Kdy jste si pořídili vlastní bydlení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 21.08.11 21:12
Bersaba píše:
Hypotéku na byt jsme si brali hned po svadbě, byli jsme bez dětí, oba mezi 25 a 30 lety, oba zaměstnaní na HPP, cca pětinu ceny bytu jsme pokryli vlastními úsporami.
I tak je to nářez. Už bych do toho asi znovu nešla.

a můžu se zeptat co bys volila, levnější byt, nebo tak?? nevycházíte finančně??

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 21.08.11 21:31
lopata píše:
Bersaba píše:
Hypotéku na byt jsme si brali hned po svadbě, byli jsme bez dětí, oba mezi 25 a 30 lety, oba zaměstnaní na HPP, cca pětinu ceny bytu jsme pokryli vlastními úsporami.
I tak je to nářez. Už bych do toho asi znovu nešla.
a můžu se zeptat co bys volila, levnější byt, nebo tak?? nevycházíte finančně??

Předně bych se tehdy od manžela nechala přemluvit a šli bysme z Prahy. Teď už to není tak snadné, máme dítě, závazky, v rámci možností jisté zaměstnání, finančně vycházíme. Jenom když člověk vidí tu šílenou částku měsíc co měsíc a přitom na ročním výpise z úvěrovýho účtu je pořád skoro to samý, tak :zed:.

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 21.08.11 21:34

Ahojky, kdyz jsem zjistila ze jsem tehule tak jsem jeste studovala a přítel už pracoval, našli jsme si podnájem v byte a po roce jsme si našli svuj byt a vzali hypotéku kterou máme na 20let. Mě je 20 příteli 27 a máme ročního prcka :wink:

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 21.08.11 21:40
Jenom když člověk vidí tu šílenou částku měsíc co měsíc a přitom na ročním výpise z úvěrovýho účtu je pořád skoro to samý, tak :zed:.

jasně, u hypo se první splácí úroky a konečná suma se moc nesnižuje.. to říkal i kamoš, že zaplatí za rok 120 000 za hypo, ale drtivá většina sou jen úroky, jistina se snižuje velmi pomalu… je to děs běs..

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 21.08.11 22:02
lopata píše:
Jenom když člověk vidí tu šílenou částku měsíc co měsíc a přitom na ročním výpise z úvěrovýho účtu je pořád skoro to samý, tak :zed:.
jasně, u hypo se první splácí úroky a konečná suma se moc nesnižuje.. to říkal i kamoš, že zaplatí za rok 120 000 za hypo, ale drtivá většina sou jen úroky, jistina se snižuje velmi pomalu… je to děs běs..

to je pravda, když příjde výpis z hypošky tak je to na depku, splácíme už nějakých 7 let a z půjčené částky jsme zatím splatili asi jen 30 tis, doteď jsme pořád platili za úroky :zed: ale co naplat, bydlet se musí, s tím jsem do toho šla, hlavně že bydlím ve svým :palec:

mroe
Extra třída :D 14892 příspěvků 21.08.11 22:47

My si brali hypoteku kdyz mela Julca 1,5 roku(my 32). Bylo to lepsi, protoze manzel mel tesne po zkusebce v praci, ja RP tenkrat 3500Kc a to bylo vse. Dneska jsem na tom lepe a diky tomu muzeme zit trochu slusne a zivit dve deti, dokonce uz jsem se vzmohli i na stare auto :mrgreen: . Z toho, co nam tenkrat zbyvalo, jsme vysli pul roku a ja musela do prace(chtela jsem i z jinych duvodu).
Jen bych si dneska radsi koupila byt o neco vetsi, na muj tenkrat vysneny jsme s prijmy nedosahli…ale dneska jsou byty zas drazsi a vetsi hypoteku uz zas nedostaneme, protoze je nam 37. Ale podotykam, ze jsme nemeli skoro zadne uspory, zadny jiny byt a nikdo nam nic nepridal ani nepujcil(coz kolem sebe casto vidam).

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 21.08.11 22:55
mroe píše:
My si brali hypoteku kdyz mela Julca 1,5 roku(my 32). Bylo to lepsi, protoze manzel mel tesne po zkusebce v praci, ja RP tenkrat 3500Kc a to bylo vse. Dneska jsem na tom lepe a diky tomu muzeme zit trochu slusne a zivit dve deti, dokonce uz jsem se vzmohli i na stare auto :mrgreen: . Z toho, co nam tenkrat zbyvalo, jsme vysli pul roku a ja musela do prace(chtela jsem i z jinych duvodu).
Jen bych si dneska radsi koupila byt o neco vetsi, na muj tenkrat vysneny jsme s prijmy nedosahli…ale dneska jsou byty zas drazsi a vetsi hypoteku uz zas nedostaneme, protoze je nam 37. Ale podotykam, ze jsme nemeli skoro zadne uspory, zadny jiny byt a nikdo nam nic nepridal ani nepujcil(coz kolem sebe casto vidam).

njn, to je život.. někdo dostane, jinej ne.. je to nespravedlivý, ale je to tak.. bohužel.

pandicka
Závislačka 3544 příspěvků 22.08.11 00:59

zakladatelko fakt je to dost o stesti.....­.jestli clovek dedi, najde si muze s vlastnim bydlenim, dostane se k super praci s manazerskym platem, zda mu rodice setri nebo vypomuzou, nebo v jakem meste bydli( ceny bydleni se dost lisi od lokality)

ja mam vlastni bydleni od 26, bez hypo, v te dobe jeste bez prcka…mam velke stesti na rodice, bez nich bych mela holou prdel

eMaminka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.11 21:51
Anonymní píše:
Ahoj. Mam dneska trosku depku. Mam pocit, ze mi tak trochu ujizdi vlak. Jeste teda nemam kristova leta, ale i tak porad nemam vlastni bydleni. S ditetem to jde trochu hure usetrit. Chtela bych vlastni bydleni, hypoteka nam posledne nevysla. Chtela jsem se zeptat v kolika letech jste si koupili svoje bydleni, vzali si hypoteku, jestli jste byli jeste bezdetni nebo uz meli potomstvo. Diky za reakce :mavam:

mě bylo 19náct a příteli 26let.. hypo nám díky jeho příjmům dali nahned… také jsme už čekali dcerku… holka ale být to na mě.. půjdu do důchodu než vylezu z podnájmu ;) takže klídek ;)

Barusak78
Závislačka 3359 příspěvků 27.08.11 16:54

Já si brala hypoteku ve 21ti, jen co jsem začala lépe vydělávat, na malý byt. Bylo mi líto rvát peníze cizímu do chřtánu. (vyšlo to úplně stejně jestli měsíčně hypo nebo podnájem). Dnes už je byt splacený, prodaný se ziskem a koupený malý baráček, který už mám bez hypotéky a bez dluhů. Jsem ráda, že jsem to vzala hned takto rovnou po škole a dnes už je vystaráno. Brala bych samozřejmě větší, ale tak aspoň něco vlastního.

Michaela23
Závislačka 3235 příspěvků 17.10.11 15:29

Já bydlela s rodiči v obecním bytě,po maturitě se naši odstěhovali a já tam zůstala bydlet s přítelem, cca za rok město byty odprodávalo do družstevního vlastnictví,takže jsem si ho ze stavebního spoření odkoupila, takže mám byt od cca 20ti let, děti jsme v té době ještě neměli. Na dnešní dobu obrovská výhoda,protože na hypo bychom s našimi platy asi nedosáhli nikdy :nevim:

jonatanka
Závislačka 2970 příspěvků 18.10.11 20:33

Do vlastního bytu jsme se stěhovali těsně před porodem syna. Hypotéku nemáme.

slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 18.10.11 20:48

před čtyřmi lety (červen)jsme si tehdy ještě s přítelem brali hypotéku na byt,mě bylo 24,jemu 29 o dva roky pozdělji v červnu jsme se vzali a za další dva roky 19.června letošního roku se nám narodila dcera :-D co bude v červnu za další dva roky netuším,ale určitě něco pěkného :lol: bohužel,v dnešní době to jinak,než si vzít hypotéku,nejde­.........

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 18.10.11 20:56

My jsme to nakonec vsechno zvladli bez hypotek. Ale asi by tomu bylo jinak, kdyby mi neumrela babicka. A muj drahy mel zase byt splaceny drive, nez jsme se poznali. Takze jsme nastesti s bydlenim za vodou celou dobu, co se zname.

Chapu, ze ne vsichni maji takove stesti jako my a utrapy, ktere ma vetsina lidi s ustavy typu banka, stavebni sporitelna atd., musi byt znicujici, obzvlaste, pokud uz mate miminka na ceste :-(

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >