Kdy jste přestaly pracovat v těhotenství?

Anonymní
17.9.19 14:07

Kdy jste přestali pracovat v těhotenství?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Právě jsem v 19tt, chtěla bych se zeptat jak jste to měli s prací vy?
Jsem na brigádě není to zas tak náročné (si myslím) všichni sice říkají že bych se na to měla vyprdnout a začít se šetřit, ale pár peněz na víc se vždycky hodí. Pracuju od 8-12hod ráno si naskládám bedny (je pravda že nejlehčí nejsou) a pak sedím v autě a mezitím se celkem nalítám při roznášení obědů. Jde mi jen o to kdy jste přestali nějak tak pracovat vy a v kolikátém asi tt? A jestli si myslíte že už bych se v tomto týdnu na to měla vyprdnout nebo pokračovat co to dá dál?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1270
17.9.19 14:09

Ja jsem u obou pracovala normálně až do mateřské, což je 6 týdnů před porodem. Nic těžkého ale v práci netaham.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.9.19 14:11

Musela jsem jít na rizikové ve 13tt. Jinak jsem chtěla chodit až do mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
1634
17.9.19 14:12

U obou dětí až do konce, tzn. do 6 tdnů před porodem. A i nyní u třetího hodlám pracovat až do konce, pokud samozřejmě nenastanou nějaké zdravotní komplikace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13049
17.9.19 14:15

U prvního do 34tt, u druhého do 8tt. Rizikovka no  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2559
17.9.19 14:17

U prvního 8 týdnů před TP a u druhého jsem byla v práci ještě 2 týdny před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
17.9.19 14:20

Vzhledem k tomu, ze mam moznost pracovat z domova, tak jsem po 12tt pouze praci poupravila. Nyni jsem v 28tt a pracuji porad. Ale je fakt, ze ja vesmes sedim u pocitace, takze se to da v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
17.9.19 14:22

Plán byl pracovat až do nástupu na mateřskou - práci jsem měla sice na dvanáctky od 9 do 21, ale naprosto pohodovou, za den přišli třeba 2 lidi a mohla jsem sedět u pc na internetu za (pro mě) luxusní peníze. Bohužel od nějakého 16. týdne bylo nutné jit na neschopenku, doufala jsem, že jen na chvilku, ale nakonec z toho bylo rizikové. Ono stejně jsem měla ještě 8 dní do konce zkušebky, takže i odybych se vrátila, tak by mě asi nejspíš vyhodili…

Ale ve finále jsem ráda, odpočinula jsem si, stihla jsem spoustu restů doma a peníze mi chodily vyšší, než jaký byl můj hrubý plat v předchozích zaměstnáních. Vycházky mě neomezovaly ani trochu, nebyla jsem moc ve stavech, abych někam chodila, byla jsem ráda, když jsem se na hoďku ukázala rodičům a už jsem měla dost.

pokud nemáš zdravotní komplikace, tak bych zůstala v práci, já jsem se pak doma užírala strachem z porodu a podle toho taky vypadal, jak jsem byla zaťatá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2419
17.9.19 14:23

Na mateřskou jsem nastoupila 17 dní před TP :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6971
17.9.19 14:24

Do nastupu na materskou 6 tydnu pred terminem. Nevidela jsem duvod, proc bych mela na davkach zirat zavrena doma do zdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 14:30

U prvního jsem musela okamžitě na rizikové, od 20tt jsme pak kvůli měla klid na lůžku.
U druhého (malý má 19m) dělám jen na částečný úvazek a můžu pracovat z domova a práci si kouskovat, takže neschopenku nemám a vlastně je pro mě stejně nejnáročnější se postarat o prcka. Po nástupu na PPM možná budu ještě něco dělat z domova na DPP, když se budu cítit dobře

Nástup na PPm u obou 6 týdnů před porodem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 14:39

Pracovala jsem do konce, než jsem nastoupila na mateřskou. Dělala jsem v kuchyni krátký- dlouhý týden 15h. Musíš vědět ty jak se cítíš, spousta ženských jde na nemocenskou hned a jiné dělají až do porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.9.19 14:40

Já nastoupila asi 10-11 týdnů před (vybírala jsem si před nástupem dovolenou) a je pravda, že už jsem počítala dny, hodiny…Venku panovala vedra, ve výrobní hale vedro, k tomu jsem až na jednu přestávku 8 h v kuse seděla v předklonu a pracovala s drobnými součástkami, jak v tom třetím trimestru vyskočilo bříško, dělala mi problém v té poloze i malá svačina a celkově ta poloha nebyla už moc pohodlná, dokonce začaly útočit otoky a noční křeče (vše zmizelo po nástupu na MD). Když jsem se náhodou mohla projít, ač s nějakou bednou, kterou mi hned všichni chtěli ukrást, abych se náhodou nestrhla, byla to pro mě úleva. Ale pracovat jsem chtěla a celkově jsem se necítila na to trčet doma, však už jsem s tím měla několikaleté zkušenosti, takže větší lákadlo bylo pracovat, dokud to jde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
628
17.9.19 14:43

U prvního do 6 týdnů před TP, ale dovolovali mi i homeoffice. U dalších jsem makala až do porodu (RD). Je to hrozně individuální a má na to vliv více faktorů - náplň tvé práce (je např. rozdíl, když se taháš s těžšími bednami a když děláš v kanclu), kontakt s cizími lidmi (vystavuješ se zbytečně bacilům), jak se ty osobně cítíš, jak daleko za prací cestuješ atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1575
17.9.19 14:44

Taky 6 tydnu pred terminem, mam sice stresove zamestnani, ale v kanclu, nic netaham, a muzu delat kdykoli z domova… zvazila bych noseni tezkych veci a Tvuj zdrav.stav, jinak myslim ze neni duvod nepracovat, kacky navic se pak fakt hodi a i se hodi byt fyzicky fit na porod :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama