Reklama

Kdy je vhodné uzavřít manželství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ketris
Echt Kelišová 9296 příspěvků 06.05.18 19:52
Kdy je vhodne uzavrit manzelstvi?

Ahoj holky,
zakladam nove vlakno, jelikoz by me docela zajimalo, kdy je podle vas spravny cas do toho prastit. Po jak dlouhe dobe chozeni? Je vubec v pohode zit jen na psi knizku i s ditetem? Prece jen manzelstvi je uz zavazek :kytka:
Co si myslite vy? Budu rada treba i za vase postrehy, co je dulezite, aby to v manzelstvi klapalo atd… :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 19:55

Nevím kdy je správný čas, ale rozhodně to není jen papír, jak se někdo snaží tvrdit :) já cítím velký rozdíl teda, navíc ráda říkám že mám manžela :mrgreen:
co je důležité aby to klapalo? nenudit se, trávit čas i sami bez dítěte, dobrý sex, nějaké společné zážitky
a závazek je spíše to dítě než to manželství

Struhařka
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 06.05.18 19:55

My jsme se vzali po 5 měsicích :lol: a teď už čekámé rodinu :)

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 06.05.18 19:56

Dite je vetsi zavazek nez manzelstvi. My jsme s muzem spolu 16 let a manzele nebudeme nikdy, dohodli jsme se na tom.

Tableta
Závislačka 3960 příspěvků 06.05.18 19:57

Jsem stará škola, takže mně nepřipadá OK přivést dítě do „nemanželství“ :nevim:
Dítě je rozhodně větší závazek, než manželství ;)
My jsme se vzali po asi třech měsících :lol:
Podle mě je důležitý, aby si vždycky partneři našli čas jen sami na sebe, aby sdíleli jedno lože, aby k sobě měli úctu, byli upřímní a vždy mluvili pravdu.

Příspěvek upraven 06.05.18 v 19:59

Ketris
Echt Kelišová 9296 příspěvků 06.05.18 19:58

@Tableta To jsi napsala hezky :palec:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 06.05.18 19:59

Máme dítě a rozhodně se v nejbližší době vdát nehodlám :lol: stojí to spoustu peněz, nervů a mě je jedno jestli říkám „mám přítele“ nebo „mám manžela“ :nevim: :lol:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 06.05.18 20:00

My jsme spolu 9 let, máme dítě, další na cestě a zrovna dneska jsem se o tom bavili, že nám to přijde jako papír a manželství už nemá tu váhu jako dřív. Okolo nás je hodně nešťastných párů, kteří se za stejnou dobu stačili rozvést a nebo se fakt nesnesou a jsou spolu kvůli dětem. Takže je to spíš o tom jak to mají ty dva spolu nastavený. Navíc po takové době už ani okolí moc nevnímá, že manželé nejsme.

Janakatabara
Kecalka 107 příspěvků 06.05.18 20:05

Ahojda, my jsme se brali po cca 9 měsících vztahu. Návod, kdy je nejlepší čas asi neexistuje. Jiné je to určitě, pokud spolu začnou partneři ve dvaceti nebo třeba v pětatřiceti. Osobně si myslím, že daleko větší závazek je dítě, než manželství (pro někoho tedy jen papír). Já jsem hrdá na to, že je to manžel a že máme všichni stejné příjmení. Naštěstí jsme pro svatbu byli oba. Máme to stejně.

Tableta
Závislačka 3960 příspěvků 06.05.18 20:07

Ještě bych teda chtěla napsat, proč manželství určitě ano (pro mě). Přijde mi, že poslední dobou jsou lidi líní řešit problémy ve vztahu. Ono je hrozně jednoduchý se pohádat, neshodnout se,.. sbalit si svých pár švestek a odejít. Člověk nemusí řešit rozvod a zbytek okolo. Ale v manželství to takhle nejde. Nebo by aspoň nemělo. Samozřejmě, v každéým případě se najdou výjimky.

Aspera
Generální žvanilka 20335 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 20:08

@Ketris podle mého nejdéle před dítětem. Osobně jsem nechtěla mít děti za svobodna. I v dnešní době jsou z manželství určité výhody, tak proč se o ně připravovat. Svatba jde udělat jen na úřadě, náklady žádné a při klasické svatbě se aspoň sejde rodina.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 20:09

Nas svatba stala tisicovku se vším… to jsou kecy ze to je drahe… nebo se tim nekdo utesuje?

Heivka
Závislačka 2962 příspěvků 06.05.18 20:14

Tak dítě že větší začátek než manželství, ale to manželství je takové veřejné prohlášení že to s tím druhým myslíme vážně, že oba chceme sdílet život spolu. Takové ty řeči, že je to jen papír jsou k ničemu, když vás potom třeba po autonehodě nepustí k těžce zraněnému partnerovi, protože oficiálně nejste rodina. A že je svatba drahá? Jak se to vezme a udělá, mě a mého muže stála svatba dost, ale my si chtěli užít pořádný mejdan i s kamarády a blízkými se kterými se jinak hledal obtížně společný volný čas. A moje sestra to vzala z druhé strany, vzali se na úřadě se svědky a jediná větší položka byly prstýnky, kytka a fotograf a musím říct, že mají jedny z nejhezčích svatebních fotek co jsem viděla (a to i ve srovnání s těmi mými).
Jinak co se týče kdy se vzít je hrozně individuální, moje babička si vzala dědu po třech schůzkách a velmi se milovali až do dědovy smrti, my se brali po 6 letech a předtím jsme si prožili pár hodně těžkých zkoušek. Ono hrozně závisí na těch dvou, myslím, že s tím správným partnerem ty životní kroky prostě ve správný čas vyplynou.

Serpentini
Kecalka 494 příspěvků 06.05.18 20:17

Podle mě je svatba hodně důležitá, minimálně jako symbol toho že to spolu ti dva myslí vážně a na stálo. Myslím že ideální čas neexistuje, pro mě by to bylo ideální před dítětem, ale to vím že se mi určitě nesplní. O svatbě jsem loni dost mluvila, když jsme spolu byli víc než dva roky a nic se nedělo, chtěla jsem vědět na čem jsem, jestli jednou bude a pokud ano, tak vyhlídkově kdy… pět let/deset/dvacet? Přítel mě požádal o ruku na začátku loňského července, od žádosti jsem neviděla ani prstýnek, ani už o tom nepadlo ani slovo… rodině i přátelům oznámil sám, že mě požádal o ruku, mně se to samozřejmě nelíbí, nicméně tlačit ho do ničeho taky nechci, stačí že mám pocit že mě požádal jen aby měl od toho pokoj. Tak to asi zůstane napořád takhle 8o :roll:

TeSudička
Kecalka 217 příspěvků 06.05.18 20:17

My se brali po 7letech vztahu a dcerce byly uz 3 roky. Svatba to byla pouze v nejuzsim kruhu rodinnem, co jsme do toho dali, to se nam vratilo a jeste navic. Osobne nechapu, jak nekdo je schoen za to dat kolem 100 tis. A jestli to bylo brzy? Podle me tak akorat- vdavat jsem se chtela, ale ne za kazdou cenu, cekala jsem, az k tomu rozhodnuti muz dospeje sam :-) :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama