Kdy jet k lékaři? Zvracení v těhotenství

219
14.5.21 20:05

Kdy jet k lékaři? Zvracení v těhotenství

Ahoj holky,

prosim, chci se poradit. Jsem ve 13 tt, do dneska jsem mela ranni nevolnosti, zvracela jsem 2-3× denne, obcas byla kocovinka celodenni. Ale dnes zvracim od 6 od rana, neudrzim ani colu, vodu, suchej rohlik. Boli me hlava a Jak mam podrazdeny krk, zvracim i malicko krev a pekne to skrabe. Jely byste uz k doktoru, nebo zkusily vyckat do zitra? Nechci byt zas nejaka hysterka, aby si v nemocnici neklepali na celo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22485
14.5.21 20:10

Cekala bych, zkoušela bych aspoň po lzickach něco k pití. Já měla takové dny občas po cele těhotenství. Záleží jak moc zle ti je, jestli zvládneš ještě aspoň noc nebo už kolabujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
14.5.21 20:13

Kdykoliv si nejsi jistá, jeď k doktoru, radši desetkrát zbytečně než po jedenáctý pozdě. Půlka lidí tady ti řekne ať vydržíš, že ony to měly hrozný a tohle je oproti tomu nic a nikam nejely (profi matky prostě :lol: ) a druhá půlka zase ať jedeš.
Minimálně zkus zavolat, popsat potíže a oni sami si řeknou jestli s tím něco udělají nebo ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
14.5.21 20:15

Šla bych si hned lehnout a uvidíš jestli to zaspis a ráno ti třeba bude zas chvilku lip a dostaneš do sebe nějaké tekutiny, pokud ne, tak bych zajela zítra. Mne spánek u jednoho těhotenství vždy pomohl a ráno mi bylo dobré. Bohužel u druhého už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2420
14.5.21 20:19

Být tebou tak si do nemocnice zavolám a tam už ti řeknou co a jak 😊za hysterku určitě nebudeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1190
14.5.21 20:21

Ja jsem zhruba ve stejné fázi hako ty chytla střevbi chřipku. Seděla jsem na záchodě a blila do kýblu :oops:. Tenhle hroznej stav trval dva dny, pak se to začalo lepšit. Mně začalo od toho navalováni bolet břicho, nemohla jsem pořádně stát, jak jsem byla už vyčerpaná. Volala jsem do nemocnice a tam mi řekli, že mám zkusit černý uhlí a tekutiny po lžičkách. A kdyby se to nějak horšilo nebo bych začala špinit/krvácet a kdyby se stav do 2 dnů nezlepšil a nebyla jsme schopna přijmout žádný tekutiny, tak přijet. No uhlí leťelo ven hned, ale pití po lzičkách šlo - co půl hodiny, to lžička a postupně jsem přidávala + manžel mi rano jel koupit rehydratační roztok do lékárny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
14.5.21 20:23

Jinak jídlo neni až tak moc důležité, hlavně pití! Pokud nepiješ, tak se nevolnosti dehydrataci zhoršují a je to začarovaný kruh. Radši zavolej do nemocnice :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
14.5.21 20:30

Urcite muzes na pohotovost aspon zavolat…ja bych v tomhla stavu volala, i kdybych nebyla tehotna…dehydratace a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7631
14.5.21 22:30

Aspon bych si tam zavolala. Kor pokud te to drazdi az tak, ze je tam i krev. Uvidis, co ti reknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
14.5.21 23:52
@Lůca1774 píše:
Ahoj holky,prosim, chci se poradit. Jsem ve 13 tt, do dneska jsem mela ranni nevolnosti, zvracela jsem 2-3× denne, obcas byla kocovinka celodenni. Ale dnes zvracim od 6 od rana, neudrzim ani colu, vodu, suchej rohlik. Boli me hlava a Jak mam podrazdeny krk, zvracim i malicko krev a pekne to skrabe. Jely byste uz k doktoru, nebo zkusily vyckat do zitra? Nechci byt zas nejaka hysterka, aby si v nemocnici neklepali na celo..

Googli hyperemesis gravidarum. Osobně jsem to s tímhle dala 2 měsíce. Pokud budeš mít pocit, že neudržíš dostatek tekutin, dají ti kapačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2420
15.5.21 07:52

@Lůca1774 tak co jak si dopadla?? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
15.5.21 07:56

@Misasisi
Zatim drzim doma, noc byla strasna, bylo mi tak zle ze jsem usnula az kolem 5 hodiny v sedě v posteli. Ted jsem po probuzeni vypila dost vody a zatim to tam drzi, tak uvidim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2420
15.5.21 07:59

@Lůca1774 ju to tě lituji já tohle neznám jsem 28tt a nemám a neměla jsem díky bohu žádné zvracení nic.. Kdyby se to nelepsilo tak ale klidně k dr bez max ti dají kapacku😊 😊tak držím palce ať máš lepší den..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
15.5.21 08:02

@Lůca1774 Já bych teda jela. Pokud neudržíš tekutiny a ještě k tomu ta krev, to už je docela drsné zvracení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
15.5.21 23:14

@Lůca1774 Já na tom byla v minulém těhotenství podobně, že jsem už neudržela ani vodu (krev jsem ale nezvracela). V podstatě jsem už ani pak nezvracela skoro vůbec, že nebylo co. Jestli jsi v nemocnici ještě nebyla a nezlepšilo se to, tak bych tam zítra jela. Já se to snažila vydržet a bylo to horší a horší a pak už jsem byla vysílená a dehydratovaná, že jsem se začínala motat a neušla bych 100m. V nemocnici mě napíchli na kapačky na hodinu/dvě spolu s práškem proti nevolnosti a pustili hned domů. Vůbec mi to nevyčítali a naopak říkali ať klidně zase přijedu. Tenhle stav pro těhotenství podle mě vůbec není dobrý, potřebuješ živiny a tekutiny. Pár dní se to asi zvládne, ale nezůstávala bych v tom dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat