Kdy jste si řekli je konec manželství

Anonymní
26.8.21 22:39

Kdy jste si řekli je konec manželství

Nevím jak toto téma nazvat, proto ten možná divný název.

Zajímalo by mě, kdy jste si řekli pomyslné „a dost!“ v manželství, ve kterém na první pohled nic nechybělo, jen jste už žili vedle sebe bez sebemenší úcty ke druhému?

S manželem se znám 10 let, po 5 letech chození jsme se vzali a po dvou letech manželství se nám narodilo dítě. Od doby těhotenství až v podstatě do teď (4 roky) to jde z kopce. Každý rok je to horší a horší, jsme dalo víc odcizení, žijeme vedle sebe, řešíme jen nejnutnější provozní věci, nespíme spolu a dokonce každý spíme v jiném pokoji. Co se týká financí nebo péče o dítě tak to je relativně v pohodě. Dnes jsme měli debatu ohledně případného dalšího dítěte (samozřejmě, že vím, že v momentě, kdy je vztah totálně v kopru není rozumné pořizovat si dítě, ale končí mi RP a abych měla ještě nárok na případnou další PPM tak by bylo potřeba se začít snažit hned). Manžel mi řekl několik důvodů, proč další dítě nechce, nejpodstatnějším důvodem byl jeho věk (v době případného narození by mu bylo 45). Celý rozhovor o dítěti byl spíše fiktivní, ale dost mě to ranilo. Vlastně kromě financí nás spolu nic nedrží. Jak dlouho lze vydržet v tomhle žít?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2632
26.8.21 22:43

A nějaká snaha o záchranu manželství proběhla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
26.8.21 22:44

Kolik je tobě? Manželovi neni tolik, ale v krizi byt další roky doma, to bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 22:47
@alena1995 píše:
A nějaká snaha o záchranu manželství proběhla?

Loni jsem navrhovala poradnu, protože už toho na mě bylo dost. Odmítl tam chodit, tak chodím sama. Ale manželství to nijak nepomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 22:48
@Pidulka1991 píše:
Kolik je tobě? Manželovi neni tolik, ale v krizi byt další roky doma, to bych nechtěla.

on tvrdí, že když by případné další dítě dorostlo tak jemu bude 65 bude v důchodu atd.

• Citovat
  • Nahlásit
6265
26.8.21 22:50
@Anonymní píše:
Loni jsem navrhovala poradnu, protože už toho na mě bylo dost. Odmítl tam chodit, tak chodím sama. Ale manželství to nijak nepomáhá.

Toto by mi vadilo hodně, neváží si tě natolik, aby šel vašemu vztahu pomoc. I kdyby měl pocit, že se nic neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2340
@Anonymní píše:
Nevím jak toto téma nazvat, proto ten možná divný název.

Zajímalo by mě, kdy jste si řekli pomyslné „a dost!“ v manželství, ve kterém na první pohled nic nechybělo, jen jste už žili vedle sebe bez sebemenší úcty ke druhému?

S manželem se znám 10 let, po 5 letech chození jsme se vzali a po dvou letech manželství se nám narodilo dítě. Od doby těhotenství až v podstatě do teď (4 roky) to jde z kopce. Každý rok je to horší a horší, jsme dalo víc odcizení, žijeme vedle sebe, řešíme jen nejnutnější provozní věci, nespíme spolu a dokonce každý spíme v jiném pokoji. Co se týká financí nebo péče o dítě tak to je relativně v pohodě. Dnes jsme měli debatu ohledně případného dalšího dítěte (samozřejmě, že vím, že v momentě, kdy je vztah totálně v kopru není rozumné pořizovat si dítě, ale končí mi RP a abych měla ještě nárok na případnou další PPM tak by bylo potřeba se začít snažit hned). Manžel mi řekl několik důvodů, proč další dítě nechce, nejpodstatnějším důvodem byl jeho věk (v době případného narození by mu bylo 45). Celý rozhovor o dítěti byl spíše fiktivní, ale dost mě to ranilo. Vlastně kromě financí nás spolu nic nedrží. Jak dlouho lze vydržet v tomhle žít?

Je to celé divné. Chceš se snažit o další dítě v nefunkčním manželství kvůli nějakému nároku na PPM. Kdyby na to kyvnul, tak bys to udělala… Teď jsi prostě naštvaná… To co máte vy, v tom se dlouhodobě žít nedá… Líp se ti to bude řešit s jedním dítětem než se dvěma…
Normálně začni chodit do práce a zkuste poradnu. Ale z toho co píšeš, už asi není co zachraňovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
@Anonymní píše:
on tvrdí, že když by případné další dítě dorostlo tak jemu bude 65 bude v důchodu atd.

Jako jooo chápu ho, ale ty jsi asi o dost mladší, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 22:51
@Pidulka1991 píše:
Jako jooo chápu ho, ale ty jsi asi o dost mladší, ne?

mě je 35

• Citovat
  • Nahlásit
427
26.8.21 23:00

Mě přijde, ze řešíte to, co všichni. Mam doma 3lete dítě a taky to vztahem hodne zzamavalo…taky řešíme hlavně provozní veci, sex minimalne…uz me taky vic štve nez vzrusuje…ale prisuzuji to te zmene, najednou to neni o nas, vse ridi dite, hlidani moc neni…asi s tim bojuje dost páru. Abys pak nelitovala…ono najit dnes normalniho chlapa neni nic jednoducheho…kor v 35…vsichni uz budou mit na krku svoje deti, alimenty, budes resit komplikovane vztahy s byvalkama…je neco zasadniho, co ti na partnerovi vadi? Alkohol, urazky, nezajem o dite…nebo ti doma pomůže, postara se o dítě, financne te zabezpečí, ale jen ti vadí, ze uz neni ta vášeň a zajem? Ja bych se nejdriv poradne zamyslela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
26.8.21 23:01

Chápu tě, kámoška řešila něco podobného. S tím rozdílem, že její muž je puntičkář a prostě za vše ji peskuje.
Když ji končila mateřská, přemýšlela jestli vůbec chce druhé dítě s takovým chlapem.
No on druhé chtěl (má 41) takže mají už 2 kluky.
Zatím se zdá, že se všechno urovnalo, ale čekám, kdy mi bude zase volat nebo psát, že udělala chybu.
Ona spíš chtěla druhé dítě, jinak myslím, že by s ním už nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
26.8.21 23:01

Řešit ve vaší situaci další dítě je hloupost. Zaprvé zastávám názor, že děti se mají rodit do milující a stabilní rodiny, zadruhé bys byla další roky doma a tedy bys měla horší podmínky pro případný odchod, ke kterému to zřejmě směřuje, když manžel odmítá problémy řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 23:04
@Petra67 píše:
Mě přijde, ze řešíte to, co všichni. Mam doma 3lete dítě a taky to vztahem hodne zzamavalo…taky řešíme hlavně provozní veci, sex minimalne…uz me taky vic štve nez vzrusuje…ale prisuzuji to te zmene, najednou to neni o nas, vse ridi dite, hlidani moc neni…asi s tim bojuje dost páru. Abys pak nelitovala…ono najit dnes normalniho chlapa neni nic jednoducheho…kor v 35…vsichni uz budou mit na krku svoje deti, alimenty, budes resit komplikovane vztahy s byvalkama…je neco zasadniho, co ti na partnerovi vadi? Alkohol, urazky, nezajem o dite…nebo ti doma pomůže, postara se o dítě, financne te zabezpečí, ale jen ti vadí, ze uz neni ta vášeň a zajem? Ja bych se nejdriv poradne zamyslela…

jo přemýšlím o všem, rozhodně nejsem typ, že se naštvu a letím hned na soud podávat papíry na rozvod (ani nevím, jak se to dělá). Právě, že nic zásadního (milenky, alkohol, droky, gamblerství atd.) se neděje. Nadávky, ale ano a to někdy dost drsné.

• Citovat
  • Nahlásit
1270
26.8.21 23:13

A co si vlastně představujete, že se bude dít? Co konkrétně děláte pro to, aby jste byli pár, rodina a ne jen spolubydlící? To jste si oba na sebe nenašli 4 roky čas? A proč? Tak jeho to přece taky musí trápit, ne? Je jasné, že to v manželství po 10 letech nebude jak po měsíci chození, ale přece si spolu můžete vybudovat celou síť zvyků, zážitků, překvapení, co vám ten vztah ozvláštní a zase se z něj budete těšit. A ne roky komunikovat jen o jídle a úklidu a pak se sebrat a jít. :nevim: Co konkrétního třeba děláš ty, aby vám spolu bylo dobře? Vyprsknout na něj manželskou poradnu evidentně není správné řešení. TK hledejte další, společně. A ne zalepit nefunkční vztah dítětem a za rok budeš hledat bydlení pro samoživitelku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14839
26.8.21 23:15
@Anonymní píše:
jo přemýšlím o všem, rozhodně nejsem typ, že se naštvu a letím hned na soud podávat papíry na rozvod (ani nevím, jak se to dělá). Právě, že nic zásadního (milenky, alkohol, droky, gamblerství atd.) se neděje. Nadávky, ale ano a to někdy dost drsné.

Je ti 35, na co cekas?
Horsi to byt uplne asi nemuze, vzdyt jsi sama uz ted.
Tak bud budes sama dal bez te beznadeje na krku, nebo budes mit stesti a bude treba nova laska i druhe dite. Necekala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat