Kdy je vhodné testovat, pokud beru HA?

Anonymní
26.4.21 22:01

Kdy je vhodné testovat, pokud beru HA

Zdravím,
máte někdo zkušenosti s testováním při HA? „rizikový“ styk proběhl, když jsem brala druhou pilulku a testovala jsem 16 dní po styku a test negativní, teď mi zbyvají ještě 2 prášky, ale jsem strašně paranoidní… mám obavy kvůli tomu, že jsem v tom prvním týdnu užila později první pilulku, sice jsem se vlezla do 12 hodin, ale chci mít jistotu.. :) tak jestli mám zkusit ráno znova, nebo počkat na dostavení MS…
Díky:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.4.21 22:14

Beru HA, a testuju se každý měsíc. Ne, že bych
jí nevěřila jen z principu, důvěřuj ale prověřuj. Beru svědomitě, budík + připomínka v mobilu, náhradní prášek vždy v kabelce. Riziko selhání je minimálně i tak chci mít jistotu, těch pár peněz za test je nic.

• Citovat
  • Nahlásit
1210
26.4.21 22:16

Počkat na týden bez pilulek. Já nedělala test nikdy když jsem brala ha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 22:16
@Anonymní píše:
jí nevěřila jen z principu, důvěřuj ale prověřuj. Beru svědomitě, budík + připomínka v mobilu, náhradní prášek vždy v kabelce. Riziko selhání je minimálně i tak chci mít jistotu, těch pár peněz za test je nic.

A který den testujete? Po vysazení v pauze, nebo ještě před? Abych právě měla tu jistotu, že těch 16 dní od styku je dost, nebo ne..:))

• Citovat
  • Nahlásit
2510
26.4.21 22:24
@Anonymní píše:
jí nevěřila jen z principu, důvěřuj ale prověřuj. Beru svědomitě, budík + připomínka v mobilu, náhradní prášek vždy v kabelce. Riziko selhání je minimálně i tak chci mít jistotu, těch pár peněz za test je nic.

To už je nějaká paranoia, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10771
26.4.21 22:31
@Petula306 píše:
To už je nějaká paranoia, ne?

Já mám mirenu a snažím se testovat co 2 měsíce. Žádná antikoncepce neni 100% a já bych, vzhledem k věku, chtěla případné selhání odhalit „včas“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
26.4.21 22:36

Tak ono záleží i na konkrétní antikoncepci. Třeba u Azalie se nedělá pauza a není obvykle ani žádné krvácení. Odlišit stav “všechno funguje, jak má” od “jejda, jsem v tom” není úplně triviální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 23:14

@Petula306 proč by to měla být paranoa? Nic není 100% a jak píše @ivašot. případné selhání je dobré odhalit „včas”.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 23:19
@Anonymní píše:
A který den testujete? Po vysazení v pauze, nebo ještě před? Abych právě měla tu jistotu, že těch 16 dní od styku je dost, nebo ne..:))

16 dni už by test něco odhalil, před pauzou. Já vím, že některý ženy si s tím nelámají hlavu a muže jim to připadat divné, ale nevidím na tom nic špatného. Když občas čtu ty diskuze.

• Citovat
  • Nahlásit
1364
26.4.21 23:48
@Anonymní píše:

to myslíte jako fór nebo vážně? to máte si trochu paranoiu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
27.4.21 00:02

No joooo, úplně chápu.
Já si jednou za týden dám čokoládu a vždy poslední den v měsíci se vážím. Kdybych přibrala více jako 100g, abych včas čokoládou vysadila z jídelníčku.
Vlastně nevím, proč jí jím, když se tak bojím co z toho bude 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
27.4.21 06:06

Nezačíná se ha brát první den ms? Jinak po jaké době jsi chráněna je uvedeno v pribalovem letáku, bývá to po 7 dnech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.21 07:28
@martina.se píše:
Nezačíná se ha brát první den ms? Jinak po jaké době jsi chráněna je uvedeno v pribalovem letáku, bývá to po 7 dnech

HA se zacina brat 1.den MS, kdyz s antikoncepci zacinas a ne kdyz uz mas nekolikate platicko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 10:21

No děkuji za Vaše komentáře. Pouze mě zajímalo, který den od pohlavního styku při braní HA se můžu spolehnout na výsledek testu, jelikož logicky u hormonální antikoncepce k ovulaci nedochází a menstruace může vynechat.. samozřejmě užívání HA beru vážně, pouze jsem chtěla znát názor ostatních.. jak jsem psala, užila jsem pilulku o pár hodin později a kondom selhal, proto nic nechci brát na lehkou váhu.
každá jsme jiná, a je každé osobní věc, jak se chce proti nechtěnému těhotenství chránit.. jak tady psala paní/slečna, že se testuje každý měsíc, tak za mě to není nic hrozného.. pokud má finance, vyhovuje ji to, tak ať to tak provozuje.. není to důvod na ni mít hned narážky..
Hezký den

• zakladatelka diskuze
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat