Kdy jste začali učit děti bruslit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pufik20
Kecalka 332 příspěvků 27.12.17 20:19
Kdy jste začali učit bruslit děti?

Chtěla bych vědět, kdy jste začali učit děti bruslit, na jakých bruslích (kačenky nebo normální lední). Za jak dlouho jim to začalo jít např. po kolika návštěvách kluziště dítě objelo samo kolečko…Samozřejmě, že je každé dítě jiné a počítám s různými názory a zkušenostmi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mončičáki
Kecalka 121 příspěvků 50 inzerátů 27.12.17 20:25

Byli jsme letos poprvé, zatim celkem ctyrikrat, synovi je 3,5 roku a zatim sam ujede tak tri metry, jezdi na klasickych kanadach

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 20:25

Můj syn ve čtyřech letech, klasické, žádné kačenky… při druhé návštěvě už jezdil sám

AliTad
Kelišová 5237 příspěvků 27.12.17 20:26

Kluci začali loni na podzim, tedy v necelých 4 a 6 letech. Mladší teď bruslí jak drak, starší se pořád dost bojí, za ruku balanc drží, ale samostatně po ledě akorát cupitá.

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 27.12.17 20:27

Budeme zacinat letos - deti je dostaly pod stromecek. 2,5 leta kacenky, 5 leta normalni.

robínek
Extra třída :D 13532 příspěvků 27.12.17 20:28

Obě dcery začínaly ve 3 letech a kousek na normálních bruslích. Super jsou kluziště, kde mají branky, kterých se děti při bruslení drží.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 27.12.17 20:31

Dcera začala loni, ve čtyřech letech, dostala lední brusle od Ježíška. Celkem jí to šlo. Zkoušeli jsme to i o rok dřív, ale měla prťavou nohu, takže z kačenek vypadávala. Loni na jaře dostala i kolečkový brusle, v těch teď občas jezdí po bytě :mrgreen:

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 27.12.17 20:41

Kluci v podstatě letos. Syn 7 let na kurzech bruslení se školou, nejdříve jezdil s kuželem, pak sám. Mladší syn, 5,5 roku letos na ledu třikrát, objede celý kluziště, ale zatím ta technika není úplně ok. Oba měli od začátku zavazovací (ne na přezky, důležité, dle trenéra) hokejový brusle.

kuchle
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 49 inzerátů 27.12.17 20:42

S oběma jsme začali letos jak začalo veřejné bruslení. Dcerce bylo 18měsíců, synovi necelé čtyři roky. Oba začali s kačenkami. Dcerce to šlo k velkému překvapení lépe než synovi. Po pár kolech s oporou byli schopni jet i bez ní. Po třech brusleních jsme synkovi pořídili normální brusle, maličká má dál kačenky.

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 27.12.17 20:45

Tý jo já to zrovna letos řeším, zda se cítit za rodinu divně či ne..Vůbec nelyžujeme ani nebruslíme..ani já ani muž to neumíme, já ani na lyžáku se školou nebyla, muž taky ne, brusle jsme párkrát obuli až někdy v pubertě a už to zas neumíme..Dcera 6,5 roku se vyjádřila, že se zatím ani bruslit ani lyžovat učit nechce a to jsme jí od toho neodrazovali, naopak, např. na lyžák jsem se jí nenápadně naopak snažila lákat, že tam bude legrace s kamarády, něco se i přiučí atd..
Tak můj dotaz zní asi trochu jinak, ale - je tady naopak někdo, kdo zimní sporty taky vůbec neprovozuje a ani jeho děti? :think:
Ještě dodám, že naši taky nikdy nelyžovali a nebruslili..a rodiče manžela myslím taky ne.. :nevim:

Příspěvek upraven 27.12.17 v 20:45

pufik20
Kecalka 332 příspěvků 27.12.17 20:45

Moc děkuji za reakce našemu jsou tři a kousek. A říkala jsem si jestli to není dlouho. Byl prvně včera. Půjčili jsme si tam tu balanční figurku. Tak se jí držel a já tlačila. Brusle měl také půjčené. Potřebovala jsem poradit jaké koupit. Už vím, že normální.

jenny.fields
Generální žvanilka 24287 příspěvků 27.12.17 20:45

3.5 roku bez drzeni za ruku nebo zidlicky. Pridrzovani za salu kolem pasu.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 27.12.17 20:52

V šesti letech. Po dvou návštěvách už bruslí sami a téměř nepadají :D. Brusle mají rostoucí s přezkami.

Uživatel je onlineIjen
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 27.12.17 20:52

Ve 4 letech, mladsi je motoricky nemehlo po mně, tak jsme ho chteli trochu otrkat nez zacali chodit se skolkou. Po kolikate navsteve objel kluziste to si fakt nepamatuju, myslim ze cely ten prvni skolkovy kurz byl spis padaci. Ale dalsi rok uz jezdil v pohode a na skolnich kurzech je vzdycky v prvni skupine. Starsi syn umel vzdycky vsechno hned a hlavne se nebal, u nej to byla otazka dvou tri navstev.

pufik20
Kecalka 332 příspěvků 27.12.17 20:53

@Evulina Já se taky naučila brusli až ve dvaceti. Nikdo nás k tomu nevedl, ve škole mi bylo trapně, když spolužáci bruslili a já se tam nějak plácala, nebo spíš stála. Stejné to bylo s plaváním, a lyže to samé. Snažíme se proto děti vést ke sportu od mala. Já neumím moc plavat tak do bazénu jezdí malý s tátou, který zase nebruslí, to učím já. Od ledna jde malý se škoulkou lyžovat za to jsem taky moc ráda. Beru to podle sebe. Bylo mi moc líto, že ostatní umí plavat, bruslit, někteří i lyžovat a já jak trubka nic :,( Nechci aby to mělo mé dítě stejně a čím dřív se to naučí tím lépe pro něj. Ale do ničeho ho nenutíme, sport se mu líbí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama