Kdy jste pořídili dětem první mobil ( i do školy)?

330
7.12.20 09:59

Kdy jste pořídili dětem první mobil ( i do školy)?

Ahoj, jak už je uvedeno v uvodu. Kdy jste pořídili dětem mobil? Kdy ho Vaše děti začali nosit i do školy? Moje dcra bude mít zanedlouho 7 let a přijde mi ještě brzy, aby ho nosila do školy, chodí do 1 třídy a zatím ho na nic nepotřebuje. Do školy ji vodím a na konci vyučování na ni čekám před školou, takže čas na autobus apod si hlídat nemusí. Ptám se jen tak, abych měla do budoucna přehled :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10113
7.12.20 10:04

Já mám děti ještě malé, ale stejně jako děti z mého okolí, mobil dostanou až ve chvíli, kdy budou schopni chodit samy ze/do školy a na kroužky. Do té doby ne, ve škole se mají učit a připravovat se na další hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
7.12.20 10:06

Tak asi až se budou někde sami pohybovat, ne? Ale taky mám ještě malý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
7.12.20 10:07

Tak na pohádky a hraní má svůj mobil asi od 3 let :think: Sim zatím nemá, stačí jí wifi :mrgreen:
Jakmile půjde do první třídy, tak už dostane mobil se simkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 10:08

Taky mám děti malé a souhlasím s komentářem predemnou. Problém bývá, že ostatní ho mají, přestávky na něm tráví a tak je socializace těžší, ale školy nyní zavádějí zákaz mobilů… Na to své plus i mínusy. Jinak vidím u nevlastniho, co má mobil od 5 let, že to není nic dobrého. Je na něm pořád a když si něj nekouká, aspoň ho drží v ruce… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 10:09

V 8 letech k narozeninám
A hlavně pro to, že jeho táta s námi nežije, tak aby si mohli volat.
Do školy ho nenosil a ani teď v 11 letech nenosí.
Ale bydlíme naproti škole.
Bere si ho, když jde do zuš.

• Citovat
  • Nahlásit
52244
7.12.20 10:10

Maji ho od doby, kdy zustavaji samotne doma. A podminka byla, ze umi cist. Takze nejstarsi ma od prvni tlacitkovy a za rok Jezisek dal dotykac, druha od Jeziska v prvni tride dotykac. Splnila podminku. Prvnak zatim nema. Mozna na narozeniny v dubnu. Do skoly si mobil nenosi. Vyjimka byla, kdyz jsem jela nad ranem na pohotovost. Muz byl v Rumunsku a potrebovala jsem decka organizovat po telefonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28734
7.12.20 10:17

V první třídě žádný, v druhé telefonovací hodinky, ve třetí obyčejný dotykáč po mě a ve čtvrté vlastní nový dotykový telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30657
7.12.20 10:18

Dceři je 7 let. Mobil má od léta. Čistě proto, abych mohla kontrolovat, když jsou s mladší venku.
Do školy nechodí, až bude, poučíme ji, jak se chovat. Mobil bude mít pro všechny případy v aktovce. Číst začíná. Na intenet nechodí, hry nepatří. Má aplikace na učení třeba abecedu. Na doporučení logopedky jen tak mimochodem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23997
7.12.20 10:18

Syn ho dostal v půlce druhé třídy a dostal tlačítkovej, takže blbosti o přestávkách nebylo třeba řešit.
Dostal ho hlavně kvůli kontaktu po rozchodu a pak se i pár měsíců později hodil, když začal chodit sám do školy, nebo když přišel ze školy dřív než já z práce. Vždy mi volal, když dorazil domů, nebo když chtěl s kamarádama na hřiště u školy.
Na hraní má tablet, dotykáč zatím nemám v plánu mu pořizovat…akorát by ho rozflakal, furt někde leze, stromy, prolézačky,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.12.20 10:19

@Aduš8 přesně takhle to plánuji já, až bude chodit sama do školy a ze školy, tak ji ho dám. To už je pak potřeba, zavolat kde je apod :) jsem ráda, že má někdo stejný názor jako já :) Já totiž občas přemýšlela, jestli nejsem cvok já :mrgreen: abych jí nějak neomezovala, protože plno 6letých dětí do školy mobil mají, což nechápu, protože dcera je ráda. když si o přestávce dojde na wc a připraví na další hodinu. To je přeci zbytečné, na co by ho tam měla. Ona je ten typ, co je hodně stydlivá a o přestávce sedí a čeká na další hodinu, není taková, že by lítala po třídě apod. ( ZATÍM :D :D :D) No a mimochodem, z toho, kdy ji začít pouštět samotnou do školy jsem z toho fakt na palici, vůbec si nedokážu představit kdy, furt mi na to ještě přijde malá, teď ji teprve ta povinnost začala, všude provoz, hodně aut, jezděj jak hovada, nooo, uvidím. Ona už to na mě zkoušela, že pujde klidně sama, abych nemusela ráno tahat její mladší ségru ( rok) ale to jsem teda rychle utla. Vidím to tak na 3 třídu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8438
7.12.20 10:24

@Anet 123 Dceři je 5svuj tel už má 2roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.12.20 10:25

@Mar__tanka1983 Paráda :) taky to tak vidím :) Ona teda dotykáč má, ale né nic extra drahýho, asi do 2000,– doma si na něm hraje, natáčí si videa, hraje hry, kouká na pohádky. Do školy je to prostě ještě brzo, teď se musí soustředit na učení, 1 třída je základ. Joo, až bude chodit sama do a ze školy, pak není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.12.20 10:30

@Annabela11 Dcera už má mobil také, na pohádky, videa a podobně, ale je to taková šunka :D fakt jen na to, aby to utáhlo pohádku. Teď už roste, chce koukat na holky, jak se líčí, češou, strojí apod. Včera jsem šla pro ní do školy a její spolužák stál a v ruce měl Iphone, no to jsem kulila oči a doufala, že to neviděla dcera, aby ho po mě taky náhodou nechtěla :lol: :mrgreen: to mi přijde zbytečně drahé, jako,, první,, mobil. Zas ji jako nechci kupovat každý pul rok nový. Chci, aby si vážila. Takže jeden a udržuj si ho ať vydrží co nejldéle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15537
7.12.20 10:31

Mobil měl (po mě) od 2.třídy bez simky, do školy nenosil. Nosí až teď, od začátku 3.třídy, se simkou, protože už chodí sám domů. S mladší to plánuji podobně. Nový nemáme v plánu pořizovat, dokud nebude schopný dát si na něj 100%ně pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat