Kdy jsou citit první pohyby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 03.03.17 12:13
Kdy jsou citit první pohyby

Ahoj maminky, zajimalo by me, kdy jsou citit a kdy jste vy citily prvni pohyby miminka - prvni tehotenstvi… Vim, ze se to s presnosti urcit neda a u kazde je to jinak, ale je mozne, ze uz citim pohyby v podobe obcasnych - jednou, dvakrat za den „bublinek“? Poprve jsem to citila vcera a dnes malinko taky. Treba si to pletu se strevama, ale prijde mi to takove jine nez streva… Dnes jsem 14+3tt

Přečtěte si článek: První pohyby miminka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 03.03.17 12:15

Ja myslim ze bublinky uz mozny jsou, ja citila v 16tt uz pohyby plne, i sem nahmatala malyho jako takovou bouli :lol:

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 03.03.17 12:20

@Kriss Tina
Jeee, to muselo byt krasne :) ja porad slysim od pritele ze se mimi „koupe“ a papa, protoze mlaska :D (kdyz zrovna jim i ja nebo jsem po jidle, skace tam, protoze to zblunka a nevim co vsechno tam dela podle nej :D ale ja porad nic necitim ani nevnimam :( :D uz se na to tesim, tak snad se brzy dockam aspon tech pohybu, kdyz to ostatni neslysim a nevnimam :)

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 03.03.17 12:24
@Girls96 píše:
Ahoj maminky, zajimalo by me, kdy jsou citit a kdy jste vy citily prvni pohyby miminka - prvni tehotenstvi… Vim, ze se to s presnosti urcit neda a u kazde je to jinak, ale je mozne, ze uz citim pohyby v podobe obcasnych - jednou, dvakrat za den „bublinek“? Poprve jsem to citila vcera a dnes malinko taky. Treba si to pletu se strevama, ale prijde mi to takove jine nez streva… Dnes jsem 14+3tt

Ahojky já bublinky cítila kolem 12 týdne, a první kopanec byl po tom když sem snědla segedín :lol: bylo to 14+6 tt :oops:

Girls96
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 03.03.17 12:29

@Dojcanis
Tak asi zrovna na segedin nebyla chut a nejak se to na jevo dat muselo :D vetsinou jsem se docetla, ze az tak kolem toho 20tt jdou citim pohyby, tak nevim, ale myslim si, ze streva poznam

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 03.03.17 12:29

Kdy jsou cítit? To je individuální, u každé jinak. I v každém těhotenství jedné ženy to bývá pokaždé jinak. U prvního jsem cítila první v 18tt., u druhého ty první ve 20tt. a to bylo opravdu takové nic, že jako prvorodička bych neměla šanci to poznat. Výraznější pohyby, kde jsem si už byla jistá, přišly až někdy s 23tt. U prvního placenta vzadu, u druhého vepředu. Teď jsem potřetí na konci 14tt. a hádám, že to bude zase někdy kolem té půlky těhotenství.

Icestar
Závislačka 4217 příspěvků 1 inzerát 03.03.17 12:33

@Girls96 U obou dětí placenta vzadu, pohyby u prvního od 18tt, u druhého od 16tt :pankac: Být prvorodička, nerozpoznám to

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 03.03.17 12:37

Já jsem měla placentu vepředu a cítila jsem „něco“ cca 18.týden, ale takový ten pravý kopanec, kdy se břicho vyboulilo a věděla jsem, že to je ono, tak to bylo přesně 21+0…do té doby jsem si nebyla jistá, ale pak to má grády no :pankac: :dance: :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 03.03.17 12:37

Já cítím pohyby od konce 19 týdne :mrgreen:

ixule
Vesmírná mluvilka 34969 příspěvků 03.03.17 12:37

Klidně už pohyby cítit můžeš, já je u prvního cítila prvně až 16tt a pravidelně až od 25tt, ale u druhého od 12tt pravidelně :) Faktem je, že u prvního jsem měla placentu v předu.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 03.03.17 12:42
@Girls96 píše:
@Dojcanis
Tak asi zrovna na segedin nebyla chut a nejak se to na jevo dat muselo :D vetsinou jsem se docetla, ze az tak kolem toho 20tt jdou citim pohyby, tak nevim, ale myslim si, ze streva poznam

Ono asi taky záleží, na tom jestli je maminka hubená nebo silnejsi. Já byla jak proutek :lol:

Kristy91
Povídálka 30 příspěvků 03.03.17 12:49

Já cítila někdy ve ca 4. měsíci, vždy večer, když jsem padla na gauč :mavam:

Plano
Kecalka 170 příspěvků 03.03.17 12:55

Citit mimco od 12tt se mi teda nezda, spis to bylo zbozne prani, ne? Vzyt ma tak +-6cm a v deloze mista more. Ja jsem 16+2 a vcera se mi zdalo, ze reistruji neco uvnitr, uz mam 1 dite, tak vim, jak to vypada :-)

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 03.03.17 12:56

@Girls96 jojo, já cítila přesně v 15. týdnu (jako prvorodička) rozpoznala jsem to ihned, úplně jiné, než pohyby střev. Přirovnala bych to k nervovému záškubu :mavam:

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 03.03.17 13:03
@Dojcanis píše:
Ono asi taky záleží, na tom jestli je maminka hubená nebo silnejsi. Já byla jak proutek :lol:

Já taky. A přesto jsem pohyby cítila později. Tím to nebude. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >