Kdy k moři? Před nebo po sezóně?

13496
10.3.10 12:42

Kdy k moři?Před nebo po sezóně?

Zajimalo by me kdy je lepsi jet k mori…
Pred sezonou(tj kveten/cerven)nebo az po sezone(coz je zari/rijen).
Jedine pro a proti co me zatim napada je
PRED
PRO-personal jeste neni tak unaveny
PROTI-more jeste neni tak teple.
PO
PRO-more je teplounke
PROTI-personal unaveny
Jake mate zkusenosti vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

194
10.3.10 12:49

Taminko,s tím mořem a personálem máš pravdu.My pojedeme začátkem června.Místo na ostrov Pag (Severní Dalmácie) tak budeme muset trochu níž k Makarský,aby byla jistota ,že bude tepleji. Osobně bych jela k moři až v září,ale budu patřit nejspíš mezi snažilky :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.10 12:52

Ahojky, my jezdíme před sezónou - červen. Byli jsme 2 krát v Itálii - co bylo super, tak nebyly mimo sezónu placené lehátka. Co bylo nevýhodou - tak ještě nefungovaly takové ty zábavné programy pro turisty a restaurace otevíraly až v 8, v sezóně v 7.
A jezdilo méně transferů. Ale to asi vše jak kde. Po sezóně jsme ještě nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11408
10.3.10 12:56

tak za me, byla jsem jedinkrat v cervnu v chorvatsku - baska voda (u makarske) a proprselo nam to skoro cely tyden :-( pocasi v chorvatsku rozhodne hezci v zari

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
10.3.10 13:04

Mamka byla na Makarský v červnu a měla super počasí.Já jednou zcestovala téměř celé Chorvatsko v červnu na tři týdny a počasí taky skvělý.A pak jsem byla 2× v Chorvatsku po sezoně a docela hnus.Těžko radit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
10.3.10 13:06

Mě napadá další kritérium - před sezonou je moře čistší (aspoň v Chorvatsku). Ale studené, jak píšeš. Já jsem jezdila k moři buď o prázdninách (když jsem chodila do školy) nebo po prázdninách (když jsem byla na VŠ). A třeba v Itálii jsme byli v září na dva týdny a ten druhý už tam byla docela zima, rozhodně ne na koupání (foukal studený vítr). Počasí si nevybereš, hodně záleží na destinaci, jak je tam počasí stálé, ale ani to není záruka (ve Španělsku jsme byly v době, kdy tam prší hodně zřídka a my jsme chytli takových dní několik - přelom srpen/září).

Příspěvek upraven 10.03.10 v 13:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
10.3.10 13:29

My byli s dětmi 3 x a vždy po sezóně (začátek září). Moře už je vyhřáté, unavenost personálu jsme nepozorovali.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
10.3.10 13:29

My létáme vždycky v září(kvůli manželově práci)a všude jsme byli zatím spokojení. Nikdy jsem o tom takhle ani nepřemýšlela :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
10.3.10 13:34

Mame vyzkousene obe varianty. Ted jezdime uz po polovine kvetna do Chorv., nevadi nam nezarucene pocasi ani chladnejsi more (je tam k dispozici vyhrivany bazen, aby se decka mohly vyrachat dle libosti). Vyhodou proti zarijovemu pobytu jsou dlouhe dny, v zari je uz dost brzo tma. Take jsme zjistili, ze pred zacatkem sezony jezdi mnohem mene lidi nez po…a my shluky lidi teda moc nemusime, vadi mi, kdyz na plazi cucim metr pred sebou na neci nohy :roll: V obou pripadech je to omezenejsi s vyberem taveren, ktere jsou bud na zacatku jeste nebo na konci uz dost zavrene. Kazdopadne pred i po je to o kompromisech. Kazdy ma trochu jine preference, tak tezko rict, co je lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
10.3.10 17:23

Já osobně bych raději jela po sezoně, v září. Měla jsem tu možnost strávit květen a červen na jihu Francie a v květnu tam bylo moře opravdu ledové, vůbec ne na koupání. I když jinak bylo vedro. To až v červnu se dalo koupat.

• Nahlásit
  • Citovat
20547
10.3.10 17:56

Já mám zkušenost s oběma variantama a asi bych volila před sezónou. V Chorvatsku se nám v září několikrát stalo, že byla docela zima a pršelo. Teď jsme byli dvakrát v červnu (Řecko a Chorvatsko) a spokojenost. Personál skvělý a moře jakžtakž teplé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
10.3.10 18:20

Jezdíme po sezoně (obvykle září a obvykle pevninské Řecko), protože jedem k moři. Bez možnosti cáchat se 12hodin denně v moři to není mořská dovolená (na bazén si můžu zajít tady). Forma personálu je pro mně irelevantní, umím si několika jazyky říct o to co potřebuju, nikdy mně nikdo neodmít. Do Chorvatska už nejezdíme, vadí mi Chorvati. Mám dávné vzpomínky na černé moře, možná letos prubnem Bulharsko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
10.3.10 18:57

A přidám další aspekt - před sezonou je vše zelené, kvetoucí.. po sezóně často spálené, suché… zkrátka jako po horkém létu…

Před sezonou - výběr zralého ovoce je menší
Po sezoně - výběr je lepší..

A teď babo raď…

Tak šťastnou volbu :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
10.3.10 19:07

dalsi kriterium - pred sezonou prijedes krasne opalena a cele leto, kdyz to budes „prizivovat“, tak budes krasnaaaa :lol: Kdezto v zari prijedes a hned se zabalis do bund a to opaleni nikdo neuvidi ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16285
11.3.10 08:17

Já osobně bych jela před sezónou. Všechno je tak nějak čistší před nájezdem turistů. Navíc - v našem případě - uvolnit děti ze školy v červnu je snazší než v září či říjnu.

A jedno velké PRO - v červnu jsou mnohem delší dny, takže je klidně do 22 hod světlo (jak kde). Rodiče byli v říjnu v Egyptě a ve 4 odpoledne byla skoro tma. My byli v Řecku v červnu a ještě v 10 lítaly děti venku. Jedni Češi, se kterými jsme se tam setkali, říkali, že vždy jezdí až po sezóně, ale tentokrát jeli před sezónou - a říkali, že takhle krásně čisté moře ještě nikdy nikde neviděli.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama