Kdy jste byly poprvé u gynekologa?

Anonymní
15.12.19 16:31

Kdy jste byly poprvé u gynekologa?

Ahojky,
dotaz zní jasně :-).
Kdy jste byly poprvé u gynekologa?
Já jsem byla poprvé v 17 ti letech pro antikoncepci, ale bylo mi to od doktorky tak strašně nepříjemné, že jsem už znovu k ní nešla. A nešla jsem už pak k nikomu…
Po novém roce jsem objednaná k novému gyndaři, ale úplně nevím, jak mu to vysvětlit. Je mi teď 26 a jdu jakoby podruhé..

Měla jste to některá podobně?
Vím, že to je dost nezodpovědné. Ale nebyla jsem schopna se tam dokopat. Teď mě půl roku trápí nepravidelná MS, tak jsem se donutila a jdu k chlapovi, tak snad to bude lepší..
Jen nevím, jestli mu to mám říct narovinu, co mi na to řekne…

Anonym prosím.
K.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21350
15.12.19 16:33
@Anonymní píše:
Ahojky,
Já jsem byla poprvé v 17 ti letech pro antikoncepci, ale bylo mi to od doktorky tak strašně nepříjemné, že jsem už znovu k ní nešla. A nešla jsem už pak k nikomu…
Po novém roce jsem objednaná k novému gyndaři, ale úplně nevím, jak mu to vysvětlit. Je mi teď 26 a jdu jakoby podruhé..

Vím, že to je dost nezodpovědné. Ale nebyla jsem schopna se tam dokopat. Teď mě půl roku trápí nepravidelná MS, tak jsem se donutila a jdu k chlapovi, tak snad to bude lepší..

Anonym prosím.
K.

Ve třinácti. Po operaci slepáku. Taky jsem tam pak dlouho nechtěla.

Nemusíš mu to říkat mezi dveřmi, třeba na to přijde řeč. Začneš teď chodit pravidelně a už ti to nepřijde. Po porodu budeš už vůbec ostřílená :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 16:49
@Anonymní píše:
Ahojky,

Anonym prosím.
K.

Ve 12 nebo 13. měla jsem nějaké problémy. Příjemné to nebylo, nicméně jsem zodpovědná a k lékaři chodím pravidelně na prevenci. Po dobu pobytu na intru jsem narazila na velmi nepříjemnou doktorku, která mě neuměla vyléčit, přešla jsem k jiné a pak se radši vrátila ke svému gynekologovi doma, protože mi prostě sedl nejlépe. Jsem u něj do dnes.
Počítala bych s tím, že tě nepochválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 16:56
@Anonymní píše:
Ahojky,

Anonym prosím.
K.

V 15 letech a od té doby pravidelně, poprvé jsem šla s mámou a nebyla to taková hrůza :lol:
Myslím, že nic podrobně vysvětlovat nemusíš. Když na to příjde řeč, klidně bych mu vysvětlila, jak se věci mají, je to doktor, ne tvůj soudce, vše bude v pořádku. Taky chodím k chlapovi a jsem spokojená :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 17:01

V 15 letech a chodím pravidelně, nejméně jednou ročně na stěry z čípku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2141
15.12.19 17:13

V 15 a od té doby pravidelně, nechci umřít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
15.12.19 17:14

Taky v 15 a i když mi to nebylo zrovna příjemné chodila jsem pravidelně. Pak jsem změnila z doktorky na doktora a ten je úplně v pohodě a navíc milý.
Myslím ale oproti ostatním, že bys mu to měla říct, jak to je. Může tě uklidnit zvolit jiný přístup. Ségře to pomohlo, šla prostě se mnou a doktorovi hned řekla, že jí vyšetření bolí a že se bojí a odcházela v pohodě a v klidu a ne vyjančená, jako od předchozího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1610
15.12.19 17:34

Nekdy v 21? Uz ani nevim. Nevidela jsem duvod proc driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 17:40

V 17 pro HA, ale to mne ani jako pannu nevyšetřil, prý mám přijít na vyšetření, až panna nebudu. Dřív bych na gyndu ani nešla, hrozně jsem se styděla. Chtěla jsem primárně k muži, přišlo mi divné ukazovat se ženě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11607
15.12.19 17:45

Ve 13ti kvůli nějakým problémům. A od 15ti pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 17:52
@Kaileee píše:
V 15 a od té doby pravidelně, nechci umřít

I kdybys ke gynekologovi chodila každý týden, stejně umřeš.

Já byla poprvé ve 20 kvůli slepáku. Byla jsem panna, takže mě stejně nikdo nevyšetřoval. Pak ve 21 po tom, co jsem začala pohlavní život. Čekali jsme po svatbě.

• Nahlásit
  • Citovat
15.12.19 17:57

Poprvé v 19, když jsem potkala teď už manžela. Potřebovala jsem antikoncepci. I když to vyšetření bolelo pokaždé, nebylo mi to příjemné k ní chodit, tak prevenci nezanedbavam, na to jsem posera :D Teď jsem těhotná a nějaké vyšetření už mi nerozhází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
15.12.19 17:57

V patnácti mě k tomu donutila máma „protože to se prostě musí“. Já vynervovaná, doktor se s tím nepáral, vyšetření přes konečník bolelo jak prase. Aniž by se mě zeptal, zda mám zájem, narval mi do ruky recept na antikoncepci a nazdar. Sestra příjemná jak osina v pr… Tři roky trvalo, než jsem byla schopná jen uvažovat o tom, že na gyndu půjdu znova. Dala jsem na doporučení kamarádky a její doktor byl super. Chodím k němu dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2141
15.12.19 18:09
@Anonymní píše:
I kdybys ke gynekologovi chodila každý týden, stejně umřeš.Já byla poprvé ve 20 kvůli slepáku. Byla jsem panna, takže mě stejně nikdo nevyšetřoval. Pak ve 21 po tom, co jsem začala pohlavní život. Čekali jsme po svatbě.

tak teď nevím, jestli tam máš slabý signál, nebo jsi chtěla být vtipná, nebo proč tahle reakce :think: kamarádka mi umřela právě na rakovinu děložního čípku, tenkrát jí bylo 18…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 18:17
@Kaileee píše:
tak teď nevím, jestli tam máš slabý signál, nebo jsi chtěla být vtipná, nebo proč tahle reakce :think: kamarádka mi umřela právě na rakovinu děložního čípku, tenkrát jí bylo 18…

To je ale realita, ne vtip. Umře prostě každý, dřív nebo později. Když neumřeš na rakovinu děložního čípku, umřeš na něco jiného. Kamarádky je mi líto, taky mi kamarádka zemřela kvůli antikoncepci. A to ji 18 ještě ani nebylo. A taky netvrdím, že ji neberu, protože nechci umřít. Protože já umřu, i když ty prášky brát nebudu. Mimochodem, jeden můj známý letos zemřel na rakovinu, kterou dostal ze znamínka. Chodíš pravidelně i na kontroly znamének? To není rýpání, jen dotaz, já tam třeba chodím. Je to stejně důležité, jako návštěva gynekologa.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama