Reklama

Kdy k doktorovi na kontrolu???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rafík
Kecalka 484 příspěvků 19.08.09 12:07
Kdy k doktorovi na kontrolu???

Ahoj holky,
mám dotaz. Loni v lednu jsem prodělala zamklé těhotenství a do té doby se s přítelem znovu snažíme o mimi. Teď to konečně vypadá nadějně. Menstrauce se 2 dny někde zapoměla, bazální teplota neklesá, spíše roste, a na mama testu jsem včera a i dnes objevila slabou druhou čárku. Tak snad.
Kdy myslíte, že mám jít k Dr. na ultrazvuk? ¨Kdy je vidět srdíčko? Bojím se, aby to nedopadlo jako vloni. Nevím jestli bych na to znova měla sílu.
Dík za odpovědi

Reklama

Reakce:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 19.08.09 12:14

Tak ja sla az kdyz mi to vychazelo na cca 8tt, to uz je srdicko 100% a dr. uz mi i rikal jak je velky a zda odpovida. Takze podle toho co pises bych se objednala tak na uplny konec zari, nekdy az po Vaclavovi.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 19.08.09 12:25

Rafik běž až tak v 7 týdnu (do té doby stejně není nic moc vidět - kdoví jaký má tvůj doktor ultrazvuk), ostatně celý 1 trimestr je o tom zda to vyjde či nevyjde a s tím stejně doktor nic neudělá. Pokud nevyjde, netrap se, říkej si miminko by nebylo zdravé a proto to příroda zařídila takto.
Držím palce a žádné zběsilé :poblion:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 19.08.09 12:30

Dřív jak v 7 týdnu to nemá význam. U mě bylo srdíčko vidět až v osmém týdnu.
Co se ZT týká, taky jsem ho v roce 2004 prodělala a podívej se na moje metříky :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 19.08.09 14:21

Rafíku - můžeš to zkusit nejdřív za 14 dní konec 6tt. To bude možná! vidět srdíčko, ale chápu že jsi natěšená, já utíkal u prvního ještě s „počůraným testem“ :wink:
A pravděpodobnost opakování ZT opradvu prý není vysoká tak se nestresuj a užívej si embrijka…

PetruS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.09 19:05

Rafíku, u nás bylo vidět srdíčko v 6tt. V 5tt pouze váček. :)
Moc ti držím palce, ať vše dobře dopadne a prožiješ pohodové těhotenství :)

nothingn
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 20.08.09 08:16

Rafíku nedřív bych šla v 6tt.Já měla také zamlklé těhu a potom mě hrozně hlídali.Pořád krev a děsný nervy.Doktorka má utz v ordinaci a říkala mi,že to zase nevypadá dobře.S pláčem jsem se objednala na lepší utz do Gennetu (sice zaplatila 500kč),a čekali nejhorší ortel.Jenže tam na mě koukali jako navola,byla jsem 6tt a srdíčko bilo.Takže záleží jaký má kdo utz.Čím dýl půjdeš,ušetříš nervy.Moc držím palce,aby se to povedlo.

Rafík
Kecalka 484 příspěvků 24.08.09 11:18

Holky, moc děkuji za odpovědi a hlavně za podporu. Jsem objednaná na ultrazvuk 31. 8. To budu mít přesně 14 dní zpoždění, tak snad už bude něco vidět. Jsem docela nervní, ale snad to tentokrát dopadne dobře.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 24.08.09 13:33

Tak drzim palecky, at to vyjde :wink:

Rafík
Kecalka 484 příspěvků 03.09.09 10:22
Dotaz

Ahoj holky,
v 5 + 4 jsem byla na utrazvuku a dr. naměřil gestační cáček velikosti 11 mm. Uvnitř byl vidě žloutkový váček, ale mimi zatím ne. Objednalmě na další utrazvuk až za 14 dní. Ale jelikož mám velké obavy, aby to nedopadlo jako loni zamlklým těhotenstvím a mám nervy na pochodu, byla jsem si dva dny po UZ nechat odebrat krev. Mám 8097 jednotek hCG. Nevíte někdo jesti to odpovídá? Do příštího UZ to asi nepřežiju. Díky za názory.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.09 10:26

Rafíku, držím palečky, at to dopadne dobře. V takové situaci jsem nikdy nebyla, tak nemůžu radit. Vím, že je to těžké, ale zkus se tolik nestresovat, to mimču nepřidá, spíš naopak

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.09 14:15

ahojky, taky jsem prodělala zamlklé těhotenství loni v prosinci, teď jsem v 7+5 tt,byla jsem na ultrazvuku 5+6 a srdíčko vidět bylo, ale nestresuj se, vím,že se to lehce řekne, protože člověk pořád stresuje, jdu na další 30.9. a jsem z toho taky nervní … hodně záleží, kdys měla ovulaci, pokud si ji měla později nebo se déle mimi zavrtávalo, tak srdíčko ještě nemusí být vidět, taky mají holky pravdu,že záleží na ultrazvuku, chápu tě, prožíváme to nejspíš podobně, nejdřív jsem se modlila,aby bylo v děloze, pak aby mu dilo srtdíčko a te´d aby rostlo a bylo vše v pořádku, toho strachu se po předchozí skušenosti jen tak nezbavíme, nezbývá než čekat, šetři se, nic těžkého nezvedej - ani nákup,odpočívej a snaž se nějak odreagovat, aby čas lépe ubíhal, pak napiš, držím palce !
Sluni001

leontynka
Stálice 72 příspěvků 09.10.09 12:59

Holky a muzu se zeptat, co se na prvni prohlidce dela? Kdyz si vezmu, ze mi teda treba rekne, ze je jeste brzo a na ultrazvuku jeste nic neuvidi? Jsem objednana na pristi tyden a to budu teprv na zacatku 6tt (dle data menstruace)… Tak me zajimalo, jestli me jen posle domu s tim, ze nic, nebo probiha jeste nejake vysetreni, nebo neco? :oops: omlouvam se za hloupe dotazy a vim, ze vse se dozvim az tam budu :-)) jen jsem byla zvedava. Diky

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 09.10.09 13:46

Na první prohlídce by tě měl dr. vyšetřit spodem, prohmátnout si dělohu z venku zda roste a pak tě vzít na UTZ. Pokud tam nebude nic vidět můžeš si nechat vztít krev na Hcg. a objedná si tě zas tak za 14 dní…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >