Kdy jste se zbavili plínek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mikky
Závislačka 4092 příspěvků 25.10.14 17:45
kdy jste se zbavili plínek?

Ahojky, zajímalo by mně kdy jste se definitivně zbavili plínek? Začínám mít depku, že budem definitivně poslední. :( Čurání zvládáme, ale do nočníku se prostě odmítá vykadit. Tvrdí, že bude kadit furt jenom do plínky. Když mu plínku vezmu, klidně se po**re do gatí a je mu to jedno :zed: :cert: A to už má 2 roky a 7 měsícu. Přitom starší brácha byl bez plínek už těsně po druhých narozeninách :think: Už fakt nevím co s ním :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 25.10.14 17:46

Já v 16m :mrgreen:
Staší syn ze dne na den v 18m.
Mladší má půl roku, tak uvidíme :D

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 25.10.14 17:51

Klid.. můj syn má za 9 dní 2 roky a ani si na nočník nesedne. Takže ani nečůrá, ani nekaká a když se pokadí do plín, tak mu to je jedno. Když mu plínu vezmu, tak sejří a čůrá kam se mu zachce a vůbec mu to nevadí. U nás to bude taky dlouhej proces :D

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 25.10.14 17:53

Nase mala je bez plinky od 17m.

lenna1810
Závislačka 3369 příspěvků 25.10.14 17:53

@mikky Každé dítě má svůj čas ;) Moje malá byla bez plen přes den i přes noc v 19 m. A nezkoušela jsi třeba motivaci typu: když se vykakáš do nočníku, dám ti lentilku? A nebo říct, že pleny došly a nadobro je schovat, pár dní sice budeš prát trochu víc, ale možná to zabere. U nás to fungovalo.

Příspěvek upraven 27.10.14 v 06:25

lucka83
Hvězda diskuse 46213 příspěvků 5 inzerátů 25.10.14 17:54

Malej je bez plinek pres den od kvetna kdy jsme to zkouseli a vlastne sme u toho i zustali, malej mel cca 21m, no a tak postupne.to preslo ve vysazovani na.nocnik.nebo zachod a brzy to pochopil, takze sme bez plinek pres den, plinku ma zatim na spani, pres poledni ji.ma suchou a v noci jak kdy, nema problem kadit do. nocniku. :kytka:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 25.10.14 17:56

Tak synovi jsou čerstvě 2 roky a na odplínování to nevypadá. Když ho posadím, tak se vyčůrá, někdy i vykaká, ale že by si řekl, to ne. Doma běhá jen v trenýrkách a tepláčkách a já neustále převlíkám. Také mám pocit, že se jich nezbavíme nikdy.

pomeranca
Extra třída :D 10705 příspěvků 25.10.14 17:58

Starší syn má 4r 4m a pořád mám některé jeho plínky doma :think: :jazyk:

Jinak teda konkrétně starší syn na den 1r a 10m, na noc 2r, 2m
mladší syn na den plínky nechtěl od 1r a 11m, chvíli dobrý, potom se to zkazilo a několikrát denně jsem ho musela převlíkat. Včera se po dlouhé době ani jednou nepočůral a několikrát si sám řekl, tak doufám, že to vydrží. Na noc má plínky furt.

To jen tak, že srovnávat nemá smysl. Taky jsem se těšila, když mladší odmítl plínky před druhými narozeninami, že bude stejně šikovný jako starší… Že budu ještě o půl roku později tahat s sebou pokaždé náhradní tepláky mě fakt ani ve snu nenapadlo :nevim:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 25.10.14 18:00

Dcera lehce před druhými narozeninami už byla bez plen a celkem spolehlivě si říkala na čůrání i kakání. Ale na oslavě svých 2. narozenin, zrovna když jsem chválila, jak je bez plen a šikovná, tak se přede všemi počůrala a ani nepípla. :zed: Okolo 2,5 už nepotřebovala na odpolední spaní, ale na noc má pořád. Taky před spaním vypije spoustu mléka a do rána to nevydrží. Jsou jí 2 roky a 8 měs.

Phoebe13
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 25.10.14 18:11

Vůbec si s tím nelamte hlavu, žádné dítě nešlo do první třídy v plenách. Je jedno jestli to zvládne v 24 měsících nebo 40 měsících - zvládne to a za to ručím
Oba synové mi to „zpříjemnili“…
Starší čůral celkem brzy, ale odmítal kakat - kamkoliv.Do první třídy kakal tak jednou týdně a mooc ho to bolelo. Nezůstalo mi nic jiného, než počkat až psychicky dozraje a pochopí, že vyprazdňování sice není nic extra příjemného, ale musí to dělat všichni.
Druhý syn začal s čůráním do nočníku a na travičku cca. v 2,5 letech, ale ještě dva měsíce před třetími narozeninami kakal zásadně jen do kalhot - vždy jsem musela sebou tahat náhradní oblečení. Nyní už je vše v pořádku a vlastně ani nevím čím se to zlepšilo - zkrátka začal kakat do nočníku…
Moje rada? Hlavně neřešit… Stresujete sebe i dítě a k ničemu to nevede

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 25.10.14 18:14

A ty mu dáváš pllínku jen protože se pokaká do kalhot? Dcera zvládla bez problému až těsně po 3. narozeninách, ale ta se připočůrávala. Syn na čůrání si říká od 20 měsíců, občas se zapomene, ale vesměs bez nehod. Ale s kakáním mu to taky nejde. Kaká ve stoje, čůrá vlastně taky, takže nočník na sezení u nás neexistuje. Jednou za den vyklepu bobek z kalhot. Mudrujem domlouvám, hezky mluví takže už vše okecá, a le je mi jasné, že musí přijít jeho čas. Občas se nám podaří že když je třeba večer nahatej tak na kakání řekne a zvládne se vykakat ve stoje do nočníku (já chytám) ale je to spíš vyjímka. Nehrotím to a nechávám, jen občas trošku víc mudruju a zkoušíme odměny. Po spaní přes den většinou bez problému, někdy se počůrá těsně jak se vzbudí.

No a na noc má času dost. Dcera se naučila tím, že jsem jí než jsem šla já spát budila a tím, že jsme večer zrušili mléko.

Nevím jestli tě uklidním, ale s kakáním mají kolikrát problém i školkový děti. :mrgreen:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 25.10.14 18:15

Kluci nebyli na nočníku nikdy, chodili rovnou na redukci na celkej záchod. Od kdy bez plínek? Já vám vlastně ani nevím. Ne vážně, já to neřešila a nehrotila (z čehož se ale hroutily příbuzné právě proto, že za jejich mladých let dítě chodilo na nočník od roka). Já jim věřila, že do první třídy půjdou bez dudlíku a plín a náš prvňáček fakt plíny ani dudlíka nemá :nevim: :mrgreen:

jednažena
Echt Kelišová 9319 příspěvků 25.10.14 18:21

Zakladatelka snad promine :kytka: Holky odkdy se dava dite na nocnik?

marcellia
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 25.10.14 18:23

Dcera pres den bez plin 2 roky a asi 1 mesic, ale na noc ma jeste ted-3 roky a 3 mesice. A nejak to neresim, ona si na to sama prijde, nemam potrebu nekolikrat tydne menit povleceni a drhnout postel. S tema hovnouskama zkus ho nejak namotivovat, jednou to vyjde a pak uz to pujde cim dal lip:-D

Jannys
Kelišová 6675 příspěvků 25.10.14 18:24

Takmy máme 2 roky a 3 měsíce doma jsme bez plínky, ale kakat musí do pleny. Klidně se pos** a je mu to jedno! Jinak chodíme na velký záchod.
Venku jak kdy bez plínky když jdu do cetra a vím, že budeme něco vyřizovat a nakupovat dám plínku pokud jdeme na procházku snažím se chodit bez plínky ale vždy se najde nějaká nehoda :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >