Kdy jste po porodu chodily se večer bavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 10:08
kdy jste po porodu chodily se večer bavit?

Dobrý den,

zajímalo by mne, kdy jste se chodily po porodu večer bavit?

Včera jsme měla malopu výměnu názorů s kamarádkou, má 8 týdenního chlapečka a od šestinedělí ho nechává hlídat, chodí na jogu, plavání, večer s kamarády do baru, hlídá tatínek, malý je na UM. Nic proti tomu, to je každého věc, když ji to tak vyhovuje, jen mě zamrzelo, že se mnou mluvila jak s kravkou, co je doma s dítětem, prostě to zamrzelo..

je fakt, že mě v šestinedělí ani nenapadlo být bez mimča, ale to může být i tím, že jsme kojila dítě co dvě hodky u prsa, plus poporodní blues a dlouho jsme se zotavovala z porodu, nicméně malé je ted 10 měsíců a chodím jen přes den, večer stále uspávám u prsa, neříkám, že bych si někdy nevyrazila ráda, nicméně upřímně, ani se mi od malé nechce, večer ji nechat samotnou, užívám si to, pařeb jsme si za 29 let užila dost, beru to tak, že ted jsme máma a rok - rok a půl klidně večery budu trávit doma, vždyt to není napořád..

ale o co my jde, docela se mě dotklo, že kamaráýdka řekla, když jsme se jen podivila, že hned po šestinedělí jde pařit, spíš jsme se jen optala, zda nemá problém odejít od miminka na celou noc, já bych měla, nic víc a ona řekla, přece nebudu otrok dítěte jako ty, to mě zamrzelo a vlastně jsme si vzpomněla na spoustu narážek, ale i okolí, ty večer s nama nepůjdeš? tak dej děcko manželovi, ty furt kojíš? tak dej flašku..

je to tak divný, když chci být mamou na plný uvazek? připadam si divně ani nevím proč..

já to přece neodsuzuju, že to má někdo jinak, jen jsme se podivila, že tak brzo vyráží na celou noc, ale proč ne, porod měla bez komplikací (císař), nekojí, má hlídání, proč ale já jsme hned otrok dítete? setkáváte se s tím v okolí taky? že vás považují, že jste otroci dítěte, že se mu věnujete naplno? ja si vyrazuím občas přes den či podvečer na kafe, na víno, do galerie, občas malou necháme hlídat babičkou a jdeme do kina, já se tak nepovažuji, já vlastně ani nevím proč se mě to dotklo, asi, že v okolí nemám moc kamarádek s dětma, jen tuhle kámošku a ta má jiný náhled na vec.. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 21.01.17 10:12

Když chceš, tak buď. Každej to má jinak.

Jana525
Závislačka 4871 příspěvků 21.01.17 10:14

Chce to toleranci z obou stran. Ty nejsi divna a kamaradka taky ne. Ja osobne chapu spis tebe, ale tvoji kamaradku neodsuzuji. Meli by jste se zamyslet, zda tyhle utoky z obou stran, nejsou zbytecne. Kamaradka to neprizna, ale zrejme se ji tva poznamka, taky dotkla a tak zareagovala, jak zareagovala.
Vyhybejte se hodnoceni jedna druhe. Nejdulezitejsi je, aby jste byli obe spokojene, ne? :palec:

Lucciaaa
Echt Kelišová 7564 příspěvků 21.01.17 10:14

:D to jsou zase nazory.. vubec bych ji neresila, asi hold neni vyblbnuta a ma potrebu se bavit nez byt mama.. pro me to neni otroctvi, ja mela dite docela brzo, v jednadvaceti, do te doby strasnej parmen, ted ji budou 4 a tak dvakrat do mesice s manzelem jdeme popit, jinak nemam tu potrebu. Proc bys mela chodit vecer a na noc? jestli chodis pres den na kavu a s manzelem nekam obcas, tak kde je problem? :D Nejsi zadny otrok :) to by jsi byla, kdyby si tech 10 mesicu byla nonstop s ditetem a nikdo jinej se ho nemohl ani dotknout :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 10:19
@Jana525 píše:
Chce to toleranci z obou stran. Ty nejsi divna a kamaradka taky ne. Ja osobne chapu spis tebe, ale tvoji kamaradku neodsuzuji. Meli by jste se zamyslet, zda tyhle utoky z obou stran, nejsou zbytecne. Kamaradka to neprizna, ale zrejme se ji tva poznamka, taky dotkla a tak zareagovala, jak zareagovala.
Vyhybejte se hodnoceni jedna druhe. Nejdulezitejsi je, aby jste byli obe spokojene, ne? :palec:

jé, to já ji neodsuzuji, upřímne nekojit, asi bych třeba večer už taky vyrazila, já jsme nezautočila, fakt jsme se jen zeptala a nebude ti líto, že jdes na celou nioc od malého, já bych na něj asi myslela.to je vše..je fakt, že oojíš co dcvě hodky, to já bych teda nedělala, ty uspávás tak dlouho, já bych nechala vyřvat..

ale je fakt, že to ode mě mohlo vyznít jinak, tak snad se jí to nedotklo, to jsme nechtěla, jen jsme se nahlas podivila, pre já to mám jinak..možná to tak ani ona nemyslí..je fakt, že mě ani nenapadlo, že by to mohla brát jako utočnou poznámku, co me nepřijde, jí mohlo, to je fakt.. :think:

nezna_margarita
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 21.01.17 10:22

Ahoj.Mame 9-ti mesicni malou. Rodila jsem cisarem a bohuzel mleko taky zadne, takze od zacatku na UM.Ale jen jednou jsem nechala malou u sestry a to minuly mesic, takze v osmem mesici. Podotykam, ze jsem se na to cca 3 mesice psychicky musela pripravovat. Z,,kamaradky,, si nic nedelej. Levnejsi rohliky kvuli tomu mit nebudes.Vis,co bylo nejhorsi, s cim jsem se musela smirit, abych ji dala na hlidani? Ze prijdu o nekolik jejich usmevu a zvatlani.Jsem extremista, prvni mesice jsem ani nikomu malou nepujcila, aby si ji vzal ven v kocaru. Tchyne mi taky vycita, ze ji tam malou nedavame na hlidani.Ale vzdy odpovim, ze mam dite, abych si s ni uzivala a venovala. Maminku uz nemam.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 10:22

Tak tě uklidním, nejmladší bude 5 měsíců a nebyla jsem nikde, když nepočítám dr. a nejnutnější nákupy potravin. když prostřední byly 2,byly jsme poprvé posedět s kamarády v hospodě. Nemáme totiž hlídání (ačkoliv oboje rodiče v okruhu 500m, ale nemají zájem).Teď myslím, že nám to taky jen tak nehrozí. Přes léto u nas pořádáme grilovačky na to už se těším. Veškeré dovolené a výlety s dětmi. Jinak bych to ani nechtěla. Jako v kině jsem nebyla už 5 let a minimálně další dva nebudu, ale co se dá dělat. Kina a zábavy si člověk muže užít ještě dost, až o něj děti nebudu stát. Dělej to tak, aby si byla spokojena. Na povýšenou „kamarádku“ se vyprdni. Mě její přístup normální nepřijde, ale její věc

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 21.01.17 10:23

Já jdu dneska, máme třídní sraz se střední. Malou bude hlídat manžel, dítě má dva rodiče. Je jí 2,5 měsíce, nekojím, dojedu ráno, páč je to v jiným městě. Nejsem pařící typ, takže jdu jednou za uherský rok, ale když už, tak v tom nevidím problém :nevim:

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 10:29

Každá to máme jinak. Otec je rovnoprávný rodič jako matka. Pokud matka nekojí, nepoužívala bych slova otec hlídá. Připadá mi naprosto normální, že jeden den je dítě s otcem, druhý den s matkou.
Pokud matka kojí, je situace samozřejmě odlišná. Ale Ty píšeš, že na kafčo si zajdeš, ven taky, takže to vidím jako naprosto normální nepřehnaný přístup. Klid, jste normální obě, jen to máte trošičku jinak nastavené.

miminecko9
Kecalka 122 příspěvků 21.01.17 10:31

Dobry den, nic si z toho nedelejte. Mam ti uplne stejne jako vy. Dcerce jsou 4,5mes.,jdu pouze k mudr, na nakup. Jinak jsem porad s ni a jsem nejstastnejsi na svete. A je mi fuk co si mysli ostatni, ja se za otroka nepovazuji. Je mi 37,je to moje prvni dite a chci si vsechno uzit uplne na maximum, nechci prijit ani o jeden usmev, zvatlani, proste o nic. Nechci si za par let rict ze jsem o neco prisla. Pareb, diskotek, plesu jsem si uzila az az. A vasi kamaradku nechapu, ale je to jeji vec.

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 21.01.17 10:36

Kdyz jsem nekojila plne a vedela jsem, ze se v noci nebude budit. Ale byvala jsem pobliz, protoze jak se vzbudila, musela nastoupit prsa. Poprve upne bez nas byla ve dvou letech. Hlidani jsme do te doby nemeli zadne, az v roce a pul co chodila do skolky.
Asi je to jine kdyz clovek nekoji, moje sestra nechavala hlidat uz po sestinedeli klidne na vikend, u nas bylo tohle scifi.

vejilka
Závislačka 4581 příspěvků 21.01.17 10:37

Já byla po třech měsících na srazu ze střední. Nekojila jsem. Mě nepřijde nic špatné od vás obou, já chodím teď tak jednou za čtyři měsíce. Muž se o dítě postarat umí :pankac: Já si to užiju, pokecáme s holkama a jdeme dom.

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 21.01.17 10:38

Ahoj, netroufnu si říct, co je a není normální, jen napíšu jak to mám já. mám roční a ještě jsem celou noc venku nebyla, občas se večer zdržím, manžel uspí, ale jen párkrát, malá se ještě budí v noci občas na kojení a mě to vyhovuje, užívám si to, zvlášt, když asi zůstaneme u jednoho dítka.

po šestinedělí bych já 100% nikam nešla a ani později, nechtělo by se mi. ale je to asi jiné, když má dítě někdo na flašce, není to dítě tak na tobě závislé a možná se nevytvoří takové pouto, ted nemyslím, že by tam bylo min lásky, ale když od začátku víš, že kdokoliv může ppohlídat, nakrmit, uspat, tak je to jednodušší odejít, než když x měsíců je to na tobě, paradoxne by to možná vic bodlo tobě :D ale člověku se prostě nechce :))

jako mě přijde přes čáru poznámka, že jsi otrok, když kojíš, uspáváš či prostě si večer nevyrazíš, ja nějak předpokládala, že mám dítě - miminko, tak pařby půjdou na chvíli stranou, extrém je, kdxyž ta matla nechce dát dítě z ruky či, když paří furt..

neřeš to, m áš normální přístup..ale je fakt, že kdybych já nebyla v pr..po šestinedělí fyzicky i psychicky, šla bych paradoxně snadněji ven než ted..pre jsme ještě k tomu dítku neměla to pouto a kdybych nekojila, možná bych vyrazila též, naopak jsme si chvíema říkala at si to dítě někdo odnese na chvíli :) a kldině bych nechala, ale kvůli kojení to nešlo, pak nkědy kolem 4. měsíce se dostavila ta pravá mateřská láska a to už se mi nechtělo nikam pařit, spíš si jen vyrazit občas a s příkrmy to už šlo přes den, ale jak píšeš, na kafe, na výstavu atak, nikdy na celý den a noc, to mi nechybí, naopak, mám divný pocit, ted navíc ma mala separační uzkost, tak to ani moc nejde, ale nevypadnout jednou za čas aspon přes den, zcvoknu!! :)

a jo, taky jsme se setkala s názory podobnými, ale co..jsme máma a mám mimino, to obnáší změnu životního stylu a jisté ustupky, ale mně to neva, jsme s ní ráda!! každopádne, že to má někdo jinak, neznamená, že to má špatně, chce to toleranci!

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 21.01.17 10:42
@pikola píše:
Kdyz jsem nekojila plne a vedela jsem, ze se v noci nebude budit. Ale byvala jsem pobliz, protoze jak se vzbudila, musela nastoupit prsa. Poprve upne bez nas byla ve dvou letech. Hlidani jsme do te doby nemeli zadne, az v roce a pul co chodila do skolky.
Asi je to jine kdyz clovek nekoji, moje sestra nechavala hlidat uz po sestinedeli klidne na vikend, u nas bylo tohle scifi.
ty jo, to je scifi, i když člověk nekojí, přese to pouto se tvoří, to mi přijde divné, to mimčo má být u mámy, ale těžko s
@Ester13 píše:
Každá to máme jinak. Otec je rovnoprávný rodič jako matka. Pokud matka nekojí, nepoužívala bych slova otec hlídá. Připadá mi naprosto normální, že jeden den je dítě s otcem, druhý den s matkou.
Pokud matka kojí, je situace samozřejmě odlišná. Ale Ty píšeš, že na kafčo si zajdeš, ven taky, takže to vidím jako naprosto normální nepřehnaný přístup. Klid, jste normální obě, jen to máte trošičku jinak nastavené.

zcela nesouhlasím, rovnoprávný otec je, ale pouto po narození matka x dítě je jiné, to prostě je

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8460 příspěvků 21.01.17 10:49

Byla jsem 5 týdnů po porodu asi na hodinku a půl na oslavě narozenin mé kamarádky, ale jen proto že kojím :-) Svoje dítě miluju nade vše, ale taky se těším až budu moct v létě jít cvičit a třeba příští zimu už jít na tu oslavu celou, asi jsme hold každá jiná a neměly bychom odsuzovat že to má někdo jinak..
Kamarádka co porodila v prosinci má chlapečka na UM a už stihla návštěvu diskotéky :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >