Kdy jste si pořídili vlastní byt/dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:03
Kdy jste si pořídili vlastní byt/dům

Ahoj,
zajímalo by mě v kolika letech jste si pořídili vlastní bydlení? Pomohli vám rodiče nebo rodina? Dá se dnes vůbec pořídit bydlení bez zadlužení?
Moje sestřenice u mě byla včera na návštěvě a měla deprese z toho, že všichni mají byty, domy a ona v 35 nic. Říkala jsem jí, že je ještě čas, že takových je víc lidí. A dneska jsem nad tím celej den přemýšlela.
Jinak my s mužem (oba 25) máme teďka čerstvě byt, ale 15% jsme našetřili sami a 10% nám dali rodiče, takže jsme měli docela štěstí :oops: Kdybychom neměli pomoc od rodičů, tak bychom to měli tak za 3-4 roky.

Omlouvám se za anonym, ale teta sem občas chodí, tak nechci aby mě úplně poznala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4807 příspěvků 23.04.19 17:08

My nejak lehce po tricitce.. ted jsem rozvedena, je mi o deset let vic a nemam nic :mrgreen:

tininas
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 23.04.19 17:11
@Anonymní píše:
Ahoj,
zajímalo by mě v kolika letech jste si pořídili vlastní bydlení? Pomohli vám rodiče nebo rodina? Dá se dnes vůbec pořídit bydlení bez zadlužení?
Moje sestřenice u mě byla včera na návštěvě a měla deprese z toho, že všichni mají byty, domy a ona v 35 nic. Říkala jsem jí, že je ještě čas, že takových je víc lidí. A dneska jsem nad tím celej den přemýšlela.
Jinak my s mužem (oba 25) máme teďka čerstvě byt, ale 15% jsme našetřili sami a 10% nám dali rodiče, takže jsme měli docela štěstí :oops: Kdybychom neměli pomoc od rodičů, tak bychom to měli tak za 3-4 roky.Omlouvám se za anonym, ale teta sem občas chodí, tak nechci aby mě úplně poznala.

Vzhledem k tomu, že jsi anonym, tak Ti odpovím neanonymně, ale o to víc upřimně.

Se svou sestřenicí se o dnešní bytové situaci vůbec nebav, protože se jí můžeš jevit:

a/ chlubivě,
b/ jízlivě,
c/ hloupě.

Ani jedno nepřispívá dobrým rodinným vztahům. :)

Příspěvek upraven 23.04.19 v 17:12

robinka
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 23.04.19 17:11
xkoup21
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 23.04.19 17:14

Ve 30 a 1/3 nam dali rodice. Zbytek hypoteka. Byt 3+1 u Prahy.

09Veronika09
Kecalka 418 příspěvků 23.04.19 17:14

Já jsem si vzala hypotéku loni když mi bylo 31. Byla jsem sama s dcerou a nájmy tady hrozně drahý, takže jsem byla ráda, když se mi podařilo sehnat byt a dostat hypotéku. Měla jsem něco málo ze stavebka, ale jinak mi nikdo nepomohl.

Bábrdl
Generální žvanilka 23647 příspěvků 23.04.19 17:15

Brzo, s klikou.
Pak jsme si koupili po čtyřicítce s manželem na hypotéku tzv. „investiční“.

Jo a bez štěstí a pomoci rodiny by to nešlo.

Ještě mám připsanou chatu a cca 1/6 chalupy na Vysočině

Příspěvek upraven 23.04.19 v 17:17

iwinek
Kecalka 368 příspěvků 23.04.19 17:15

My s manželem jsem se rozhodli, že si postavíme dům v mých 27, původně jsme uvažovali o koupi hotového, ale k dalším narozkám jsem dostala stavební povolení. Takže takhle bude bohužel dům úplně náš až tak za 20let…a bez pomoci rodiny by to finančně taky nešlo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:17

Rodiče mi ušetřili půl milionu, tak je jednoho krásného dne využiji, zatím nic. Anonym z důvodu financí :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:17

Mně je 25, manželovi 26, minulý rok jsme koupili pozemek a příští rok na jaře začínáme stavět barák :) Teď čekáme na stavební povolení, které by mělo být každým dnem hotové a hned si vezmeme hypotéku. Teď bydlíme v podnájmu, ale své bydlení bychom měli už cca. 2 roky zpátky, kdybychom našli vhodný byt. Byli jsme na několika prohlídkách už s předvyřízenou hypotékou, takže bychom se mohli hned stěhovat, ale pokaždé nám něco nevyhovovalo. Bez pomoci rodičů bychom nic z toho neměli. Oběma nám celý živit spořili, takže máme slušný základ a nemusíme čekat roky, než něco našetříme. Naši vrstevníci žijí také buď v nájmech bez nějaké lepší vyhlídky a nebo ještě u rodičů a studují. Nemít ale ve 35 letech nic mi už ale také přijde divný. Proč si kamarádka nevezme hypotéku?

Bábrdl
Generální žvanilka 23647 příspěvků 23.04.19 17:19
@Anonymní píše:
Ahoj,
Jinak my s mužem (oba 25) máme teďka čerstvě byt, ale 15% jsme našetřili sami a 10% nám dali rodiče, takže jsme měli docela štěstí :oops: Kdybychom neměli pomoc od rodičů, tak bychom to měli tak za 3-4 roky.Omlouvám se za anonym, ale teta sem občas chodí, tak nechci aby mě úplně poznala.

Nemít v pětatřiceti ani chatrč je teda trochu divný. Na co čeká?

boltova
Kecalka 208 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 17:19

Ve 25 byt (pujcka na druzstevni podil), v 27 jsem, s ted uz manzelem, vyplatila uver na byt a vzala hypoteku na barak.

Od 21 jsem bydlela po najmech a doted vydavam cca stejnou castku za hypoteku. Hypoteku jsem dostala jeste jako bezdetna a svobodna s krasnym urokem. Dneska uz by to tak jednoduche nebylo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:21

V mých 19. Zděděný malý byt se prodal, koupil se větší. Měli jsme našetřeno asi 300 tisíc na byt (a dalších 300 na vybavení), něco jsme si ještě půjčili od rodičů.
Jo a tady stály panelákové byty kolem 2 milionů, teď zase o trochu víc, je to pár let zpátky.

Příspěvek upraven 23.04.19 v 17:24

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 17:22

Nám je s manželem už 38 let a teprve letos začínáme stavět. Rodiče nám darovali pozemek, našetřili jsme cca 40% a zbytek hypotéka. Trochu si říkám, že jsme mohli začít dříve, ale co už no.

Kl.ad
Stálice 64 příspěvků 23.04.19 17:23

Ahoj, mě je 26 a začínáme nad hypotékou uvažovat. Nicméně tím asi končíme, protože nemáme ani těch 20 % našetřeno… :D Takže budeme několik let šetřit a nebo doufat, že budou zase někdy půjčovat 100% :nevim: ale chtěli bychom domeček

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama