Kdy jít na pracák po neschopence

Anonymní
19.9.19 13:55

Kdy jít na pracák po neschopence

Ahoj všem,
hledala jsem na internetu, ptala jsem se známých, ale nikde nic. Tak se jdu zeptat sem, poslední možnost je se jít zeptat na pracák no. Tam se chystam v pondělí, ale chci se zeptat i zde, ať tam nejdu jen tak.

Do práce jsem nastoupila 1.7.2019. Jenže jsem začala mít zdravotní problémy, takže jsem dne 30.8.2019 nastoupila na neschopenku (musela jsem na operaci). Byla jsem ve zkušební době samozřejmě.
Tento pátek, tedy 20.9.2019, mám neschopenku ukončenou. Byla jsem doma tedy něco přes tři týdny. Ochranná doba je zákonem daná, tedy dva týdny. To znamená, že jsem už 1 týden nezaměstnaná? Četla jsem, že nemůžu jít na pracovní úřad, když jsem na neschopence, až po ukončení se tam mohu jít zaregistrovat. Jenže to má ještě takový problém, že mi nepřišla výpověď z práce, a proto se na úřad práce jít registrovat nemůžu, podle známých tedy. Nevím, jestli tam mohu zajít ikdyž ještě nemam výpověď v ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.9.19 13:59

Počkej a on s tebou zaměstnavatel ukončil pracovní poměr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5824
19.9.19 14:10

Tak nejdřív by jsi měla zjistit, jestli jsi v zaměstnání dostala opravdu výpověď. Stejně musíš do zaměstnání donést konec neschopenky, ikdyž tě vyhodili, tak se tam můžeš rovnou zeptat ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
19.9.19 15:15

Bez dokladu o ukončení na ÚP můžeš, žádost ti vezmou, ale stejně budeš muset ukončení PP doložit, abys byla zařazena do evidence.
A ty víš určitě, že s tebou zrušili PP ve zkušební době?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StaráPuška
19.9.19 15:38

A neposouva se zkušební doba o tu nemoc?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.9.19 15:59

Tak mě ani nenapadlo, že by si ně tam chtěli nechat upřímně :)) Zítra nesu neschopenku, tak se zeptam. Já automaticky počítam s tím, že mě vyhodí, co jsem slyšela, tak tam je to běžný.

• Nahlásit
  • Citovat
638
19.9.19 16:05
@StaráPuška píše:
A neposouva se zkušební doba o tu nemoc?

Podle me jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
19.9.19 16:06
@Anonymní píše:
Tak mě ani nenapadlo, že by si ně tam chtěli nechat upřímně :)) Zítra nesu neschopenku, tak se zeptam. Já automaticky počítam s tím, že mě vyhodí, co jsem slyšela, tak tam je to běžný.

Hele nemusi, ja mela ve zkusebce uraz a zadna vypoved po ukonceni pn se nekonala, takze bych to nebrala jako stoprocentni jistotu, ze te vyhodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
19.9.19 16:07

Takže zatím jsi v prac. poměru, stále zaměstnaná. To na ÚP ještě nechoď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama