Kdy je spála infekční?

335
1.6.16 12:59

Kdy je spála infekční?

Jdu si pro radu - prostřední dítě má spálu - dnes 1.injekce penicilinu. V sobotu máme odjíždět na Slovensko na dovolenou, máme slíbeno, že do té doby už bude na sirupu a klidový režim jí tam zajistíme. Ale bojím se, co sourozenci… Nevíte, jak je to s infekčností? Myslím, že 3.den s ATB už by infekční být neměla. Inkubační doba je 1-4 dny cca? Je spála infekční už v inkubační době, při horečkách, nebo až při výsevu vyrážky, jako u neštovic? Zapomněla jsem se na to zeptat, tak chci vědět, jak za jak dlouho si můžu oddechnout, že zbytek je OK…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6975
1.6.16 13:10

@Vendle spála je infekční už v inkubačce. Na netu jsem četla rozptyl až týden.. Je to sice poměrně nakažlivé, ale zas ne tolik jako např. virová rýma, u které se pořád prská. Sourozenci to vůbec chytit nemusejí. Koukej sobě i jim do krku, jestli ho mají červený a ptej se, jestli je bolí polykání, kolikrát je to s mírnými příznaky. Po nasazení ATB přestane být dítě dle mé dr. infekční do 3 dnů. 48 hod. od nasazení ATB už ta infekčnost bude nízká. Pozor na sdílené kartáčky, ručníky, nádobí, hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
1.6.16 13:59

Tak jako dite jsem chytla spalu od brachy, kdyz se vratil po tydnu v nemocnici a to pred tim byl v ozdravovne, takze zahada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
962
1.6.16 14:00

Spálu jsem měla když jsem chodila na 1.stupeň zš. Měla jsem to už rozjetý i s vyrážkou. Po ukončení antibiotik jsem musela na krev, a se mnou i celá rodina a nikdo nic neměl… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
1.6.16 14:21
@jittu píše:
Tak jako dite jsem chytla spalu od brachy, kdyz se vratil po tydnu v nemocnici a to pred tim byl v ozdravovne, takze zahada?

Tak si ji asi chytla někde jinde ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.6.16 14:40

Takže to byla spála nakonec :) dítě je běžně infekční tak do 48-72h po první dávce atb. a inkubační doba 1-5 dní, takže teoreticky může začít horečkovat na dovolené i sourozenec. ale není nějak extrémně nakažlivá, syn ji měl v březnu, a ani jeden ze sourozenců ji nechytil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
1.6.16 14:45

@Vendle spála je hodně infekční. Když jsem byla malá, ležela jsem s ní v nemocnici. Vše, co jsem si do nemocnice sebou vzala, tam muselo zůstat. Asi bych zkusila dovolenou zrušit nebo posunout, jestli to je možné :think: I s ohledem na maroda, který potřebuje čas na zotavení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8844
1.6.16 14:53

Mala mela spalu minuly měsíc, chytil ji od ni muj otec :mrgreen: a Já s mužem spalovou angínu. Mala mela atb v sirupu, my penicilin, akorát ta mista kde mela vyrážku ji dal zůstala takova hruba. Detska dr poradila mazat konopnou masti a ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
1.6.16 15:33

Díky všem za reakci. No snad to bude ok. Dovolenou rušit nechci, pokud to nebude nevyhnutelné. Jedeme s našima, brácha se švagrovou a její rodiče. No Hujérovi na cestách :lol: :lol: Tak si myslím, že si to tam užijou i děti. Brácha děti nemá a tak nás bude dostatek pečovatelů a užijou si to i ty zdravý (doufám) děti :D a my si tročku odpočinem :pankac: :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.17 14:05

Holky, je tu někdo, kdo má více info, než z netu? Už jsem vše přečetla, ale potřebuju vědět, kdy je dítě se spálou infekční? Celý víkend jsme byli s dítětem, které včera lehlo se spálou. Mohlo mi nakazit dítě? Moc díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
20.1.17 20:31
@čarodějka1311 píše:
Holky, je tu někdo, kdo má více info, než z netu? Už jsem vše přečetla, ale potřebuju vědět, kdy je dítě se spálou infekční? Celý víkend jsme byli s dítětem, které včera lehlo se spálou. Mohlo mi nakazit dítě? Moc díky za odpovědi.

Inkubační doba je 2-5 dní, takže so/neděle už v sobě dítě mohlo mít bacil, ale taky nemuselo. Takže je to buď a nebo. držím pěsti, ať z toho nic není. Není o co stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.17 21:58
@luca241 píše:
Inkubační doba je 2-5 dní, takže so/neděle už v sobě dítě mohlo mít bacil, ale taky nemuselo. Takže je to buď a nebo. držím pěsti, ať z toho nic není. Není o co stát.

Díky… A je dítě infekční už v inkubaci? Všude píšou něco jiného..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.17 21:58
@luca241 píše:
Inkubační doba je 2-5 dní, takže so/neděle už v sobě dítě mohlo mít bacil, ale taky nemuselo. Takže je to buď a nebo. držím pěsti, ať z toho nic není. Není o co stát.

Díky… A je dítě infekční už v inkubaci? Všude píšou něco jiného..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama