kdy jet k moři s miminkem?

38
6.2.07 16:30

kdy jet k moři s miminkem?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s dovolenou u moře s malým miminem.Chceme jet k moři koncem srpna, malé bude skoro 10 měsíců.pořád váhám, jestli to není moc brzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

386
6.2.07 16:35

Ahoj Useno, vůbec to není málo. My byli loni s Adamem - v té době 10 m. Letěli jsem na Rhodos a úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
6.2.07 16:58

Ahoj, my jeli s 5měsíčním do Chorvatska, bylo to super, spinkal v kočárku, cucal mlíčko a skoro jsme o něm nevěděli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
6.2.07 17:00

spíš naopak čím menší tím lepší. my jsme byli s malou - měla 14 měsíců a pohoda. V letadle seděla na pláži nám nikde neutekla. No teď si to vůbec neumím představit. Aby vydržela sedět 1 a půl hodiny na klíně, nebo že bych ji pořád nelovila z vln.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
6.2.07 17:29

Ahoj, urcite to neni brzy. My byli s prvni dcerou kdyz ji byl rok v Chorvatsku, jeli jsme na noc, takze celou cestu prospala a u more byla nadsena.

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
6.2.07 20:20

Ahoj, taky jsem váhala jestli jet s 9 měsíčním prckem. Nakonec jsme se rozhodli pro a nelituju. Ještě jsme měli sebou samozřejmě 3 a 1/4 letou dceru, takže jsem byla v jednom kole, ale bylo to fajn. Akorát se ten náš lenošek u moře pořádně rozhýbal a domů jsme přivezli místo pohodlného ležáčka pořádné šídlo :lol:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
6.2.07 21:43

Ahojky,

není to brzo. My byli loni s roční dcerou a v pohodě. Asi bych nejela k moři do kempu pod stan (resp. jela, ale ne s takhle malým dítětem). Zjisti si dopředu hodně informací o místě, o hotelu, o dětských akcích (v okolí hřiště, houpačky, malé bazénky…) a hlavně o pláži - aby byla písečná či s hodně jemnými kamínky a z hlediska vln spíše klidnější pobřeží. Uvidíš, že si to užijete. Cesta letadlem se dá zvládnout v pohodě a pojedete-li autem, tak v noci také. Zkus prolítnout i starší diskuse, je tam toho hodně.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
6.2.07 21:52

Ahoj,
můj názor je, jak tak koukám, dosti menšinový :) Myslím si, že pro tak malé miminko je to příliš velká zátěž. Pokud se jedná „pouze“ o dovolenou, nevidím za sebe důvod, proč takto malé dítě vystavovat tak velké únavě a riziku. Mám dvě malé děti a na své první poporodní moře stále čekám… a to i přesto, že dříve jsem si život bez moře neuměla představit. Můj názor je ten, že dítě má přednost a má zůstat doma.
Zdravím, Lora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
7.2.07 13:06

No tak my se chystame kdyz male budou 3 a pul mesice. To bude dobrodruzo. Snad to zvladnem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.2.07 13:14

Dobrý den,

souhlasím s menšinovým názorem. Ono je to všechno pohoda a velká legrace, dokud nenastanou komplikace. Také jsem chtěla s hodně malým miminkem vyrazit k moři a pediatr mi vysvětlil, že do třech let věku není kam spěchat. Kluk byl poprvé u moře, když mu byly téměř tři roky a pěkně jsme si to všichni užili. Včetně takové maličkosti, jako je vlastní sedadlo v letadle, takže nemusíte dítě držet několik hodin na klíně. Můj názor je, že je lepší počkat, nic neuspěchávat, než pak řešit v cizině případné zdravotní problémy malého miminka.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
347
7.2.07 16:21

určitě to není brzo, mi jsme byli loni začátkem září v Chorvatsku a to bylo malému právě 4 měsíce, celou cestu prospal, tam spinkal v kočárku, nakojila jsem ho a zase spal, večer jsme s ním normálně šli na večeři a on krásně spinkal. Řekla bych, že čím je mimčo menší tím je to lepší, teď je malému 9měsíců a začátkem března jedeme do rakouska na lyže.Takže klidně vyražte a užívejte moře a sluníčka.
Charli+František

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
7.2.07 16:50

Holky moc dik za názory,je super poznat zkušenosti jinejch.chceme jet právě autem přes noc do Chorvatska, vím,že pohodlí mimi je na 1. místě,ale myslím,že mořskej vzduch udělá dobře i malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.2.07 20:13

vnn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
19.2.07 22:01

Chceme taky letos vyrazit někam za sluníčkem a slanou vodou… Malá bude mít 3/4 roku, tak jsme přemýšleli taky o Chorvatsku… Ale jen se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost z trochou exotičtějšími zeměmi (Tunisko, Egypt) s malým (cca ročním) prckem? Myslíte že je to velké riziko (i když bychom byli v 5* hotelu?).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
20.2.07 14:29

Souhlasím s názorem, který tu už padnul - čím menší mimi, tím větší pohoda (samozřejmě, pokud je vše pořádku a mimi je zdravé). my jsme byli předloni v Chorvatsku autem, Vojtovi bylo 2,5měsíce. Jeli jsme na noc, celou cestu prospal a u moře byl v kočárku nebo v lehátku ve stínu a moc si to užíval. S jídlem taky nebyl problém, kojila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama