Kdy končí výživné na neprovdanou matku

5
13.7.15 16:55

Kdy končí výživné na neprovdanou matku

Ahoj maminky, mám dotaz, vím, že výživné na neprovdanou matku platí otec dítěte do 2 let věku dítěte. Ale zajímá mě, kdy přesně končí, zda v měsíci narozeniny nebo měsíc před? Dcera má nyní v červenci 2 narozeniny, otec mi poslední výživné uhradil v červnu s tím, že v červenci již toto výživné hradit nebude. Já si ale myslím, že když má dcera narozeniny v červenci, poslední platba by měla končit v červenci. Na sociálce mi nedokázali odpovědět. Děkuji za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.7.15 16:58

Dle mého v měsíci narození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3792
13.7.15 17:10
@mellli píše:
Ahoj maminky, mám dotaz, vím, že výživné na neprovdanou matku platí otec dítěte do 2 let věku dítěte. Ale zajímá mě, kdy přesně končí, zda v měsíci narozeniny nebo měsíc před? Dcera má nyní v červenci 2 narozeniny, otec mi poslední výživné uhradil v červnu s tím, že v červenci již toto výživné hradit nebude. Já si ale myslím, že když má dcera narozeniny v červenci, poslední platba by měla končit v červenci. Na sociálce mi nedokázali odpovědět. Děkuji za zkušenosti.

A co říká rozsudek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3792
13.7.15 17:11

Podle mě se totiž alimenty platí dopředu, ale asi to tak nemusí být vždy. Tzn. že v měsíci červnu platí na červenec. Ale to musíš vědět ty, jak to máte nastaveno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 17:15

To výživné je soudem stanovená částka, ne? takže do splacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
13.7.15 17:31

V Rozsudku to vůbec nemáme, tam se řešily pouze alimenty. Odešel v září 2014 a od října 2014 mi dobrovolně hradil na výživné pro matku 2 tis. měsíčně. Za září mi pak ty 2 tis. doplatil po soudu. Soudkyně to tak nechala, protože v tom nebyl problém. Nastal až nyní, kdy on tvrdí, že výživné končí v červnu a já si myslím, že v červenci, kdy má dcera narozeniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3792
13.7.15 17:44
@mellli píše:
V Rozsudku to vůbec nemáme, tam se řešily pouze alimenty. Odešel v září 2014 a od října 2014 mi dobrovolně hradil na výživné pro matku 2 tis. měsíčně. Za září mi pak ty 2 tis. doplatil po soudu. Soudkyně to tak nechala, protože v tom nebyl problém. Nastal až nyní, kdy on tvrdí, že výživné končí v červnu a já si myslím, že v červenci, kdy má dcera narozeniny.

No tak pokud nemá nic soudem určené, tak je to v podstatě na něm kolik bude platit a jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
13.7.15 18:10

Výživné na neprovdanou matku otec neplatí do dvou let věku dítěte, ale dva roky. Takže je má platit do září 2016,jestli to čtu správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
13.7.15 18:18

Dle zákona je to takto: Pravděpodobný otec neprovdané matky je povinen poskytnout takové ženě výživné po dobu 2 let od narození dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24372
13.7.15 18:26

Čistě teoreticky… kdybyste spolu nebyli už od těhotenství, tak by ti platil už ten první měsíc, co je mimino na světě? Tzn. v červenci… A pak 24 měsíců, takže poslední by bylo fakt v červnu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
13.7.15 18:36

Výživné bývá splatné na měsíc dopředu, takže bych řekla, že v tomto směru Ti zaplatil v červnu na červenec… Tím bývá netvrdím, že to tak je nutně i u Vás, mělo by to být uvedené v rozsudku a podle toho, co píšeš, tak to výživné na Tebe hradil celou dobu v podstatě dobrovolně, neměl to dané rozsudkem, tak zas na druhou stranu bych asi byla ráda, že vůbec platil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3792
13.7.15 18:39
@berry4 píše:
Výživné na neprovdanou matku otec neplatí do dvou let věku dítěte, ale dva roky. Takže je má platit do září 2016,jestli to čtu správně.

Kdes na to přišla?

§ 920
Výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce

(1) Není-li matka dítěte provdána za otce dítěte, poskytne jí otec dítěte výživu po dobu dvou let od narození dítěte a přispěje jí v přiměřeném rozsahu na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Povinnost k úhradě nákladů spojených s těhotenstvím a porodem vznikne muži, jehož otcovství je pravděpodobné, i v případě, že se dítě nenarodí živé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
13.7.15 18:40
@berry4 píše:

Nn, je to do dvou let věku dítěte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
13.7.15 19:15
@Xiraxinek píše:
Nn, je to do dvou let věku dítěte…

Min. týden jsem přesně tohle řešila na sociálce. Bylo mi řečeno to, co píšu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
13.7.15 20:33
@berry4 píše:
Min. týden jsem přesně tohle řešila na sociálce. Bylo mi řečeno to, co píšu.

Aha :think: :think: Já vycházím z toho, co jsem dohledala na netu, hmmm :think: :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama