Kdy jste dostali termín nástupu na mateřskou?

20.10.20 16:27

Kdy jste dostali termín nástupu na mateřskou?

Ahoj :)
Chtěla jsem se zeptat, kdy vám doktor řekl termín nástupu na materskou? Jsem teď 27+1 termín porodu mám 18.1.2021, momentálně jsem na neschopence, ale u svého obvoďáka. Na konci října mu mám zavolat (už mě nechce tahat k nemu, abych něco nechytla), jak to se mnou vypadá a datum nástupu na materskou, aby věděl jak dlouho to ještě potrvá. V průkazce nemám datum nástupu vypsaný zatím. Na kontrolu (poradnu) mám jít až 18.11, což mi prijde pozde, když podle mých výpočtu 8tydnu před porodem vychází na 23.11. Zítra si ke své gynekoložce zavolám, ať jsem moudřejší. Je pravda, že moje kontroli v poradně jsou vždy tak na 5 minut, řekne, že vše v pořádku a nic víc. :D Já se nestihnu ani na nic zeptat a nebo až doma si uvědomím, že jsem vlastně něco chtěla. :D
Tak mě jen zajímá, od kdy jste to datum od svého doktora vedeli. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2054
20.10.20 16:30

Začínám 30. tt a zatím termín taky nemám. Gynekolog mi říkal, že mi to napíše na další návštěvě, tj. za 14 dní.
Chtěla bych z práce odcházet 6 týdnů před porodem. Termín mám hned po novém roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28254
20.10.20 16:30
@MartinkaD25 píše:
Ahoj :)
Chtěla jsem se zeptat, kdy vám doktor řekl termín nástupu na materskou? Jsem teď 27+1 termín porodu mám 18.1.2021, momentálně jsem na neschopence, ale u svého obvoďáka. Na konci října mu mám zavolat (už mě nechce tahat k nemu, abych něco nechytla), jak to se mnou vypadá a datum nástupu na materskou, aby věděl jak dlouho to ještě potrvá. V průkazce nemám datum nástupu vypsaných zatím. Na kontrolu (poradnu) mám jít až 18.11, což mi prijde pozde, když podle mých výpočtu 8tydnu před porodem vychází na 23.11. Zítra si ke své gynekoložce zavolám, ať jsem moudřejší. Je pravda, že moje kontrolu v poradně jsou vždy tak na 5 minut, řekne, že vše v pořádku a nic víc. :D Já se nestihnu ani na nic zeptat a nebo až doma si uvědomím, že jsem vlastně něco chtěla. :D
Tak mě jen zajímá, od kdy jste to datum od svého doktora vedeli. :)

Mno, já jsem ohlásila zaměstnavateli termín porodu a někde jsem i napsala, že chci 6 týdnů před termínem skončit. Od toho se odvíjel můj poslední den v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7090
20.10.20 16:32

@MartinkaD25 spočítá ti to každá těhotenská kalkulačka, když si zadáš termín porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
20.10.20 16:33

Tak termin si muzes sama vybrat, akorat se musis trefit mezi 6-8 tydnu pred terminem, tak si vem kalendar a vyber si, co je pro tebe výhodnější. Toho 18.11. to stačí, nemusis nastupovat hned toho 23. Me dr dala papir na materskou do prace cca 5 dni pred tim nastupem, stihlo se to v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
20.10.20 16:40

Termín si vybíráš ty, doktor je jen zodpovědný za určení předpokládaného termínu porodu, od kterého se termín nástupu na PPM odvíjí. Takže si vyber. Většina žen nastupuje 6 týdnů před, aby čerpala o 2 týdny neschopenky víc. Já nastupovala 8 týdnů před, protože jsem chtěla ještě odjet a nemít vycházky a protože mi pak další rok vyšel příjem bez rodičáku do 68tis. a manžel si mě mohl odečíst z daní.
Kamarádka nastupovala 4 týdny před porodem a přišla tím o 2 týdny PPM, ale mzda za ty 2 týdny v práci se jí pořád vyplatila víc.
Takže je to opravdu různé, ale neurčuje to doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24268
20.10.20 16:41

Datum ti nikdo neřekne, to si určis sama v období 6-8 týdnů před TP. Tak vem diář a nějaký den si tam vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.20 17:41

Tak super, dekuji za odpovědi. Podle kalendáře mi to vychází na 23.11 - těch 8 týdnů. Chci jít 8 týdnů před, nechci to dále protahovat. Jen jsem nevěděla, zda by to pak nebyl problém, když řeknu obvodakovi tento termín aniž bych ho konzultovala s gynekolozkou. :) čekám první, tak se v tom vůbec nevyznám. Aby se vše stihlo atd. Když půjdu do poradny 18.11 a chtěla bych nastoupit už 23.11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7998
20.10.20 18:14

@MartinkaD25 termín nástupu na MD si vybiras sama v rámci rozmezí 8-6 týdnu před termínem. Takže ho obvodakovi klidně můžeš nahlásit sama. Já jsem to měla vždy tak, že mi dr. dala formulář (co si pamatuju, tak to bylo vždy pár dní před odchodem z práce, takže cca 7. týdnu před terminem a já si do něj datum dopsala sama a odevzdala v práci.
Ve tvém případě je naprosto dostačující, když obvodakovi nahlásit telefonicky 23.11. a 18.11. si u gynekologa vyzvedneš formulář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
20.10.20 18:53

Termín si určujes sama a jestli jsi na neschopence tak se ti finančně vyplatí jít až poslední možný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
21.10.20 02:01

@MartinkaD25 kontrola ve 32 tt se mě dr zeptala, kdy na Md chci, dala mi 2 termíny, zvolila jsem těch 6 týdnu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
21.10.20 11:37

Den před nástupem na mateřskou. A co by se jako mělo stihnout? Dostaneš papír a odneseš ho do práce :nevim: Ve tvým případě teda ještě zavoláš obvodnímu, aby ti ukončil neschopenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
21.10.20 11:42
@Lekninka91 píše:
Den před nástupem na mateřskou. A co by se jako mělo stihnout? Dostaneš papír a odneseš ho do práce :nevim: Ve tvým případě teda ještě zavoláš obvodnímu, aby ti ukončil neschopenku

Stihnout by se asi mělo to v práci zprocesovat a poslat na OSSZ, aby zakladatelce první PPM přišla včas, ne? Mně v práci o ten papír uháněli už měsíc předem, ať to pak nedělají na poslední chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 12:14

@Kassy přesně tohle myslím no, aby se vše stihlo a já nezůstala bez peněz nějakou dobu. Pro někoho je to asi hloupý dotaz, chápu, ale já s tím nemám zkušenosti. :) Moje doktorka moc sdílná taky není, na co se nezeptám, to nevím.
Z práce zatím po mě nikdo nic nechce, ale dneska napíšu jedné kolegyni, co rodila v dubnu, jak to měla ona. To bude asi jistější. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 21:59

Holky, 1.12. nastupuju na mateřskou z rodičovské. Dr. mně dala žádost o PPM už teď s datem potvrzení lékaře (část A) 1.12. Můžu ho poslat do práce hned? Ptám se blbě proto, že na první jsem šla z neschopenky, takže mně jeden den ukončili PN a zároveň mně dali žádost. Tady je to vcelku jedno.

A ještě druhá věc, datum kdy jsem byla v zaměstnání. To asi doplní účetní, že?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama