Kdy končí rodičák? A co po něm?

Anonymní
22.2.16 11:16

Kdy končí rodičák? A co po něm?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.
Vůbec se v tom nevyznám…
V srpnu 2014 se mi narodila dcera. Tenkrát jsem brala tich klasických 6100 kč a v únoru jsem si to nechala zvednout na 9 975 kč. Paní na uřadě mi řekla, že to budu mít do listopadu 2017,ale mě se to nějak nezdá. Možná mám špatný výpočet, ale vyšlo mi, že z celého balíku mi už zbývá 55 000kč. Můžete mi prosím někdo poradit?

A další věc-a ano vím je to nezodpovědnost, ale na rodičovskou dovolennou jsem šla přímo ze školy, takže jsem nikdy nepracovala, teda brigády ano, ale jinak ne. Vím že musím na úřad jen jsem se chtěla zeptat co přesně mám zařídit a jestli ještě něco budu brát.
Mám malou nedonošenou a je jí teď 19 měsíců a na nočník ještě nezvládáme chodit takže mi ji do školky po skončení rodičáku jen tak nevemou. Vím, že sem na to měla myslet dřív, ale vyskytli se mi nečekáné výdaje a musela jsem si ho prostě zvýšit…
Mohl b mi s tím někdo poradit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22794
22.2.16 11:32

Po dobrání RP můžeš jít se buď nahlásit na pojišťovnu jako pečující o dítě do 7 let, budou ti platit pojištění, budeš moct na brigádu, a dítě do školky max. na 4h denně. Nebo můžeš na pracák, budeš mít 5 měsíců podporu, cca 3700 - 2500, každý měsíc se to snižuje, budou ti platit pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
22.2.16 11:41
@Anonymní píše:
Vůbec se v tom nevyznám…
V srpnu 2014 se mi narodila dcera. Tenkrát jsem brala tich klasických 6100 kč a v únoru jsem si to nechala zvednout na 9 975 kč. Paní na uřadě mi řekla, že to budu mít do listopadu 2017,ale mě se to nějak nezdá. Možná mám špatný výpočet, ale vyšlo mi, že z celého balíku mi už zbývá 55 000kč. Můžete mi prosím někdo poradit?A další věc-a ano vím je to nezodpovědnost, ale na rodičovskou dovolennou jsem šla přímo ze školy, takže jsem nikdy nepracovala, teda brigády ano, ale jinak ne. Vím že musím na úřad jen jsem se chtěla zeptat co přesně mám zařídit a jestli ještě něco budu brát.
Mám malou nedonošenou a je jí teď 19 měsíců a na nočník ještě nezvládáme chodit takže mi ji do školky po skončení rodičáku jen tak nevemou. Vím, že sem na to měla myslet dřív, ale vyskytli se mi nečekáné výdaje a musela jsem si ho prostě zvýšit…
Mohl b mi s tím někdo poradit? Děkuji

spíš je tam špatně rok odpovídalo by +- listopadu 2016
Měla jsi PPM??? Nebo jsi rovnou čerpala RP přes partnera???

Bohužel je to přesně o tom, že lidi vůbec nepřemýšlí nad tím co bude až částku vyčerpají :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.16 11:48

Čerpala jsem od přítele a vím určitě, že říkala do listopadu 2017 a ikdyby do tohohle roku tak to stejně nevychází..

• Nahlásit
  • Citovat
58668
22.2.16 11:54
@Anonymní píše:
Vůbec se v tom nevyznám…
V srpnu 2014 se mi narodila dcera. Tenkrát jsem brala tich klasických 6100 kč a v únoru jsem si to nechala zvednout na 9 975 kč. Paní na uřadě mi řekla, že to budu mít do listopadu 2017,ale mě se to nějak nezdá. Možná mám špatný výpočet, ale vyšlo mi, že z celého balíku mi už zbývá 55 000kč. Můžete mi prosím někdo poradit?A další věc-a ano vím je to nezodpovědnost, ale na rodičovskou dovolennou jsem šla přímo ze školy, takže jsem nikdy nepracovala, teda brigády ano, ale jinak ne. Vím že musím na úřad jen jsem se chtěla zeptat co přesně mám zařídit a jestli ještě něco budu brát.
Mohl b mi s tím někdo poradit? Děkuji

proč by nemohla do školky? existují i jesle či soukromé školky, berou i dítko s plínama atd.. o zbytku - vychází mi listopad teď - to to řešíš opravdu brzy :think: prostě si tu částku buď sniž, až Ti to vyjde do těch 3 let, pak dítě do školky, ty do práce, nebo to tak nech, můžeš jít makat (jít na úp, dostaneš 5 m podporu počítanou z rodičáku, takže pár drobných)nebo poslední možnost - nahlásit se jako osoba pečující, stát za Tebe bude platit pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58668
22.2.16 11:57
@Anonymní píše: Čerpala jsem od přítele a vím určitě, že říkala do listopadu 2017 a ikdyby do tohohle roku tak to stejně nevychází..

do listopadu 2017 to nevychází ani omylem :think: :think: je jí 19 m, tzn, 18×6100 kč, tzn cca 110t tis, když vezmeš zbylých 110 tis a vydělíš je 9975, tak Ti zůstává 11 měsíců a velmi malé drobné ten zbytek - plus mínus pár kč. Takže i kdyby, tak to máš max do ledna (února), víc ani chlup. Počítáno s braním od porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
22.2.16 11:58
@Anonymní píše: Čerpala jsem od přítele a vím určitě, že říkala do listopadu 2017 a ikdyby do tohohle roku tak to stejně nevychází..

tak jak to píší jiní, buď přerozdělit, ale pokud jsi zvyšoval teď v únoru, tak můžeš měnit až za 3m, nebo jít po skončení na pracák, což není žádná výhra a nebo být doma jako osoba pečující, v obou posledních případech, tě stejně bude muset živit partner, tak ale stejně jednou jste partneři, tak to tak má být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
22.2.16 12:05

@martina.se byla jsi rychlejš, měla jsem to tu rozpočítané ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58668
22.2.16 12:12
@Ráďa81 píše:
@martina.se byla jsi rychlejš, měla jsem to tu rozpočítané ;)
:mrgreen: :mrgreen: jen doufám, že jsem to taky dopočítala dobře :lol: ale snad jo.. jako nevychází to, zakladatelka se asi přeslechla, nebyl to listopad ale leden :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.16 12:18

No já jsem se s přítelem rozešla takže to mám s chozením do práce o trochu težší…Jesle v místě kde žiju nejsou a ani soukromé školky. Jsou tu jenom ty státní a tam berou děti minimalně od dvou a půl let a uměním chodit na nočník…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.2.16 12:20

Tak kolik mi teda ještě zbývá? Vůbec se v tom nevyznám, chci si to samozřejmě zmenšit tak na 5 tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
4534
22.2.16 12:21
@Anonymní píše:
No já jsem se s přítelem rozešla takže to mám s chozením do práce o trochu težší…Jesle v místě kde žiju nejsou a ani soukromé školky. Jsou tu jenom ty státní a tam berou děti minimalně od dvou a půl let a uměním chodit na nočník…

V tom případě sis neměla RP zvedat, ale nahlásit to a spadla bys na čtyřletý, ale bohužel je to tak
Pokud to nenahlásíš, tak tě můžou popotahovat za podvod, obzvlášť jestli sis to zvedala po rozchodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
22.2.16 12:24
@Anonymní píše:
Tak kolik mi teda ještě zbývá? Vůbec se v tom nevyznám, chci si to samozřejmě zmenšit tak na 5 tisíc

pokud nejsi s otcem dítěte budeš mít RP 3800

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
22.2.16 12:24

Ten rodičák jsi zvyšovala teď v únoru nebo vloni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58668
22.2.16 12:25
@Anonymní píše:

výše jsem Ti to psala, kolik Ti plus mínus zůstavává. Jednoduchá matika - spočítej si, kolikrát jsi měla 6100, kolikrát 9975 kč a jako celkek máš 220 tis. Jestliže jsi měnila teď, v únoru, změnit to můžeš za 3 měsíce.. rozpočítej si zbylou částku do měsíců, aby Ti to vyšlo do 3 let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama