Reklama

kdy jit jako zdravotni sestra na rizikove tehotenstvi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hmonika
Závislačka 2814 příspěvků 46 inzerátů 05.06.09 21:50
kdy jit jako zdravotni sestra na rizikove tehotenstvi?

Ahoj,chtel jsem se zeptat,kdy tak chodite pri tomto povolani na rizikovy?Myslela jsem si,ze do 3.mesice nebudu nikomu nic rikat,ale pracovat v tak rizikovem prostredi?!Co myslite?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 05.06.09 22:02

Ahoj,já přímo nejsem zdravotní sestra.Ale pracovala jsem jako vychovatelka v ústavu sociálné péče (utírání po stolici,zvrat­ky,provádění hygieny,atd.).Do konce 3.měsíce jsem pracovala i NS pak jsem to oficiálně oznámila a pracovala jsem vždycky s někým.Dělala jsem na co jsem stačila.Od začátku června jsem teprve na nemocenský.Mé kolegyně chodily na rizikové hned od začátku,ale mě to nějak nezmáhalo,tak jsem vydržela co to šlo.Nejhorší byly 12-ti hodinové směny.

hmonika
Závislačka 2814 příspěvků 46 inzerátů 05.06.09 22:15

ja jeste k tomu pracuju na „spinave“ chirurgii,takze tu opravdu lita dost bacilu,taky se tu tahame s tezkymi pacienty,ale taky doufam,ze me tady az budu tehotna budou vic setrit :wink:

Meghan
Kecalka 252 příspěvků 05.06.09 22:16

ahojky,tak jako těhule bys neměla sloužit noční. když jsem dělala na lůžkovém odd., tak holky chodily na rizikovku okamžitě, když to měly potvrzené od lékaře..
rizika: fyzická náročnost, velmi infekční prostředí, psychický stres. úplně stačí :lol:

Barulátko
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 05.06.09 22:16

Moni - hodně záleží na tobě, jak se budeš cítit a taky na jekém pracovišti konkrétně děláš. Já sice nejsem zdrav. sestra, jsem učitelka a moje gyndr chtěla, abych zůstala doma asi od 12tt (bylo to hlavně kvůli dojíždění, ale i děcka mi mohli hodně nechtěně ublížit), ale já se cítila v poho, i těhu probíhalo bezvadně, tak jsem chodila do práce až do nástupu na MD. Ale co znám zdrav. sestřičky, tak pokud pracovali v nemocnici, tak šli na PN poměrně brzy.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.09 22:21

Ahojky! Myslím, že pokud nebudeš mít nějaké potíže, tak můžeš pracovat dost dlouho… V nemocnici by ti možná nabídli práci na 8 hod denně třeba na ambulanci..... Vím, že v některých nemocnicích to tak dělají… Mně dělaly problémy hlavně noční, ale i denní 12-tky… Navíc jsem zvracela několikrát denně (i v noci), tak jsem to zabalila v 11.tt.....

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 05.06.09 22:23

Hned, jestli ti na tom tehotenstvi zalezi - samozrejme pokud nedelas v kartotece u ocniho.
Vykasli se na to, jak to bude vypadat, v praci se potkas se vsema moznejma infekcema, prace sestry je (obvykle) dost silena co do stresu i fyzicke namahy a penez zase neni tolik, aby ti to za to stalo. Kdyz se obetujes a zustane, pravdepodobni ti za to nikdo ani nepodekuje. Nakonec pokud prestanes jen delat noci, pujdes dolu s penezma a o to nizsi pak budes mit materskou, zatimco kdyz pujdes na riziko hned, tak se ti bude MD pocitat ze soucasneho platu.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 05.06.09 22:30

Ahoj,tak ja taky delam na spinavy chire,vrchni po me chtela at jdu na neschopenku hned,ale kdyz jsem byla na KO ve 12tt tak me to doktor nechtel napsat,ze me nic neni a ze me musi oni preradit nekam jinam,kde neni riziko(treba kartoteka,nebo tak neco).Ja sama jsem byla rada,ze do prace chodit muzu,stale jsem byla na odd. akorat jsem delala jen na ranni smenu,a spis jen papiry.Ale nakonec jsem na neschopenku nastoupila v 17tt protoze jsem sla na plodovku.
nejvic zalezi na tobe a taky na dr.jestli te doma necha.

hmonika
Závislačka 2814 příspěvků 46 inzerátů 05.06.09 22:31

Holky,moc dekuji za nazory :D .Pudloslavo,mas naprostou pravdu-myslela jsem si,ze pokud mi nic nebude,tak tady budu slouzit,ale jak si napsala-nikdo by mi za to ani nepodekoval a myslim,ze by se ani kolegynim nelibilo,kdybych jen sedela u papiru a oni za me behaly kolem pacientu.O mimi se snazime uz pul roku,takze kdybych ted otehotnela,tak by se mi splnilo nejvetsi prani,o ktere bych kvuli praci nerada prisla.Uz ted mam pocit,ze kvuli teto praci se nam otehotnet nedari.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 05.06.09 22:33

A na tu ranni jsem tam byla jakoby navic,takze holky byli rady,ze jim pomaham delat papiry a taky jsem zarizovala ruzny vysetreni a tak,takze se aspon vsechno v poho stihalo :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 06.06.09 09:12

jojo, u nas jedna sestricka chtela delat a preradit, tak ji preradili do malicke kancelare k sekretarce, ktera huli asi 40 denne - fakt super. Jina zustala na oddeleni a byla u lumbalky, kde se nakonec zjistila purulentni meningitida, za tejden uz lezela na gynde na antibiotikach na kapacce. Moje kolegyne zase v praci nekkolikrat potratila - pokazde o sluzbe … tot par pribehu na ponauceni.

masozravka
Kelišová 6927 příspěvků 06.06.09 09:27

Ahoj,

taky jsem chtela chodit do prace , co doma, ze? Ve 12TT jsme meli na odd. nestovice, okamzite me poslala mudra na odbery…a co myslis.. mela jsem obrovske protil. A ze dne na den jsem sla na rizikove, resp. nejdriv na dovcu, kdyz se to nelepsilo, tak jsem zustala na riziku a ve 37TT jsem dostala obrovksy pasovy opar pres bricho…
Uz bych znova aktivni nebyla. . Nastesti to dobre dopadlo.

Jestli delas na sepsi, asi bych nevahala, pseumonada aj, brebery za to nestoji. . .

leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 06.06.09 10:59

Ahoj,
tak já nejsem sice sestřička ale můj názor je takovej že těhotenství je za život, jedno, dvě, tři ale práce neuteče. Kdyby se v práci něco stalo tak ti nikdo nic nedá-jako třeba ž eje ti blbí je tam nechat že nemají náhradu a tak. Všichni ti jen řeknou je mi líto a jede se dál. Tkaže práci jsem já okamžitě hodila z ahlavu a užívala si těhu-dokud si teda bylo co užívat-pak sjem měla od 18tt opravdu rizikové a ležela až do konce :?
MMch hjá dělala v hospodě a taky jsem si říkala že vydržím do třetího měsíce, pak sjem o jedno mimi přišla a u druhého přesně se zjištětním // jsem letěla k doktorovi a okamžitě marození. Sice byly naštvaný,a le co je mi donich, mě záleží na mojí rodině a mém dítěti, ne na cizím chlápkovi kterýmu jde o kšeft :wink:

A jiank Pudloslavo-koukám že máš nejhorší za sebou, super, sjem fakt moc ráda za tebe a gratuluju. Mě v nemocnici říkali že po 32tt je největší riziko zažehnané. Teď ještě ty dva týdny na plíce al ei tak by to už bylo určitě všechno OK. A ležíš? A jak se jinak máš, nějak sjem na tebe teď dlouho nenarazila :lol:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 06.06.09 11:08

ja jsem teprv 30+6, metrik mi od ctvrka do soboty ukazuje o tejden vic :-))) uz nelezim a mam se celkem dobre, diky.

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 06.06.09 14:07

TAk ja delala na gyn-por odd., a po zjisteni tehu jsme chtela delat alespon do noveho roku- byli svatky a mela jsem naplanovanou nocni na stedry vecer.
No asi tyden pred mi zjistil gyndr hematom a syndrom mizejiciho dvojcete, takze PN a az doted jsem si v praci ani neskrtla.......
uz je to temer 5 let.

NAvic jako tehotna jsem nemohla delat sama nocni- co bylo normalni.....a zadne sestry navic nebyli.
NA ambulanci jit je hezke, jenze to bys tam musela nekoho vysplouchnout na oddeleni a u nas se teda holky ambulanci drzi zuby nehty
dopoledni smeny taky by slo, no ale fakt ze pohledy kolegyn, ze makaji i za tebe…a pak ti to neda a uz tahas operantku a podobne- se znam :-(

TAkze, zvlast na chire a jinych pracovistich kde jsou rany, infekce bych sla na neschopenku…nebo ta kartoteka- ale to taky nema kazde oddeleni.....

Katka a moje tri deti

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >