Kdy jste se cítily připravené na dítě?

17.8.21 20:54

Kdy jste se cítily připravené na dítě?

Ahoj holky,
přicházím asi se zvláštní otázkou. Jak, kdy nebo podle čeho jste poznaly, že jste připravené na dítě, že je pravý čas otěhotnět?

Jsme mladí manželé (je mi 26 let), máme dostudováno, oba dva práci, vlastní bydlení, vlastně nám vůbec nic nebrání v tom, mít dítě. Miminko bychom oba dva chtěli, jen mi připadá, že bych si chtěla ještě chvilku užít tu “bezstarostnost”. Tak nějak nevím, jestli to ucítím sama, že je ta správná chvíle, nebo jestli tahle chvíle nenastane vlastně nikdy :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11559
17.8.21 21:01

Pozdě, poprvé mě to napadlo ve 29, ale uvědomila jsem si, že si vůbec nejsem jistá tatínkem, takže jsem ten vztah ukončila. No a pak až s manželem ve 32, a tam už jsme si to oba opravdu přáli. Za mě roky 25-30 skvělé na dozrání osobnosti, vytvoření finančního polštáře, procestovani kusu světa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.8.21 21:04

No…jak to říct…mám doma dvě děti (9 a 5) a připadá mi, že na ně stále ještě nejsem připravená :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 21:05

Tesne po tricitce, mela jsem vystudovane dve vysoke skoly, slusne uspory, vlastni byt 1kk, 11 let praxe, pozici ve strednim mamagementu, procestovany kus sveta, 11let trvajici vztah.
Takze jsme si jen pockali, az nam dostavi rodinne bydleni a prvni mesic snazeni jsem otehotnela.

• Citovat
  • Nahlásit
2771
17.8.21 21:05
@Karkulka99 píše:
Ahoj holky,
přicházím asi se zvláštní otázkou. Jak, kdy nebo podle čeho jste poznaly, že jste připravené na dítě, že je pravý čas otěhotnět?Jsme mladí manželé (je mi 26 let), máme dostudováno, oba dva práci, vlastní bydlení, vlastně nám vůbec nic nebrání v tom, mít dítě. Miminko bychom oba dva chtěli, jen mi připadá, že bych si chtěla ještě chvilku užít tu “bezstarostnost”. Tak nějak nevím, jestli to ucítím sama, že je ta správná chvíle, nebo jestli tahle chvíle nenastane vlastně nikdy :D.

Tak si v klidu tu bezstarostnost jeste 2 roky uzij. Stejne pak budes jeste porad mlada matka na tuhle dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
17.8.21 21:08

Podle mě je to hlavně o správném výběru partnera. Mně je 22 a otěhotněla jsem s přítelem (32) protože jsme si to oba moc přáli. A ani mi to s ním nepřijde moc brzy, prostě jsem cítila, že je to tak správné. Bydlení máme vlastní a jsme zajištění :) :srdce:

Příspěvek upraven 17.08.21 v 21:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 21:20

Ve 24 jsem otehotnela neplanovane. Nebyla jsem pripravena, ale byla jsem postavena pred hotovou vec, financne jsme byli zajisteni, oba dobre placenou praci a nasetreno, partnerem jsem si byla jista. A nikdy bych toho nelitovala, naopak nechapu, ze jsem nemela deti driv :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
8862
17.8.21 21:32

Mentálně připravená jsem byla tak v 18. To jsem si byla jistá, že kdyby dítě přišlo, uměla bych se o něj zodpovědně postarat a neuvažovala bych o potratu. Vztahově připravená jsem byla asi v 21, to už jsem s partnerem byla rok a půl, půl roku jsme spolu bydleli a věděla jsem, že je zodpovědný a má skvělý vztah k dětem. Nicméně finanční, studijní, pracovní, bytové faktory odsunuly mateřství na 28 let. V mezičase jsme samozřejmě stihli cestovat a jinak si „užívat“, za což ráda, na druhou stranu neviděla bych to jako nějakou zásadní ztrátu, že bych musela litovat, že jsem o něco přišla, kdybych měla dítě dřív.
Na tvém místě bych odložila mateřství, pokud bych měla nějakou konkrétní představu o tom, co si chci užít před dětmi, např. kdybych věděla, že chci uskutečnit trip po Jižní Americe a je to reálné. Pokud nevíš, co přesně by sis chtěla užít, tak si myslím, že to není reálná potřeba si něco užívat, spíš takový nějaký podvědomý strach ze zodpovědnosti a z toho, že přijdu o svůj komfort. Ale to budeš holt muset přijmout.
Mimochodem, užívat si se dá i s dětmi, jiným způsobem, ale stejně plnohodnotně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
17.8.21 21:34

Kdybych měla čekat na pocit, že jsem 100% připravená, tak děti dodneška nemám :D Ale ve 27 mi to přišlo jako dobrý nápad, tak jsem si 2 kousky pořídila a nikdy jsem toho nelitovala, takže jsem asi připravená byla. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1934
17.8.21 21:41

Byla jsem v dlouhodobém vztahu, dostudovaná, zaměstnaná, ve vlastním bydlení. A věděla jsem, že chci mít dvě děti do třicítky.
Takže 28 byl ten věk, kdy jsem do toho spadla poprvé. Psychicky připravená jsem úplně nebyla, ale to se dostavilo v průběhu :) Nebylo tam nic, co bych opravdu toužila udělat „před dítětem.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
17.8.21 21:41
@Hoa Mai píše:
Mentálně připravená jsem byla tak v 18. To jsem si byla jistá, že kdyby dítě přišlo, uměla bych se o něj zodpovědně postarat a neuvažovala bych o potratu. Vztahově připravená jsem byla asi v 21, to už jsem s partnerem byla rok a půl, půl roku jsme spolu bydleli a věděla jsem, že je zodpovědný a má skvělý vztah k dětem. Nicméně finanční, studijní, pracovní, bytové faktory odsunuly mateřství na 28 let. V mezičase jsme samozřejmě stihli cestovat a jinak si „užívat“, za což ráda, na druhou stranu neviděla bych to jako nějakou zásadní ztrátu, že bych musela litovat, že jsem o něco přišla, kdybych měla dítě dřív.
Na tvém místě bych odložila mateřství, pokud bych měla nějakou konkrétní představu o tom, co si chci užít před dětmi, např. kdybych věděla, že chci uskutečnit trip po Jižní Americe a je to reálné. Pokud nevíš, co přesně by sis chtěla užít, tak si myslím, že to není reálná potřeba si něco užívat, spíš takový nějaký podvědomý strach ze zodpovědnosti a z toho, že přijdu o svůj komfort. Ale to budeš holt muset přijmout.
Mimochodem, užívat si se dá i s dětmi, jiným způsobem, ale stejně plnohodnotně.

Ta posledni veta, tak to bych teda uplne nesouhlasila. Nemusi to zdaleka vzdy platit. Ja bych rekla uzij si, dokud to jde a kdyz to pujde i s detmi, tak je to bonus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
17.8.21 22:03

Já jsem skvěle připravená na dítě. Ještě kdyby se k dítěti fasovala uklízečka, kuchařka a chůva, tak jsem úplně dokonalá matka! :D Ne vážně, připravená na dítě nejsi asi nikdy, jenom ho můžeš hrozně moc chtít. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52422
18.8.21 06:17

Kdybych měla čekat, kdy budu připravená na dítě, tak se asi nedočkám nikdy. Ale naštěstí to příroda vyřešila za mě a neplánovaně jsem otěhotněla (v nižším věku než máš ty). A byla to ta nejlepší věc, co se mi stala. S dítětem si život užívám o dost víc než před ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
18.8.21 06:24

Ja se necitila pripravena ani ve 29 a to jsem mela vystudovano, procestovano, skvelou pracovni pozici, nadstandardni financni polstar, vlastni bydleni, perfektniho chlapa a splnene takove ty hlavni svobodne sny. Odkladala bych tehotenstvi asi do nekonecna, protoze porad jsem mela pocit, ze jeste bych si chtela uzit tohle a tamhle a to pohodli a bezstarostnost je vlastne k nezaplaceni, no a pak jsem zjistila, ze jsem v 6tt a uz se s tim musim nejak poprat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4384
18.8.21 07:08

Já se ve 26 vdala a najednou to do roka přišlo, že bych chtěla. Do té doby vůbec :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat