovy (alergie), takže jsme odkázáni na kondom.

Troško nás to oba " flustruje" a rádi by jsme si to alespoň občas užily naplno, bez nutnosti řešení antikoncepce. Řeším otázku, kdy v měsíci je nejnižší riziko otěhotnění?

Cyklus mám pravidelný 28 dní ( výjímečně 29 - 30 dní), kratší jsem nikdy v životě neměla. Troufám si říct, že ovulaci poznám podle příznaků a mám jí přibližně 15. den cyklu.

Tak nějak jsem si odvodila, že styk těsně před menstruací dejme tomu 3 - 1 den před by u mě - mého cyklu měl být bezpečný. Tj. ovulace už byla a do nové je dostatečná " rezerva "

Vím, že nic není stoprocentní, případné těhotenství, bych potratem určitě neřešila, další dítě by jsme finančně i jinak zvládly. Spíš by jsme, ale byli radši, kdyby jsme zůstali u stávajícího počtu dětí - tak nechci nějak nadmíru riskovat - doufám, že chapete, jak to myslím. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
andelka83
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 22.08.18 13:34

No, obecně by styk měl být bezpečný u ovulace 15 den do asi 8 dne cyklu, takže pár dní po ms ještě. A potom od třetího dne večer po ovulaci. Ale jistější je měřit bt, abys věděla, kdy v konkrétním cyklu ovulace byla a kdy tedy nastává to neplodné období. Je to až 10,11 dní podle délky luteální fáze. Tak proč toho nevyužit.
My jsme několik let kombinovali stm s kondomem a přeruškou. A to úplně pravidelné cykly nemívam.

 
tininas
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 22.08.18 13:37

Příspěvek upraven 22.08.18 v 15:21

 
Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 22.08.18 13:39

No, omlouvám se,ale když jsem četla nadpis,tak mě prostě napadlo …když člověk nesouloží a nebo se dostatečně chrání…počítání plodných a neplodných dnů nedoporučují z vlastní zkušenosti. My jsme se tedy miminku nebránili a otěhotněla jsem poslední den MS. A to 100%,sex potom nebyl…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 13:43

@Aduš8 v pohodě … a měla si pravidelnou menstruaci a sledovala jsi kdy vůbec máš ovulaci? - zakladatelka

 
Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 22.08.18 13:48
@Anonymní píše:
@Aduš8 v pohodě … a měla si pravidelnou menstruaci a sledovala jsi kdy vůbec máš ovulaci? - zakladatelka

Ano,měla jsem naprosto pravidelnou menstruaci celých pět let předtím ,přesně 28 dní a ovulaci každý měsíc cítím,dodnes nechápu. Jestli se o pár dní posunula a spermie prostě měla výdrž…ale moje ségra se takhle chránila celých 20 let manželství a plánovaně má dvě děti. Takže asi to i muže fungovat.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 13:53

@andelka83 díky za reakci, existuje třeba nějaká aplikace, která by za mě tu bazální teplotu vyhodnocovala? přiznám se, že jsem celkem lenivá… no ale, asi mi nic jiného nezbývá, pokud nechci zbytečně riskovat… 8) jinak trošku pohledávám na netu " jak na to" a trošku tápu, nemáš tip na stránky ze kterých si třeba čerpala info? :-) zakladatelka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 14:00

@Aduš8 díky - no já vím, že mi nikdo nic zaručit nemůže… někde jsem četla, že při dobrých podmínkách může spermie, přežít i 5 dní - tak se asi posunula ovulace a počkala si ;-) no já se spoléhání na plodné neplodné dny v první fázy cyklu tj . od 1. dne Ms do ovulace radši vyhnu - právě kvůli tomuhle důvodu - ale v té druhé půlce - za předpokladu, že vyhodnotím, že ovulace už proběhla vážně uvažuju...... já vím, že to možná někomu může přijít směšný, ale mě vážně vadí představa, že si to až do přechodu neužiju " naplno" - zakladatelka

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 22.08.18 14:04
@Anonymní píše:
@andelka83 díky za reakci, existuje třeba nějaká aplikace, která by za mě tu bazální teplotu vyhodnocovala? přiznám se, že jsem celkem lenivá… no ale, asi mi nic jiného nezbývá, pokud nechci zbytečně riskovat… 8) jinak trošku pohledávám na netu " jak na to" a trošku tápu, nemáš tip na stránky ze kterých si třeba čerpala info? :-) zakladatelka

Já jsem si koupila příručku z Cenap i s tabulkami a byla jsem i na kurzu,takže já si vyhodnocuju sama. Ale dobré stránky na naučení jsou www.merenibt.xf.cz a nejlepší za mě program na vyhodnocení je www.wunschkinder.net. sice německý,ale na těch předchozích stránkách je i návod jak v něm fungovat. Fertility friend podle mě není spolehlivý.

 
Russet
Extra třída :D 11637 příspěvků 22.08.18 14:11

A muž by nešel na vasektomii?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 14:13

@andelka83 díky, prozkoumám - zakladatelka

 
jaaaninda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 22.08.18 14:31

Nejbezpečnější to je po ovulaci, kterou ale máš potvrzenou. Měření bazální teploty je v prokázání ovulace spolehlivé a není na tom nic náročného. Já využívala aplikaci OvuView a mnoho ženských používá Fertilityfriend. Obě aplikace ovulaci vyhodnotí samy 3-4 den po ovulaci. Navíc po pár cyklech, kdy poznáš svůj cyklus a své teploty v určitých fázích, by myslím stačilo už pak měřit jen kolem předpokládané ovulace, třeba od 12DC do potvrzení ovulace.

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 22.08.18 15:35

@jaaaninda od 12 DC je málo. Na to aby byla ovulace potvrzená potřebuje program i člověk 6 teplot před ovulací. Se zavřeným okem pět.

 
jaaaninda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 22.08.18 15:44

@andelka83 mě po několika cyklech stačilo měřit ode dne ovulace (den,kdy jsem citila bolest), abych věděla jestli opravdu proběhla :nevim: pravidlo 3 po 6 znám, ale když už měřím dejme tomu půl roku, ve stejnych podmínkách a znám své teploty, tak si to můžu dovolit.

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 22.08.18 16:09

@jaaaninda no,ale ne každý to takhle má. Aby se na ty hladiny teplot mohl spolehnout. A třeba já vyloženě okamžik ovulace nepoznám,nic mě nebolí. A i při cyklech 27-30 dní mívám ovulaci různě. Někdy 13 a někdy 16 DC. Výjimečně i později.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >