Kdy jste si začali věřit v řízení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.5.22 20:10

Kdy jste si začali věřit v řízení

Ahoj, s prvním potomkem jsem se konečně odhodlala k dodělání si řidičáku, měla jsem dokonce koupených o 10h jízd navíc, nez bylo žádáno. Jsem taková poctivka. Zkoušky byly napoprvé.
Dnes jsem poprvé vyjela s manželem, který se nedržel asi milionu připomínek (že špatně vyjíždím z park. místa, že jedu moc vpravo, že na semaforu moc brzo připravuji „jedničku“). Ani teda popravdě, jsem se necítila, moc komfortně, jak tam nebyl instruktor, který by kdyžtak zasáhl.
Kdy jste se „vyjezdili“ vy? Ve mně se začíná tvořit blok a bojím se, abych nakonec zase nepřesedlala na MHD

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
803
9.5.22 20:17

2 roky jsem jezdila vždycky s někým. A to i přes to že jsem měla své auto. Věřit jsem si začla víc až když jsem začla jezdit sama. Opravdu sama. Nejvíc mi sebevědomí dodal známí co mi bez keců a dobrovolně pujcil své úplně nové auto..chlap co dá ženský dobrovolně auto?
Jezdit, jezdit, jezdit. Auta se člověk nesmí bátt ale musí mít respekt.

Příspěvek upraven 09.05.22 v 20:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
9.5.22 20:18

Základní rada - nejezdi s manželem! Máme nové auto a manžel to samé - tisíce připomínek, rad, vyděšených “výkřiků” … :P abych mu toho jeho miláčka nenabourala :roll: řekla jsem mu, že jediné, co mě na silnici znervózňuje a stresuje, je on. Teď jezdím sama a vše je úplně v pohodě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 20:20

Já tedy neporadím, protože blok mám taky. Pokud jsi perfekcionista s nízkým sebevědomím jako já, tak to jednoduché není. Nevyjela by s tebou spíš nějaká kamarádka? Tyhle poznámky od manžela opravdu nepomohou.

• Citovat
  • Nahlásit
2115
9.5.22 20:22

Po získání řidičáku jsem 7 let nejezdila, blok mi zařídil můj tatínek svými připomínkami. Pak jsem se rozjezdila s manželem. Ale můj manžel je prostě fakt rozumnej chlap a spočítal si, že když se rozjezdím, tak to pro něj bude mnohem výhodnější, když nebude jedinej řidič, a rozhodně se mi řízení nesnažil zprotivit a měl nekonečnou trpělivost. Nejvíc jsem se hodila do klidu když jsme pořídili moje první auto, takže už jsem se nebála že ho zničím manželovi a nebude mít čím jet do práce. Už řídím nějakých 7 let a dobrý…
Pokud je tvůj manžel nervák, tak je otázka jestli si radši ještě nedoplatit nějaké kondiční jízdy s někým…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12962
9.5.22 20:23
@Anonymní píše:
Ahoj, s prvním potomkem jsem se konečně odhodlala k dodělání si řidičáku, měla jsem dokonce koupených o 10h jízd navíc, nez bylo žádáno. Jsem taková poctivka. Zkoušky byly napoprvé.
Dnes jsem poprvé vyjela s manželem, který se nedržel asi milionu připomínek (že špatně vyjíždím z park. místa, že jedu moc vpravo, že na semaforu moc brzo připravuji „jedničku“). Ani teda popravdě, jsem se necítila, moc komfortně, jak tam nebyl instruktor, který by kdyžtak zasáhl.
Kdy jste se „vyjezdili“ vy? Ve mně se začíná tvořit blok a bojím se, abych nakonec zase nepřesedlala na MHD

Od začátku jsem jezdila sama, začala jsem v srpnu a v zimě už jsem si byla jistá. Loni jsem začala jezdit na motorce, s expřítelem děsně nervózní, jak furt ječel do interkomu, co a jak je špatně. Včera jsem po roce jela poprvé sama a naprosto v pohodě, takže věřím, že letos tu motorku taky dám. Ale sama!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
9.5.22 20:25

Každej chlap pinda do řízení. Nejsou totiž v tu dobu na koni. Pindat bude vždycky.. Špatně vyjíždím, pozdě vyjíždím, jsem moc blízko, daleko od chodníku, jedu tudy a ne tamtudy, bacha jede auto. Pokud mám s autem nějaký problém jsem já ten den… páč jemu to nedělá. Pak zjistí, že jemu taky skáče ale on na to přišel. Všichni jsou asi takový. jrzdit sama, spoléhat na sebe a je klid :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
9.5.22 20:28

Mam ridicak 6 let a neridim. Proste se bojim a nikdy jsem se neodhodlala. Mela jsem nakroceno nejak tesne na zacatku tehotenstvi, kdyz jsme jezdili na zahradu a partner si treba dal s klukana pivo, tak jsem ridila. Pak mi narostl pupek a uz jsem se zase bala. Sama bych do toho nesedla, mam nejaky blok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26249
9.5.22 20:32
@Anonymní píše:
Kdy jste se „vyjezdili“ vy? Ve mně se začíná tvořit blok a bojím se, abych nakonec zase nepřesedlala na MHD

Vyjezdila jsem se tak po roce? Já začala okamžitě po udělání papírů dojíždět do práce cca 25km. Musela jsem. S manželem jezdím nerada do dneška. On teda málokdy něco vytkne, ale stačí, když si povzdechne :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229

Po získání ŘP jsem nejezdila 5let. Pak, jako ty, s připomínkama manžela a drkotáním zubů. Po dalších letech, z rodinných důvodů (starosti s rodiči) musela začít sama a pravidelně. Nejlépe je jezdit sama beze spěchu a postupně. Teď po dalších letech super, jízdu si užívám. Jsem schopná sednout za jakékoli, i cizí, auto a jet. Taky jsem zůstala sama a kolem auta si vše zařizuji. Prostě, když musíš, naučíš se. Doporučuji nejdřív jednu trasu se naučit dobře, pak přidávat… Jde to :lol: :palec:

Příspěvek upraven 09.05.22 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589

Já neměla tenhle problém vůbec nikdy, řídila jsem od začátku v pohodě. Pak jsem nečekaně chytla sněhovou kalamitu, když jsem měla řidičák asi 3 měsíce a musela jet sama asi 30 km po dálnici, kdy vozovka klouzala, bílá tma, viděla jsem před sebe na dva metry a v kopci uvázly kamiony, jak to klouzalo, takže jsem se jim tam musela vyhýbat na té namrzlé vozovce a nezastavit, protože bych se už na tom ledu nerozjela. Byl to slušný křest ohněm a já si tenkrát řekla, že když jsem zvládla tohle, tak už zvládnu všechno. :lol:

Asi tě nepotěším, ale myslím, že ne všichni mají na řízení vlohy nebo to dokážou psychicky snést. Někdo se třeba hroutí, když mu auto chcípne na křižovatce a už se nerozjede a někomu to vůbec nevadí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
202

Ani nevím jak dlouho trvalo, než jsem se vyjezdila. Řidičák jsem si dělala před 12ti lety a dodnes mám respekt z výjezdu po Praze, bez navigace bych se tam už ani nepouštěla. Naposled jsem ji neměla a trasu jsem si protáhla minimálně o půl hodiny :zed: Ale jinak běžně jezdím 150km i více naráz. Hlavně jezdi pravidelně a nejlépe sama. Manžel vedle tebe je podle všeho rušivý element, který tě rozhodí dřív než vyjedeš z parkoviště. Vol třeba na začátek trasy, které znáš a spíše mimo město. Až si budeš jistá na nich, začni se pouštět dál. Nejlepší co tě naučí, je prostě když nemáš jinou možnost a tím autem musíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 20:35
@Anonymní píše:

Po 8 letech od autoškoly jsem sedla do auta. 2 kondiční jízdy v pohodě, učitele nechápali co tam dělám, když řídit umím.
Jezdila jsem taky s chlapem, kecal tak že jsem mu řekla, že buď přestane nebo si vystoupí a že já mu taky nemluvím do šoferování. Přestal, já se po nějaké době uklidnila a teď už jezdím i sama.
Jako cestu odřídím docela v pohodě i když vždy si řeknu co by se dalo udělat jinak, ale vyježděná si nepřipadám

• Citovat
  • Nahlásit
12139
9.5.22 20:35

Já začala jezdit hned sama. Teď po 20 letech jsem vyježděná tak, že mě manžel chválí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
9.5.22 20:37

Řídím 13 let, u nás v rodině se dává k 18. narozkám autoškola. Taťka trval na tom, že hned po zkouškách musím jezdit, takže jsem jej párkrát musela někam odvézt :lol: pak už mi naši auto půjčovali, pokud ho nepotřebovali a měla jsem ho za co nakrmit.

Můj muž mi do řízení nekecá, nedělal to teda nikdy, ani když mi svěřil auto svých rodičů někdy ze začátku. Jediné, kdy jsem byla za volantem nesvá bylo, když mě brácha poprosil abych ho odvezla z jedné oslavy jeho autam a měl automat. Ten třetí pedál mi tam prostě chyběl, bylo to v noci, no chvíli mi to trvalo než to jelo tak, jak jsem chtěla, hele ale brácha ani necek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat