Kdy jste šly poprvé na KTG?

3.12.19 20:43

Kdy jste šly poprvé na KTG?

Ahoj holky, mám dotaz. Jsem 39 tt. Teprve včera mě moje gynekoložka poslala do porodnice, kde mě objednali až na 13.12., což je 2 dny před termínem porodu (15.12.). Moje doktorka mi dělala větší UTZ v 36. týdnu skrz to, že je malá menší. Se synem jsem se do porodnice stihla jen nahlásit a za dvě hodiny jsem jela rodit, takže nevím, kdy se na KTG chodí, ale popravdě mi to přijde celkem pozdě. Bojím se i skrz to, že syn byl narozený o 3 týdny dřív a měla jsem špatnou placentu, což zjistili u porodu. Všichni v mém okolí chodí cca od 37. týdne na monitor do porodnice. Měla to taky takto některá z Vás? Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21538
3.12.19 20:46

Běžně se chodí zhruba měsíc před porodem, po týdnu, měla jsem to taky tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 20:47

Chodila jsem měsíc před porodem, ke své doktorce, jednou týdně. Po termínu každé dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 20:50

@pe-terka Takže to, že jdu poprvé na monitor 2 dny před termínem asi není moc v pořádku, že? :nevim: Mám právě obavy, že je menší a nikdo mě od 36. týdne nekontroloval (aspoň průtok v pupečníku)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 20:52
@Markulllka píše:
@pe-terka Takže to, že jdu poprvé na monitor 2 dny před termínem asi není moc v pořádku, že? :nevim: Mám právě obavy, že je menší a nikdo mě od 36. týdne nekontroloval (aspoň průtok v pupečníku)…

Prutoky mi taky nikdo nikdy nekontroloval, uz jsem neměla od 34tt. Ale na monitory bys chodit měla. Vědí v té porodnici, že jsi ještě na žádném nebyla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1344
3.12.19 20:56

Já jsem měla první kontrolu v porodnici ve 39+0 ale bez monitoru, ten prý dělají až v termínu :think: první monitor jsem měla 40+0, další pak 41+0 a pak po nástupu na vyvolání už stále :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 21:01

@Zubenka01 No když jsem tam volala objednávala se, tak jsem jim řekla termín porodu a že mě dneska odeslala doktorka do porodnice. Sestra se zeptala, jestli nemám rizikové, nebo nějaké komplikace, dala termín a nazdar :? No, zítra si tam zavolám a zeptám se na to, protože být takto nejistá až pomale do porodu fakt nechci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
3.12.19 21:23
@Markulllka píše:

není to běžné, ale pokud cítíš pravidelně pohyby, nedramatizovala bych to…Některé děti se rodí menší a jiné větší, to ještě nemusí znamenat problém.
Ted už pod dohledem budeš, tak věř v dobré konce…Dřív ženy taky rodily bez monitorů a většinou bylo vše v pořádku. Čímž nechci rozpoutat polemiku ala porody na poli, jen ti dodat nadhled a optimismus…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 21:30

První monitor v ukončeném 35tt a pak každý týden až do termínu - to vše u mého gynekologa. U prvního syna me ve 40+0tt odeslal do porodnice a tam jsem byla co 2 dny na monitorech a ve 41+0tt porod. U dcery jsem byla na posledním monitoru 40+3tt a dcera se 40+4tt narodila a v porodnici jsem stihla monitor pouze u příjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
3.12.19 22:02

Chodím od 36tt každý týden..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 22:10

@pe-terka To jo, ale syn byl taky menší, jenže měl špatnou placentu a tam mi právě řekli, že ještě, že si sám uměl poradit a řekl si jít na svět o něco dříve. Samozřejmě vím, že každé těhotenství je jiné, že tohle je ´´snad´´ v pořádku. Ale hlodá Tě to, zvlášť když okolí chodí na monitory a tebe objednají na první dva dny před termínem. Pohyby cítím pravidelně každý večer, což mě uklidňuje… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 03:18

Monitory od 36 tt po týdnu se uz běžně nedělají, mozna v Čechách. Všude jinde je to zastaralá praxe a u zdravého tehotenstvi je první monitor az kolem termínu porodu. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 09:48

@KKKopretina takto díky za to, že muj gynekolog má „zastaralou“ praxi a na monitory jsem chodila od 35tt :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
4.12.19 20:11

@Markulllka @KKKopretina je to tak, trend je takový, že monitory se dělají až od 40.tydne, tedy opravdu až kolem termínu porodu. Jen většina gynekologu se zatím drží toho starého. Je to stejné jako vnitrni vyšetřování v příběhu tehotenstvi, pokud je vše o. k., tak stačí při odběru cytologie a výtěru + 1× USg cervikometrie, přesto stále většina gynekologu vnitřně vysetruje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama