Kdy je vhodné začít s hraním na piano/pianino?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 14.01.17 17:15
kdy je vhodné začít s hraním na piano/pianino?

Jak uz z názvu vyplývá :-) zajímá mě, kdy vaše děti začaly hrát na piano? Vím, že do lidušky se chodí od šesti let. Z naší místní lidušky ale nemám dobrý pocit (dítě po osmi letech chození do lidušky zvládá přehrát pouze prazvláštní skladby, možná kvalitní pro natrénování prstokladu, ale jinak o ničem. Nezahraje (neumí) vůbec žádnou normální písničku. Mně bohužel rodiče ke hře na nástroj nevedli, svým dětem bych to chtěla dopřát ačkoliv jsem sama nepolíbená a nemám představu, jak na to.
Napadlo mě sehnat soukromou učitelku/učitele, pořídit piano a učit doma. Později možná zároveň s tou liduškou.

Reakce:

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 14.01.17 17:25

@kopretina 12 Ja jsem hudebne vzdelavana od 4 let. Sest let mi prijde tak akorat na to vstoupit do lidusky a chodit na hudebku, aby se naucilo dite noty a zkratka ten hudebni taklad a pak treba po roce zacit s hrou na klavir. Ale uz si nepamatuju jak se to u tak malych deti dela, maji precijen male prsticky, ja vim ze jsem s tim hrozne bojovala a to jsem zacinala asi v 9 letech.
Ale zaklad je, ze to to dite musi bavit. My teby meli doma klavir a nasi me tedy do toho nutili a ja to nesnasela a tak jsem s tim asi po trech letech prestala a neumela jsem fakt skoro nic. Ale jinak jsemchodila na zpev a na fletnu a sama se naucila pak hrat na kytaru a v tom jsem se vyzivala.

BioVila_ze_Sumavy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 18:02

Já začala ve 4 letech na housle a klavír. S dcerou jsem začala dřív, a teď v třech a půl letech zvládá ovčáky, pec nám spadla na klavír…Jde asi i o zájem dítěte :)

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 18:12
@kopretina 12 píše:
Jak uz z názvu vyplývá :-) zajímá mě, kdy vaše děti začaly hrát na piano? Vím, že do lidušky se chodí od šesti let. Z naší místní lidušky ale nemám dobrý pocit (dítě po osmi letech chození do lidušky zvládá přehrát pouze prazvláštní skladby, možná kvalitní pro natrénování prstokladu, ale jinak o ničem. Nezahraje (neumí) vůbec žádnou normální písničku. Mně bohužel rodiče ke hře na nástroj nevedli, svým dětem bych to chtěla dopřát ačkoliv jsem sama nepolíbená a nemám představu, jak na to.
Napadlo mě sehnat soukromou učitelku/učitele, pořídit piano a učit doma. Později možná zároveň s tou liduškou.

nepíšeš to hlavní - zda má dítě sluch a hudební talent :mrgreen:

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 14.01.17 18:19

Asi by ti měla tady nějaká učitelka že ZUŠ vysvětlit jak hra na piano probíhá. Můj syn chodí na klavír od 5 let. Chodí na ZUŠ kde se učí noty, základy a hlavně zvládnutí hry na tento nástroj. Pokud to dítě má v sobě talent se časem pozná. Tzn dokáže po 8 letech zahrát i skladbu, kterou slyšel v televizi. Pokud dítě, chodí se učit hrát s donucenim, tak se naučí jen noty a přestane ho to bavit. Já ZUŠ doporučuji. Osobně jsem chodila k soukromé učitelce a učila mě úplně stejným způsobem jako v té škole. Znám hodně dětí co navštěvují školu a zahrají cokoliv. Dala bych v 6 letech do přípravky a pak uvidíš co dítě na to. Stejně jako rodič s ním budeš chodit do hodiny. Tak uvidíš jak a co se učí. Kdykoliv může skončit.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 14.01.17 18:20
@kopretina 12 píše:

Ja chodila do hudebni skoly od 7mi let. Kdyz mi bylo 5, tak nas byli vybirat ve skolce dle zkousky hudebniho sluchu, od 6ti jsem chodila na nauku a zpivani a od 7mi k tomu pribyla hra na klavir. Zakladni umelecka skola tehdy trvala 7 let a byla zakoncena zkouskou. Myslim, ze takovato praxe je stale stejna a ma urcite sve opodstatneni v souvislosti s vekem a vyvojem ditete. Ale pokud chces dat ditko k soukromnikovi, tak lze zacit urcite driv. Pokud ma talent, bude to znat asi uz i driv nez v 6ti letech.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 18:57

Dcera chodí od první třídy (6let). Hraje čtvrtým rokem, k tomu hodiny hudební nauky. Hraje od lidovek po různé zvláštní skladby :mrgreen: učitel vždy přidá něco k aktualnimu období - vánoční, na jaře lidové, nebo o co dcera projeví zájem, aby se jí to neomrzelo jen vážnými skladbami. Zatím je spokojená, ale nějaký extra talent nebo hudební nadání podle mě nemá. Já mám třeba hudební sluch, hrála jsem v dětství asi jen tři roky, ale dnes i bez pravidelného tréningu dokážu zahrát podle sluchu melodii kterou jsem slyšela. Poznám když hraje, že udělala chybu, i když danou skladbu nacvičenou nemám, jenom to slyším, že daná nota tam neladí. To jí chybí, ten cit pro tón.

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 14.01.17 20:25

Ano, vypadá to, že hudební sluch má. Slyší melodii a umí ji dost přesně zazpívat nebo zabroukat. Zpívá moc ráda. Nemusí být klavírní virtuoskou (i když proč ne :-) ) Budu plně spokojená, když bude tak nějak normálně hrát a bude ji to bavit.

Annav7
Stálice 81 příspěvků 24.01.17 12:45

I z psychologického hlediska se doporučuje věk 4 a výše, takže dříve to asi nemá úplně smysl pokud by do toho dítě nebylo extra zapálené.

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 26.01.17 08:20

Počkáme tedy na čtvrté narozeniny, mohla by k nim dostat klavír a uvidíme. Když vidí někoho někde hrát, tak sama říká, že by taky chtěla, ale je jasné, že si neumí úplně představit, co to znamená. Hrát chce hlavně na bubínek a na housličky (neměla jsem jí povídat o Budulínkovi :lol: )

rébi
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 08.02.17 11:15

Dcera začala na housle v 6,5 letech a myslím, že to bylo tak akorát, o moc dřív bych nezačínala… Na klavír nevím, přijde mi snazší na fyzičku :mrgreen:, takže možná o něco dřív, ale taky bych to nepřeháněla… Na klavír svažuji, že nechám učit nejmladšího syna, je muzikální, ale taky nejdřív tak v 5 nebo možná až v 6 letech… Taky by dítě mělo být k tomu trochu vyzrálé, třeba mít výdrž cvičit… Nám doporučovali zezačátku jen 10 min denně a to už byla dcera školačka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >