Kdy jste absolvovali předporodní kurz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anny A
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.08.19 15:07
Kdy jste absolvovali predporodni kurz?

Ahoj holky, mám dotaz. Jako prvorodička jsem se zapsala poctivě již kolem 20tt na předporodní kurz (tzv. Maxilekce - 1 den, 2 hodiny), abych se seznámila s porodnicí (jelikož máme v Plzni na výběr 2, do druhé jdu jen na prohlídku) a abych se dozvěděla s partnerem o průběhu porodu. Jsem 35tt a dle předchozí domluvy se měl konat kurz příští týden, oni mi ale dnes napsali, ať se dostavím v termín, kdy budu už 38tt. :zed: Zdá se mi to pozdě a vzhledem k cukrovce mi hrozí, že mimi půjde ven dřív. Myslela jsem, že v tomto týdnu už budu připravená a informovaná. :roll: Žádala jsem se o dřívější termín, ale prý mají plno, nechápu tedy proč mě objednali až tak pozdě. Kdy jste na takovém kurzu byli vy? Přijdu o hodně, když bych rodila dřív nebo tam nešla (už teď sotva lezu)? Chtěla jsem se o porodu více dozvědět, jak to chodí u nich a také dostat seznam, co si vzít s sebou. Tašku jsem si chtěla už raději zabalit, ale když ani nevím co… A honit to pak takhle na rychlo. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10766 příspěvků 26.08.19 15:10

Nebyla jsem a nechybelo mi to. Seznam ma vetsina porodnic na webovkach.

tmeren
Stálice 72 příspěvků 26.08.19 15:15

Nikdy :D taky prvorodička, rodila jsem na konci března :lol: měla jsem rizikové s přísným klidovým režimem. A nelituji, že jsem nebyla + seznam věcí do porodnice a na šestinedělí byl na stránkách nemocnice :palec:

Fifi2
Kecalka 360 příspěvků 26.08.19 15:15

Tašku už bych si sbalila. A podle seznamu na internetu, nebo podle nějaké diskuze zde. Já už třeba vše věděla z emimina, co jsme probirali na kurzu :D šla bych si prohlídnout nemocnici, urco tam na to mají vyhrazeny den. Vzala si tam prijimaci papiry, ať si je doma v klidu vyplnis a nemusíš v bolestech. Dýchání si nacvic třeba podle youtube. Ve 38 tt už to jsou vyhozené peníze.

Anny A
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.08.19 15:36

@Fifi2
Taky si myslim, ze 38tt je pozde. Argumentovala to pani tim, ze je to bezny tyden, proto se ptám, kdy jste byli vy ostatni. V druhe porodnici psali od 30tt.
Asi ano, zajdu se tam podivat, protoze porad nejsem rozhodnuta, do které porodnice. Chtela jsem se rozhodnout na zaklade toho, az to tam uvidim. Ja právě nic moc nemam za info, spolehala jsem cele leto na ne, ze se to tam dozvím. :roll:

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 26.08.19 15:41

@Anny A Tak u nás se třeba dalo domluvit jen na prohlídku sálů bez té omáčky okolo. To by za mě asi stačilo.

Jinak nevím, jak ten kurz probíhá u vás. U nás nám dali seznam, co k porodu. Na pár slidech měli popsaný průběh porodu. A pak nějaké dotazy. To bylo všechno.

pujda
Kecalka 311 příspěvků 1 inzerát 26.08.19 15:43

Já jsem 36tt a na kurz se nechystám. Před prázdninami jsem měla nějaké komplikace, byla v nemocnici a na nějaké kurzy jsem neměla vůbec myšlenky a po prázdninách už to nestihnu, protože celá první půlka září jsou kurzy zaměřené jen na těhotenství, a to já už ho budu mít skoro za sebou :D Co jsem se bavila s lidma, kteří tam byli, tak prý to není zas tak nutné. Seznam, co s sebou do porodnice je na stránkách. Já už se pomalu balím, dneska jsem si udělala komplet přehledný seznam, pokud budeš chtít, můžu poslat do SZ.

Anny A
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.08.19 15:51

@P4ja
A v jakem tydnu si tam byla? Jo asi to půjde jen ta prohlidka… Ale chtěla jsem mit lepsi pocit, ze jsem trochu připravena a informovana, jak to mají v konkrétní porodnici, aby mi to nekdo vysvětlil a ne at to hledam na youtube. :roll:

Anny A
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.08.19 15:53

@pujda
Na strankach jsem seznam nasla, ale chtela jsem at mi k tomu neco reknou. Nevím treba kolik baliku čeho. Ale jestli můžeš tak pošli. Děkuji :)

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 26.08.19 16:15
@Anny A píše:
@P4ja
A v jakem tydnu si tam byla? Jo asi to půjde jen ta prohlidka… Ale chtěla jsem mit lepsi pocit, ze jsem trochu připravena a informovana, jak to mají v konkrétní porodnici, aby mi to nekdo vysvětlil a ne at to hledam na youtube. :roll:

Už nvm, ale rodila jsem ve 36 TT. Jinak mě upřímně dal víc kojící kurz přímo s vrchní sestrou z dětského a beseda doktorky, která tam slouží. Ty informace v nemocnici spíš asi víc ocenili tatinkove.

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 26.08.19 16:16
@Anny A píše:
@pujda
Na strankach jsem seznam nasla, ale chtela jsem at mi k tomu neco reknou. Nevím treba kolik baliku čeho. Ale jestli můžeš tak pošli. Děkuji :)

Vše po jednom. Vždyť je v každé nemocnici lékárna, kde dokoupis

TRG
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 26.08.19 16:22

Chodila jsem na predporodni kurzy k PA v duchodu (6 lekci tusim) a vrele doporucuju. Mne bylo nejvic k uzitku, ze nas naucila jak spravne prodychavat kontrakce, vsechno vysvetlila, zaskolila v extra lekci i tatinky, kteri o to meli zajem, mohly(i) jsme se na cokoliv ptat i pozdeji po telefonu, nebo se u ni zastavit apod. Kurzy od nemocnice asi „tak dobre“ nebudou. To bude spis rychla nalejvarna (nic ve zlem). Ja jsem takovy studijni typ a kdyz se jde na neco aspon trochu pripravit dopredu, jsem rada. :mrgreen:

Fifi2
Kecalka 360 příspěvků 26.08.19 17:11

@Anny A abych odpověděla, chodila jsem ve 35 tt. Řekli nám co sbalit, dali nám ty papíry, ukazali jak funguje rajský plyn :) ale myslím, že bych to fakt ozelela. A jsou vyhrazené dny snad všude na prohlídku porodnice. K tomu bude nějaký výklad. Švagrové to stačilo, vem partnera, ať víte co a jak. Vzít ty papíry. Rozmyslet se zdá chceš epidural kdyby nahodou. Můžeš si vzít porodní plan. Jinak nejdůležitější na sbaleni jsou plenky, vlhčené ubrousky. Síťované kalhotky jsou super, vložky, může se hodit dubová kůra po nastrihu. Já nic jiného nepotřebovala. Pyžamo mi dali. A k porodu nějaký zdroj energie. Třeba hroznový cukr, já měla pikao :D vodu a svačinu pro partnera. :kytka: p. s. lekce byly stejně co týden, to dáš max. 4 :think:

Anny A
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.08.19 17:45

@Fifi2
Jojo zajdu se tam mrknout, uz jsem tam volala, chteji teda poplatek 170Kc, ale at si kurz strčí s prominutím někam, nevim kdo tam jako pujde 2 tydny pred terminem :roll: Kdyztak se zeptám na neco na místě :palec: Chtela jsem to pro tatínka, protože ten uz vůbec neví, co od porodu čekat. Holt si to někde přečte na netu… No hroznovy cukr a pikao urcite ne s tou cukrovkou, ale svacinu v rámci možností s sebou vzit musim, nesmim dostat hypoglykemii (nesmim dlouho hladovet). Díky za tipy :palec:

Fifi2
Kecalka 360 příspěvků 26.08.19 17:57

@Anny Ježíš to mi nedošlo, omlouvám se :oops: tak jedine něco dia. My byli na prohlídce porodnice na den otevřených dveří a pak byla jedna lekce v rámci kurzu pro tatínky a bylo to uplne to same. :palec: takze, ať jde s tebou, tam to za ty prachy 8o vysvětlí, ukáží :) hlavně, abyste to stihli :D a držím moc palce, ať vše vyjde :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama